Vostro 3550 - BT nie widzi urządzenia
#1
Dodawanie urządzenia - wisi, trwa wyszukiwanie
Ikonka BluT w trayu, RM, otwórz ustawienia w ogóle nie reaguje
Narzędzie Della -Centrum Mobilności pokazuje BL jako włączone
W usługach wszystkie odpowiedzialne za BT są ON, poza BT media service ustawiony na ręczny i nie da się uruchomić.
W BIOSie nie znalazłem opcji BT on/off
Sciągnąłem drivery sugerowane tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale po wypakowanie i próbuje instalacji dostaje komunikat - Włącz system BT korzystając z bezprzewodowego przełącznika,
mniemam że chodzi o F2, ten od wifi, ale przełanczanie nic nie daje. nie widzi ani e52 ani Lumii 8.

czy ktoś wie coś na temat tego ustrojstwa?
#2
korbennn napisał(a):W BIOSie nie znalazłem opcji BT on/off

Jest, ba musi być, albo to już będzie naprawdę dziwne. Poszukaj opcji przełączania między urządzeniami za pomocą przycisku - ja mam tak przyciskiem od Wi-fi. Można ustawić u mnie samo wi-fi, bt +wi-fi, wyłączyć i coś jeszcze, zobacz jak masz ustawione. Nie wiem jak jest w tym modelu (ja nie mam bt), jednak jak ustawię sobie bt to podświetla mi się na obudowie ikonka (w twoim modelu jej nie widzę) u Ciebie może np. migać inaczej od wi-fi.

Tutaj masz trochę rozwiązań:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#3
Proponuję żebyś wszedł w services.msc i zobaczył czy działają usługi odpowiadające za BTnp. [u mnie to jest] Atheros Bt&Wlan Coex Agenti Usługa obsługi Bluetooth .
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
#4
Naciągnąłem 400MB driverów po to żeby odkryć, że Usługa obsługi Bluetooth była offWall

działa, widzi, paruje

Jednak w przypadku Lumii nie wiele to daje bo widzę Zune musi mieć kabelek żeby przesłał plik, prawda?
#5
korbennn napisał(a):Naciągnąłem 400MB driverów po to żeby odkryć, że Usługa obsługi Bluetooth była offWall

Tak z czystej ciekawości gdzie było wyłączone? bios, przełącznik, system.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#6
''''services'''' tj usługi systemowe

Ale żeby nie było że u mnie działa a u znajomego nie... pozwoliłem na sparowanie z moją e52 i oczywiście error podczas instalacji sterownika, nie widzi Nokii w Mój Komputer ani nie działa wysyłając choćby zdjęcie spod e52 - znowu coś zle robię?
Tak jest jak się nie używa BT od 3 lat...

Dodano: 23 sie 2012, 6:45

Nokia Suite i wszystko śmiga. Dzięki, zamykamy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości