Alternatywa dla KIS 2012/2013 ?
#1
System operacyjny:
Windows 7 64 bit

Zastosowanie:
zakupy, bankowość, portale społecznościowe, gry online,


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
8 GB Ramu, 4.5 GHZ i5 3570K

Witam

Temat dotyczy pakietu Internet Security.
Czytając to forum dowiedziałem się, że KIS wykonuje bardzo dużo zapisów. Przetestowałem wersję 2012 i 2013 poprzez puszczanie pełnego skanowania systemu. Wyszło dziwnie, beta KIS 2013 zapisywała ogromne ilości danych.

Jednak w wersji oficjalnej zauważyłem mniejszą ilość zapisów, jak zacząłem sprawdzać wersję 2012 to przeraziłem się. Okazało się, że starsza wersja więcej zapisuje.


Dlaczego piszę tylko o tych zapisach ? Dlatego, że mam dysk SSD i boje się o jego kondycję.
Fakt, że w ostatnim czasie zaczęło mnie wkurzać mielenie dysków przez KISa.

Przetestowałem także Nortona i muszę powiedzieć, że nie dość że ma mniejsze zużycie ramu to jeszcze mniej zapisów robi.
Mam doświadczenia z Symanteciem jak jego programy były koszmarne. Dlatego czy obecny Norton jest alternatywą dla KISa ?

Jak wygląda różnica pomiędzy tymi dwoma programami ? Mam na myśli szybkość i wydajność. Mam niestety klucz na 3xx dni w KIS na trzech komputerach. Jednak jak byłaby taka szansa to chciałbym zainstalować na tym jednym PCie coś lżejszego i na podobnym poziomie co KIS.


Posiada ktoś wiedzę na temat tych dwóch programów ?


P.S. Dlaczego pierwsze skanowanie przez Nortona zrobiło sporo więcej zapisów jak dwa późniejsze ? To mnie zastanawia...


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#2
Kaspersky to świetny pakiet, jednak bardzo obciążający kompa.
Zamiast Nortona poleciłbym Ci BitDefender
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#3
Cytat: P.S. Dlaczego pierwsze skanowanie przez Nortona zrobiło sporo więcej zapisów jak dwa późniejsze ? To mnie zastanawia...


Bo pewnie skanuje wszystkie pliki i zapisuje które są dobre a które nie... a drugie skanuje tylko zmodyfikowane itp. tworzy chyba cache plików...
Kis to przereklamowany soft ale w pewnym momencie stanął w miejscu z rozwojem w strone lekkości [Nie polecam na dyski SSD]
Na dyski SSD to tylko:
Webroot Secure Anywhere
NIS
Microsoft Security Essientials + Windows FW [z Tinywallem][Pakiet Microsoftu najbardziej kompatybilny z 64bitami]\Darmowe nie musisz płacić..
ESET SMART SECURITY

A ja polecam taki zestaw
Webroot Secure Anywhere+ Windowsowy Firewall z nakładką [Tinywall](Webroot nawet chce mieć włączony fw systemowy + jakieś dodatki typu HIPS lub Sandboxie + Addony do przeglądarki
Pakiet Microsoftu też będzie tu dobry. Słyszałem że MSE jest lekki na win 7 64bit.
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#4
Jako alternatywę dla Kasperskiego, poza NIS''em (jest wyraźnie lżejszy dla zasobów komputera) i proponowanym już Bit Defenderem, polecam przetestowanie chociażby pakietu F-Secure - moim zdaniem dość lekki i skuteczny.
Webroot jest rozwiązaniem bardzo lekkim, ale jego skuteczność wciąż pozostawia sporo do życzenia.
Sam AV działający w chmurze skutecznością detekcji nie grzeszy, a zapora bazuje na systemowej, spełniając w pewnym sensie rolę zewnętrznej nakładki (coś za coś - w końcu lekkość tego pakietu nie bierze się z niczego Wink )
Taka ochrona prosi wręcz o uzupełnienie...
No i cena licencji za Webroot''a (jeśli nie posiadasz aktualnie ważnej) wciąż jest kosmiczna Facepalm
Jej zakup za proponowaną przez producenta cenę wydaje się mocno dyskusyjny (chyba, że złapiesz jakieś promo).
Jeśli w grę wchodzi soft działający w chmurze, to moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem będzie Panda Cloud (w wersji free lub Pro z dodatkowymi opcjami) czy chociażby bezpłatny Kingsoft (z uwagi lepszą detekcję).

Z kolei proponowany wcześniej Microsoft Security Essentials z pewnością zrobi swoje i postawienie na ten AV + zapora systemowa z Win7 będzie jeśli nie najmniej, to z pewnością jednym z najmniej problematycznych rozwiązań - zarówno dla systemu, jak i dla jego użytkownika. W dodatku bezpłatnym Smile
Z lekkością nie powinno być problemu, zwłaszcza przy Twojej konfiguracji sprzętowej. Jedyne, co może wzbudzać zastrzeżenie to dość długi czas skanowania całego systemu (zwłaszcza, gdy na dysku leży sporo danych) oraz skuteczność ochrony real-time, która w przypadku MSE mogłaby wyższa.
Dla zwiększenia skuteczności takiego zestawu poleciłbym dorzucenie np. Malwarebytes Anti-Malware PRO - stworzy to dodatkową, o wiele bardziej skuteczną ochronę real-time oraz możliwość wykonywania szybszych niż w MSE skanów systemu.
Obciążenie zasobów dotknie głównie RAM (o ok. 100MB dla MBAM w wersji Pro), choć w Twoim przypadku (8GB) nie powinno być to zauważalne, a procek nie powinien w żaden sposób na tym ucierpieć.
Swego czasu testowałem taki "uzupełniony" zestaw" i żadnych problemów\konfliktów nie zauważyłem.
Do tego poza zestawem dodatków do przegądarki można dorzucić np. Sandboxie (nawet w wersji "free") i jako całość powinno to w zupełności wystarczyć.

PS Pozdrowienia dla Wszystkich znad morza Smile
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem wystarczy NIS / N360 + do tego coś typu Zemana lub SpyShelter. Połączenie będzie bardzo lekkie dla systemu, a i skuteczne (AV w Nortonie jest słaby przy skanowaniu na żądanie, ale ma jeszcze SONARa, który wyłapuje śmieci przy ich uruchamianiu).

Co do zapisów / odczytów. Według mnie wiele wskazuje na to, że albo Kaspersky nie posiada bufora, albo jego system reputacji to ściema, albo wrzuca do piaskownicy niemal wszystko... Oczywiście możliwe, że prawdziwe / fałszywe są wszystkie warianty. Nie mam jednak zamiaru się nad tym rozczulać. Ten pakiet to wydajnościowy gniot, a pod względem zapisów jak dla mnie SSD-killer.
Odpowiedz
#6
lukasamd napisał(a):Według mnie wiele wskazuje na to, że albo Kaspersky nie posiada bufora

lukas , choć być może to mało prawdopodobne, ale po ostatnim podejściu do KIS''a mam podobne przypuszczenia....
Odpowiedz
#7
Super. Bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi. Powiedzmy, że byłbym skłonny kupić Nortona IS 2012.

Jeszcze postaram się poszukać darmowej wersji na 180 dni, bo gdzieś tutaj wyczytałem, że istnieje.

Jak wiecie na allegro można kupić sporo tanich kont/seriali do gier, ale po czasie tego typu są banowane. Znalazłem wyjątkowo w niskiej cenie Nortona i mam pytanie - czy sytuacja jest podobna jak w grach ? Czy po jakimś czasie Norton może odmówić mi współpracy ze względu na unieważniony klucz ? Pytam się, bo chcę mieć w 100% oryginalny soft i nie mieć żadnych przykrych niespodzianek.


lukasamd - a o ile słabszy jest ten skaner ? czy jest to jakaś kolosalna różnica w środowisku domowym ? generalnie największym zagrożeniem mogą być pendrive''y od znajomych z wirusami (raz na pół roku) i syfy z internetu, stąd moje pytanie czy się tym martwić
Odpowiedz
#8
Unikaj "super tanich" kodów do NIS z alledrogo i tym podobnych.
Odpowiedz
#9
Piospi napisał(a):Super. Bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi. Powiedzmy, że byłbym skłonny kupić Nortona IS 2012.

Jeszcze postaram się poszukać darmowej wersji na 180 dni, bo gdzieś tutaj wyczytałem, że istnieje.

Jak wiecie na allegro można kupić sporo tanich kont/seriali do gier, ale po czasie tego typu są banowane. Znalazłem wyjątkowo w niskiej cenie Nortona i mam pytanie - czy sytuacja jest podobna jak w grach ? Czy po jakimś czasie Norton może odmówić mi współpracy ze względu na unieważniony klucz ? Pytam się, bo chcę mieć w 100% oryginalny soft i nie mieć żadnych przykrych niespodzianek.


lukasamd - a o ile słabszy jest ten skaner ? czy jest to jakaś kolosalna różnica w środowisku domowym ? generalnie największym zagrożeniem mogą być pendrive''y od znajomych z wirusami (raz na pół roku) i syfy z internetu, stąd moje pytanie czy się tym martwić

Co do skanera w Nortonie, to nie martw się. SONAR i File Insight pomoże ci zapobiec każdej infekcji. Smile Gorąco polecam Nortona, bo faktycznie pakiet zapewni Ci wysoką ochronę przy minimalnym uszczerbku na wydajności.
Odpowiedz
#10
W pełni się zgadzam, ja z NISem zostaje na dłużej Tobie też polecam.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#11
Cytat: Wyszło dziwnie, beta KIS 2013 zapisywała ogromne ilości danych.

Jednak w wersji oficjalnej zauważyłem mniejszą ilość zapisów


Wersja Beta to Beta, nie powinno się tego softu instalować do normalnej pracy komputera, jeśli nie masz zamiaru testować tego programu wiedząc co się dzieje i robi.
Trzymaj się wersji Stable, Final.

W wersjach Beta od Kasperskiego są włączone tzw. traces, czyli debuging programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W katalogu c:\ProgramData\Kaspersky Lab\ tworzą się wówczas gigabajtowe pliki.
W wersji stabilnej jest to wyłączone.

Cytat: Dlatego, że mam dysk SSD i boje się o jego kondycję.

Ja też mam SSD (ponad 1,5 roku) i Kaspra i nic się z SSD nie dzieje. Nie wiem kto takie głupoty rozsiewa.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
Doskonale wiem co to jest beta, jednak dalsza część wątku dotyczyła już oficjalnej wersji 2013 i 2012.

To nie są głupoty, dyski SSD zużywają się przez zapis. Jeśli soft innych producentów potrafi robić podobne rzeczy bez tak dużej ilości zapisów to dziękuję Kasperskiemu. Już od dłuższego czasu zauważam ostre mielenie dysków przez Kaspra.

Teraz zainstalowałem NISa 2012 i muszę powiedzieć, że system trochę szybciej chodzi. Jestem pod wrażeniem.



Dzięki wszystkim za rady, co do dodatków do systemu typu sandboxie itd. to dziękuję. Poczytam, potestuję i wybiorę coś odpowiedniego dla siebie.
Odpowiedz
#13
Ktoś palnął info o zapisach i tak papugujecie bez potwierdzenia jakiegoś padu SSD poprzez działania kaspra.
Warto poczytać najpierw co to jest funkcja TRIM albo Garbage Collecion w SSD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zanim się będzie snuło "teorie spiskowe"

To że w systemie pokazuje ci te zapisy, zapisy na nośnik SSD nie idą 1:1. Bo już dawno by było po SSD.
Poprzez te funkcje, m.in. Garbage Collection i TRIM ilość zapisów na SSD jest redukowana do minimum niezależnie od tego co pokazuje windows (local host), że tyle jest zapisów.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Nawet jeśli te wszystkie funkcje pracują prawidłowo i dzięki nim żywotność dysków SSD jest wydłużona, to i tak według Menedżera Zadań Kaspersky wykonuje więcej operacji we/wy niż konkurencyjne programy - co pewnie ma jakiś tam określony wpływ na żywotność takiego dysku.
Czyli albo ja nie umiem logicznie myśleć (więcej zapisów->krótsza żywotność), albo Tommy odwraca kota ogonem...
Odpowiedz
#15
@tommy504
Czy trzeba rozwalić dysk, aby było wystarczające potwierdzenie gównianego działania danego programu?Wall
Ok, jak wolisz - nie życzę źle, ale jak ja zobaczyłem statystyki, to podziękowałem, po co ryzykować?

Co do informacji o GC oraz TRIM - zgadza się, ale nawet jeżeli nie jest to 1:1,to konkurencja robi to samo przy nawet 10x mniejszej ilości operacji .
Nawet jeżeli nie doprowadzi to do uszkodzenia dysku, to samo przez się nasuwa się pytanie: po co się męczyć?
Ja tu nie wyskakuję jak jakiś krzyżowiec z krucjatą przeciwko KIS - pokazanie, że jest gorszy wydajnościowo (bo jest) od innych to chyba coś normalnego. Nie wiem jak inni, ale tak dużej różnicy w żadnym wypadku nie rekompensuje swoją funkcjonalnością, a już na pewno nie w czasach, gdy najczęściej zawodzi czynnik ludzki.
Odpowiedz
#16
Co prawda to prawda. Kaspersky działa fatalnie, jest ociężały jak diabli. Jakiś tydzień temu zainstalowałem go sobie na dosyć mocnym sprzęcie (procesor 4 rdzenie, 8 GB RAM, Win 7x64) i miałem dość po kilku godzinach. Aktualizacja na łączu 150 Mbit - 50 minut. Skanowanie dysku (dysk 1TB, zajęte ok. 530 GB) przerwałem po prawie 5 godzinach mulenia tak, że nie byłem w zasadzie w stanie NIC robić przy komputerze. Nie podważam skuteczności KISa, ale szczerze to nie mam pojęcia, jaki trzeba mieć sprzęt, aby korzystac z tego oprogramowania komfortowo. Nie miałem kontaktu z NICZYM cięższym i bardziej mulącym dysk/procesor. Nigdy. Mówię oczywiście o edycji 2012.
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#17
Sęk w tym ,że sprzęt tu nie ma znaczenia,na każdym PC ten soft potrafi zamulić proca ,dysk....
Odpowiedz
#18
A ja polecę Ci TrustPorta. Sprzęt masz dobry, więc bez problemu. Chyba mniejsze ma wymagania niż KIS.

Ja Nortona nie polecam, dużo klasyfikuje jako niby niebezpieczne. I są problemy z deinstalacją wbudowanym deinstalatorem.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#19
Zainstalowałem dzisiaj Kasperczaka na chwilę. Bez celu, ciekawy jego działania. Aktualizację na moim łączu sobie odpuściłem bo trwałaby wieki. W czasie uruchamiania systemu i " chwili " w której on się ogarniał mogłem wyjść i wstawić wodę na kisielNone2 Problem znikł po wywaleniu KIS . Skan też odpuściłem bo nie warto. Może potrzebny jest taki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, żeby Kaspersky osiągnął w skanowaniu wyniki zbliżone szybkością do innych programów ? A do szybkiej aktualizacji potrzebujemy takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

? Program znikł po godzince,półtorej. Dla mnie produkty Kasperskiego są bezsensowne bo:
- Są programy lżejsze ,
- Szybsze,
- Skuteczniejsze,
- Tańsze.
Odpowiedz
#20
Waves97 napisał(a):Skuteczniejsze


Masz na myśli Emsisofta?Cool

Ogólnie programy Kasperskiego nie są złe. Jakie wy macie komputery, że tak narzekacie?
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości