Jaki laptop do pracy, internet, podstawy garfy, itp
#1
Witajcie,

Będę kupował niedługo mojego pierwszego lapka, będzie on służyl mi w pracy. Nie wiem jakiego kupić, na dole zamieszczam moją specyfikacje

Preferowane: Samsung, Dell ?
Ważne aby się nie grzał bo będzie chodził praktycznie 20 h na dobę

1. Jaki jest budżet?

2 tyś

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (

Osoba prywatna
3. Jaki rozmiar jest preferowany

standard 2,3-3 k lub inny

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?

Polska, myślę o RTV\AGD lub jakiś sklep komputerowy, chce lapka dotknąć pomacać czy dobrze leży więc zakup przez neta odpada

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:

Myślę o Dellu lub Samsungu, ale inne też biorę pod uwagę

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)

Praca w internecie
Trochę programów graficznych
Pisanie tekstów
Praca na zewnątrz
Filmy
Muzyka

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)?

niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad,

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.

Istnieje szansa ze będzie b. mobilny czyli codziennie przenoszony

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?

Raczej nie,

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?
Adekwatnydo budżetu

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.

Odpada net, muszę go pomacać zobaczyć czy dobrze leży, np RTV\AGD


12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?

Z Systemem, standard windows 7


13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?

Dobry do powyższych rzeczy

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.


byle nie biały i różowy
15. Kiedy planujemy zakup?

1-2 tyg od teraz
16. Jak długo planujemy go używać?
kilka najbliższych lat
17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
od 500\400 giga

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

standard DVD z nagrywarka

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.
Dopisze potem
Odpowiedz
#2
Ile cali powinien mieć ekran? 17 czy 15?

EDIT 17 odpada - zbyt wysoka cena Smile

Może HP Pavilion g6-1160sw -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Chodzi mi o sprzęt który się nie grzeje i cicho chodzi, jak jest hp-kami,

Jaką mają opinie delle i samsungi ?
Odpowiedz
#4
niewiemcokupic napisał(a):Chodzi mi o sprzęt który się nie grzeje i cicho chodzi, jak jest hp-kami,

Jaką mają opinie delle i samsungi ?

Dobre Grin

Godny polecenia jest jeszcze ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
W sumie wynikałoby z opisu, że szukasz czegoś bardziej biznesowego, wytrzymałego, no i mobilnego.
Przy takim budżecie to szczerze kiepsko z nowym i względem dobrym lapem. Gdybyś dopłacił jeszcze jakieś 700zł to dałoby się pokusić o Della E5420.
Teraz wydaje mi się, że ten samsung byłby najlepszym wyborem, chociaż będzie to wersja najuboższa (i3).
Odpowiedz
#6
@KaMiL wiesz jaką opinię mają HP Pavilion?

Czytając Twoje preferencje: Asus, Dell, Samsung, HP Probook
Dobry procek, karta graficznazintegrowana aby dłużej trzymał na baterii, matryca matowa skoro planujesz z nim chodzić.
- Samsung NP300V5A-A04PL
- HP Probook 4530S
- tutaj możesz sobie poczytać recenzje dodatkowo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
a ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
niewiemcokupic napisał(a):a ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Też niczego sobie jak na tą cenę, no i matowa matryca oraz cisza z opinii na nhl.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Jak lapek ma być cichy i zimny to tylko Asus albo Samsung. Jak znajdę chwilę czasu wieczorkiem,to podam Ci na PW konkretne modele.
Odpowiedz
#10
ok dzięki
Odpowiedz
#11
Ja polecę Ci mój sprzęt - Asus k53SC [za 2k bez systemu] .
Podzespoły dobre w stosunku cena/jakość.
Nie chodzi jak odkurzacz, jest wykonany z aluminium [pod nadgarstkami] , dobrze rozlokowane przyciski, i wysoka jakość wykonania.
Kupowałem go na przełomie marca/kwietnia za ok. 1900zł na alledrogo.
Na co dzień używam go w szkole i nie mam większych zastrzeżeń.

edit: HaPeków z serii "pavulon" nie polecam, ile to już się człowiek naoglądał tych zepsutych maszyn...
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#12
HP Pavilion, to wyjątkowo trefna linia produktów. Moja żona ma i grzeje się jak szalony, u siostry i kilku znajomych to samo (każdy ma inny model).
Ja mam Samsunga R510 i cisza jak makiem zasiał, dlatego ja polecę Samsungi.
Odpowiedz
#13
To ja polecę swój - Samsung NP300E5A

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jesli chodzi o wykonanie i kulturę pracy (hałas a właściwie totalny bezgłos ;-), temperatura), to jestem więcej niż zadowolony.
Odpowiedz
#14
Raczej właśnie kupie Samsunga, tylko nie wiem jeszcze jakiego.
Odpowiedz
#15
Samsung za 2099 zł:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samsung z matową matrycą, procesorem i3, USB 3.0, Bluetooth 4.0 i Windowsem 7.

Zerknij jeszcze na tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samsung z matową matrycą, szybkim procesorem i5 Ivy Bridge, USB 3.0, Bluetooth 4.0 i Windowsem 7.
Jest 500 zł droższy niż planujesz wydać, ale jest to chyba najlepsza oferta z nowym procesorem Intela i5, który ma świetną zintegrowaną kartę graficzną.
...
Odpowiedz
#16
@Peter_m spokojnie starczy mu ten z i3 i to aż nad to będzie jak dla niego. Ogólnie to ma spory wybór z tych Samsungów, teraz do sklepu trochę pomacać aby się przekonaćWink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#17
Ja od siebie polecam Acera (wiem - zaraz wszyscy powiedzą, że awaryjny). Ja posiadam swojego już 3 lata i nic się nie dzieje...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- 17 calowy
15 - stki -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem niestety jak z chłodzeniem i3. Ciężko będzie znaleźć coś co nie będzie się grzało - musiałby być słabszy procesor. Na pewno jednak Intel jest zimniejszy nić AMD.
Odpowiedz
#18
Acerowi mówię wielkie i stanowcze NIE..... ! Nie mówię tego tylko i wyłącznie dlatego że mój Acer padł, ale też dlatego że w pracy rozmontowujemy m.in laptopy (sporo się tego przewija)i sposób montażu elementów w acerach często naprawdę pokazuje tandetę.
Odpowiedz
#19
No widzisz to Twoje doświadczenia. Ja bym np. nigdy nie kupił Della (awaryjny) ani Asusa (pada wszystko), a z Acera jestem zadowolony.
Odpowiedz
#20
yaslaw napisał(a):Acerowi mówię wielkie i stanowcze NIE..... ! Nie mówię tego tylko i wyłącznie dlatego że mój Acer padł, ale też dlatego że w pracy rozmontowujemy m.in laptopy (sporo się tego przewija)i sposób montażu elementów w acerach często naprawdę pokazuje tandetę.
X26 napisał(a):No widzisz to Twoje doświadczenia. Ja bym np. nigdy nie kupił Della (awaryjny) ani Asusa (pada wszystko), a z Acera jestem zadowolony.

Facepalm
Panowie z takimi przekonaniami? Laptop wybiera się po opinii na temat modelu, później można się zasugerować wyglądem, a na koniec jak ktoś ma uprzedzenia to marką. Jedne modele są udane inne mniej i na to trza patrzeć, odrzucanie konkretnej marki to trochę głupota - oczywiście można to zrobić biorąc pod uwagę np. nastawienia do klienta, gwarancję.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości