Test aplikacji antispyware/antimalware ( sierpień 2008 )
#1
W teście bierze udział 8 aplikacji, każda z nich testowana jest na potrzeby starszych jak i nowszych zagrożeń typu malware . Na stronie Znajdziemy też porównanie programów pod względem ich funkcjonalności. Krytykowany był przez nas A-Squared free aczkolwiek wiele testów dowodzi iż program jest bardzo skuteczny . Virus Total posiada skaner tego programu , często wykrywa malware jaki nie jest wykrywalny przez większość aplikacji . Być może A-Squared jest podatny na fałszywki ale jest też skuteczny .

Test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam .
Odpowiedz
#2
Venomx to prawda A-squared to swietny program. Kiedys kumpel przeslal mi wirusa (wlasnej roboty). Dodam, ze sam go chcialem. Avira, clam win, dr veb go nie wykryla. Wykryl go wlasnie a-squared. Na virus total tego wirusa wykrywaly 2-3 antywirusy. Niestety nie moge wrzucic screena (program juz wykrywa wiecej antywirusow)
Odpowiedz
#3
Juz jakis czas temu pisalem o skutecznosci A-squared, jest to jeden z bardziej popularnych softow na zagranicznych forach. Bardzo wiele pochlebnych opnii jest na temat tego skanera, szczegolnie od momentu kiedy firma Emisoft podjela wspolprace i zaimplementowala w swoim skanerze modul IKARUS.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
Bardzo interesujacy test i porownanie funkcji anti-malware''ow. A-squared''owi na pewno nie mozna zarzucic braku wykrywalnosci. Prawdopodobnie ma najwieksza baze sygnatur wsrod tego typu programow, ale z doswiadczenia wiem, ze z ''false positives'' to faktycznie przegina, to jego najwiekszy mankament.
Odpowiedz
#5
Ja mam kilka programów ochronnych np:Malwarebyte''s antimalware,a-squared,ad-aware nowa wersja i superantispyware, no i remove it pro.
Odpowiedz
#6
A-squared to kosiarka, która kosi wszystko. Nie tylko trawę ale drzewa, kwiatki i wszystko co znajdzie na swej drodze. Wolę nie używać takiego sprzętu Smile
Bardziej ufam softom typu MBAM i SAS.
Odpowiedz
#7
yngve witam cię serdecznie na nowym forum Smile .
Odpowiedz
#8
Witam pclabowcow! Czesc VenomX = na 99% Jaśmin? i Creer <beer>
Odpowiedz
#9
Jaśmin Tongue .
Odpowiedz
#10
cześć yngve na naszym skromnym forum Smile
Popieram opinię Jurka, Asquared widział u mnie komponenty Kazzy w rejestrze i wielu innych trojanów Dldr których tak naprawde nie ma i nie było. Wolę używać MBAM + SAS.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
Witaj yngve milo Cie tu widziec Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
yngve witam kolegę Smile
Plati ten soft elementy Kazy znajduje chyba u każdego Smile
Odpowiedz
#13
Przy okazji tego tematu,
Anti-Spyware Poll - 2009 (Jan - Jun) [Wilders] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ankieta Anti-Spyware [PcLab] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zauwazcie rozbieznosc w wynikach, zastanawia mnie fakt z czego to wynika.

Wyniki z ankiety na PcLab, sa zblizone do tej na dslreports:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
Creer napisał(a):Przy okazji tego tematu,
Anti-Spyware Poll - 2009 (Jan - Jun) [Wilders] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ankieta Anti-Spyware [PcLab] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zauwazcie rozbieznosc w wynikach, zastanawia mnie fakt z czego to wynika.


Masz na myśli Creer rozbieżność w popularności programów antyspyware?
Wydaje mi się, że nasi rodzimi użytkownicy są jednak słabiej obeznani w temacie. Nie dotyczy, to jednak wielu userów naszego forum. Smile
Odpowiedz
#15
Creer napisał(a):Przy okazji tego tematu,
Anti-Spyware Poll - 2009 (Jan - Jun) [Wilders] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ankieta Anti-Spyware [PcLab] :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zauwazcie rozbieznosc w wynikach, zastanawia mnie fakt z czego to wynika.

Wyniki z ankiety na PcLab, sa zblizone do tej na dslreports:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mysle, ze pokutuja tutaj stare przyzwyczajenia, propaganda z przed 2-3 lat, kiedy to przedstawiano duet Spybot Search & Destroy i Ad-Aware (Lavasoft) jako najlepszy. Stad mamy takie wyniki. Niestety my - Polacy latwo sie przyzwyczjamy, lubimy tradycje i nie lubimy zmian, to nasz mentalosc narodowa. Mimo wszystko nie wiem czy to wynika z niedoinformowania czy tez z przyzwyczajenia do tych programow. Widac Zachod latwiej dopasowuje sie do nowych trendow niz my.

Swoja droga wczoraj dodalem te ankiety z wilderssecurity do faq.


EDIT:
Tutaj widac to jeszcze dokladniej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

<-2006
Odpowiedz
#16
Polacy mają znikomą/bardzo niską wiedzę w ogóle na temat zabezpieczeń komputera. U nas króluje Avast i Adaware, w innych krajach jest inaczej. Później się dziwimy, że coś wpadło.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
Plati napisał(a):Polacy mają znikomą/bardzo niską wiedzę w ogóle na temat zabezpieczeń komputera. U nas króluje Avast i Adaware, w innych krajach jest inaczej. Później się dziwimy, że coś wpadło.


Co racja to racja, ostatecznie wysokie miejsca zajmowane w corocznych rankingach ''dystrybutorów'' spamu mówi sam za siebie, botnety w Polsce mają dobre warunki do rozwoju.
Odpowiedz
#18
Plati napisał(a):Polacy mają znikomą/bardzo niską wiedzę w ogóle na temat zabezpieczeń komputera. U nas króluje Avast i Adaware, w innych krajach jest inaczej. Później się dziwimy, że coś wpadło.


adware tak to jest przereklamowany progs, ale spybot jest jak dla mnie super pregs do skanowania kompa co jakiś czas
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#19
Cos w tym jest... Duzo osob tez ufa testom ktore "przeprowadzaja" niektore czasopisma komputerowe. Wiadomo na jakiej zasadzie to dziala...
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#20
Testy te odbywają się na rzucie kostką...
a tak na poważnie to prawdopodobnie są to testy sponsorowane, a zwycięzca musi mieć polską wersję i być w Polsce popularny. Sad
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości