ONLINE Armor Free vs Comodo Leak Test - słaby wynik.
#1
Czy ten ONLINE Armor Free jest coś warty ? Zrobiłem dzisiaj Comodo LeakTest, system Windows XP Home Edition SP3 ®, wszystkie aktualizacje do systemu. Wyniki:

1. ONLINE ArmorFREE - 40/340
2. Outpost SS Free - 200/340
3. Outpost Firewall Pro - 320/340

Skąd tak słaby wynik ?
Odpowiedz
#2
OA powinien uzyskać maksa, a więc albo coś przekombinowane, albo kliknąłeś Allow przy alertach. A może CLT miałeś już na dysku przed instalacją OA? W takim przypadku zapewne OA dodał ten plik do zaufanej listy. (jesli uzyles learing mode)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Najpierw zainstalowany AO, a potem pobrany CLT.
Odpowiedz
#4
Jest warty...a ustawiałeś atrybuty dla sieci w zakładce "Interfaces" ? Poza tym zaraz po instalacji, to jak pamiętam, OA jest właśnie w trybie nauki, o czym wspominał Morphiusz.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Dziwne.. pamiętam, że z miesiąc temu jak instalowałem OA, to CLT miałem na maxa (340/340)..
Także proponuje wywalić reguły dla CLT i puścić jeszcze raz (nie klikając allow tylko block..)
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#6
Przed chwilą zrobiłem test CLT na OA w wersji Premium i osiągnąłem wynik 340/340, więc zdecydowanie musiałeś gdzieś kliknąć Allow.
Odpowiedz
#7
Może ktoś zrobić ten test na nowym SPYSHELTER FIREWALL ?
Malwarebytes Anti-Malware
Odpowiedz
#8
Mikuś napisał(a):Może ktoś zrobić ten test na nowym SPYSHELTER FIREWALL ?

Z tego co pamiętam to SSF miał 340/340
Odpowiedz
#9
marsellus napisał(a):
Mikuś napisał(a):Może ktoś zrobić ten test na nowym SPYSHELTER FIREWALL ?

Z tego co pamiętam to SSF miał 340/340

Potwierdzam. Tydzień temu testowałem i było 340/340.
A tak wracając do tematu to wszystkie te programy są "coś" warte i przy dobrym ustawieniu powinny mieć maxa.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#10
Według mnie powinno być więcej aplikacji w stylu Comodo Leak Test- pomagają w odpowiedniej konfiguracji programów zabezpieczających. I dodają otuchy przy max wyniku Grin
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#11
nikitagorbaczow napisał(a):Według mnie powinno być więcej aplikacji w stylu Comodo Leak Test- pomagają w odpowiedniej konfiguracji programów zabezpieczających. I dodają otuchy przy max wyniku Grin

Są...może nie samodzielne aplikacje w każdym przypadku, ale strony na których można przetestować swoje zabezpieczenia - głównie zapory, czasem HIPS.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Hmm OA faktycznie 340 ale z ciekawości sprawdziłem Comodo FW i spadło mi do 200... Na wcześniejszych wersjach dałbym sobie rękę uciąć , że było też 340. Coś nabroiłem w ustawieniach?
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#13
prawdopodobnie tak. Spróbuj wszystko na nowo zrobić

Dodano: 04 wrz 2012, 9:23

ONLINE Armor FREE - 40/340 ---> tutaj powinieneś mieć maksa na 100%. Sprawdź czy nie masz zaznaczonego gdzieś allow.
Outpost

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pro - 320/340 --> tutaj chyba też powinieneś mieć maksa, ale nie jestem pewny.
W każdym razie posprawdzaj czy nie masz gdzieś zaznaczonego allow, bo tylko to mogło spowodować tak słaby wynik.
Odpowiedz
#14
W OA program musiałeś oznaczyć jako zaufany inaczej miałbyś zupełnie inny wynik (chyba że cały czas klikałeś allow).
Odpowiedz
#15
Kurcze z ciekawości zrobiłem CLT na Comodo FW i wyszło mi 230/340.. a głowe bym dał że był max..
Chyba czas rozważyć znowu OA, bo na nim wyciągłem 340 na lajcie.
A system akurat potrzebuje odświeżenia Smile
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości