Alternatywa dla KIS 2012/2013 ?
#21
Cytat: Masz na myśli Emsisofta?

Jest kilka programów, które albo są tak samo skuteczne, albo przewyższają Kasperskyego.

Cytat: Ogólnie programy Kasperskiego nie są złe. Jakie wy macie komputery, że tak narzekacie?

Na pewno takie, na których pakiet antywirusowy powinien sprawnie działać.
Odpowiedz
#22
Piospi napisał(a):Doskonale wiem co to jest beta, jednak dalsza część wątku dotyczyła już oficjalnej wersji 2013 i 2012.

To nie są głupoty, dyski SSD zużywają się przez zapis. Jeśli soft innych producentów potrafi robić podobne rzeczy bez tak dużej ilości zapisów to dziękuję Kasperskiemu. Już od dłuższego czasu zauważam ostre mielenie dysków przez Kaspra.

Teraz zainstalowałem NISa 2012 i muszę powiedzieć, że system trochę szybciej chodzi. Jestem pod wrażeniem.



Dzięki wszystkim za rady, co do dodatków do systemu typu sandboxie itd. to dziękuję. Poczytam, potestuję i wybiorę coś odpowiedniego dla siebie.



Co do SSD, to ten kto czyta forum ten wie, że podałem sposób który wg Kaspersky''ego obniża liczbę zapisów. Jeżeli ktoś ma możliwość przetestowania tego, to byłbym wdzięczny, bo ciągłe przekomarzanie się jest bez sensu, a dowód na to że może być lepiej [lub jego brak]może uciąć wszelkie spekulacje.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#23
Nie tylko Emsisofta. Ale on jest dobrym przykładem że dobry soft nie musi być kombajnem który komputer doprowadza do stanu rozpaczy.
Odpowiedz
#24
Siejecie niepotrzebnie teorie spiskowe przeciwko kasprowi.

Weście sprzedajcie lepiej te SSD jak się tak boicie używać i wróćcie do HDDWink
SSD się kupuje żeby używać a nie oszczędzać odczyty i zapisy. Kontroler i system już o to dba.

A instalował wersję 2013?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#25
tommy504 napisał(a):SSD się kupuje żeby używać a nie oszczędzać odczyty i zapisy. Kontroler i system już o to dba.

Dokładnie a najlepiej nie wyjmować z opakowaniaBeer
Odpowiedz
#26
Nikt nie sieje teorii spiskowych Wink Ja wyrażam swoje zdanie. Jeśli pytanie o instalowaną wersję było do mnie to tak, instalowałem 2013 .

Ja nie miałem jeszcze SSDCool
Odpowiedz
#27
Ehh.. Zejdzmy już z tego ssd - nadal zostaje nam Kasperczak wypadający slabiutko przy konkurencji. Nadal aktualne jest pytanie - po co go używać, skoro inne programy zrobią to samo nie mulac nawet nowego kompa? Nawet zestawy-składaki złożone z kilku rzeczy są lżejsze.
Ja kończę ta dyskusje. Jak ktoś nie widzi, że kaspersky tylko wypuszcza nowe numerki a wydajnością jest mniej-więcej na poziomie Nortona z 2004 roku to jego sprawa.
Aha, i nie pisze tego na podstawie kilkugodzinnego testu. Używałem nieco KIS 2011, potem 2012, a ostatnio 2013. Wszystkie te wersje to porażka.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Odpowiedz
#28
lukasamd, w pełni się zgadzam. Norton postanowił zrobić coś ze swoim produktem i zrobił, wyszło mu to na dobre, jeżeli Kaspersky chce mieć produkty, które po zainstalowaniu zamieniają komputer w mulącą starą maszynę, to proszę bardzo...
Odpowiedz
#29
Tematyka zapisów już została poruszona w dziale o kasperskim 2013, dziś zrobiłem mały teścik normalnego użytkowania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyli co? Mam nie grać np. w CS:GO bo mi zrujnuje dysk robiąc miliony zapisów i odczytów? Paranoja.
I ile ma tych zapisów znowu, porównując chociażby do firefoxa? 4 razy mniej.

To są naprawdę wasze teorie spiskowe, poparte używaniem kaspra przez 5 minut.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#30
Tu już nawet nie o chodzi o fakt SSD, tylko ogólnie o wydajność Kasperskiego, gdzie na rynku jest wiele lżejszych pakietów, po które konsumenci chętnie sięgną.
Odpowiedz
#31
Ja robiłem kilka podejść do Kasperskiego, ale zawsze kończyły się one uruchomieniem Kaspersky Removal Tool z powodu tragicznej wydajności pakietu. Pomimo tego, że KIS to naprawdę dobry pakiet z masą funkcji, bardzo konfigurowalny i zapewniający bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, to jego mułowatość go dyskwalifikuje. Nie widzę żadnego wytłumaczenia dla jego zasobożerności, bo konkurencja potrafi to samo co KIS nie angażując w to tyle CPU, HDD i RAM-u.
Szkoda, że jest tak jak jest, bo mogłoby być pięknie, gdyby przepisali kod źródłowy tak jak obiecywali. Gdyby osiągnęli wydajność chociaż bardzo zbliżoną do NIS, to mogliby zawojować rynek, bo ceny mają bardzo przystępne (nawet niższe od bardzo popularnego w Polsce Eset-a).
Niestety z tego co widzę, to Kaspersky postanowił nam zaserwować twardy, odgrzewany kotlet doprawiony bardzo radosnym PR dla oszukania naszych kubków smakowych. Szkoda...
Odpowiedz
#32
ktośtam napisał(a):Niestety z tego co widzę, to Kaspersky postanowił nam zaserwować twardy, odgrzewany kotlet doprawiony bardzo radosnym PR dla oszukania naszych kubków smakowych. Szkoda...

Swoiście kulinarna i soczysta, a przede wszystkim jakże trafna metafora! Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości