coś na "thin clienta" do internetu
#1
System operacyjny:
Windows XP

Zastosowanie:
1. Internet - różne strony, fora, czasami o niepewnej reputacji Wink ale bez banków czy portali społecznościowych... Świadomie pobrane pliki zostaną przeskanowane Kasperskym na drugim komputerze.

2. Poczta - przez klienta poczty - tylko odebranie, bez wysyłania...

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
To jest "thin client" czyli demon wydajności inaczej...
procesor: Transmeta Crusoe T5800 1 GHz
RAM: 512 MB
HDD: 20 GB
------------------------------------------------------

Panie i Panowie, co lekkiego polecicie?
Preferuję wersje darmowe ale nad płatnymi też mogę się zastanowić.

PS. Wolałbym nie zmieniać systemu na Linuxa...
Odpowiedz
#2
Od jakiegoś czasu polecam Pandę Cloud Antivirus. Wg mniejeden z najlepszych darmowych programów. Jeżeli nie pasuje Panda to pomyślałbym o np. Sandboxie, piaskownicę która świetnie się sprawuje. Do tego Malwarebytes AntiMalware jako skaner na żądanie. Powinno styknąć Smile

// ja nie polecę Ci hitmana pro, dziś już jeden komputer unieruchomił Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#3
No faktycznie "cienki" ten system Smile Na Twoim miejscu zostawiłbym AV real-time w spokoju, a zostałbym przy:
- zapora...na XP z powodzeniem nada się ostatnie darmowe Kerio 2.1.5, GhostWall czy Filseclab...wszystkie lekkie i za free
- poradziłbym jakiś HIPS/bloker - lekki jest ThreatFire, za darmo i po polsku...jak nie monitor zmian typu Tiny Watch, ExeWatch, VoodooShield
- Sandboxie do przeglądarki internetowej, do przeglądarki pdf, odtwarzaczy multimediów
- jako przeglądarka - Firefox z NoScript, AdBlock
-----------
edit:
oczywiście backup systemu jeszcze...Keriver 1-Click Restore Free.

edit2:
W sumie to zamiast wymienionych zapór i monitorów można spróbować OA Free - mamy zaporę, znakomity HIPS, tryb Run Safer, który może zastąpić Sandboxie. Nie próbowałem przy 512 MB RAM, ale Emsi podaje, że od tej ilości już daje radę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Zgodzę się do OA Free, ale reszta? Przeciętny użytkownik ich nie ogarnie Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#5
Ok, czy gdzieś tu na forum ktoś opisał swoje wrażenia z OA Free?
To jakaś nowość, bo nazwa jest mi obca?
Odpowiedz
#6
Online Armor Free. Eugeniuszjest jego eee.... ambasadorem Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#7
Witaj! Żadna nowość, OA czyli Online Armor firmy Emsisoft. Ja nie używałem więc się nie wypowiem. Popieram propozycje donqi ichito . Pozdrawiam!


EDIT:
donqmnie uprzedził.
Odpowiedz
#8
carrot napisał(a):Ok, czy gdzieś tu na forum ktoś opisał swoje wrażenia z OA Free?
To jakaś nowość, bo nazwa jest mi obca?

Choćby tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślę, że wszystko jest do ogarnięcia, bo cudów nie ma...tym bardziej, jak ktoś ma nietypowe "warunki wyjściowe", to powinien się liczyć z tym, że może być nietypowo i może nawet nieco trudniej. Można spróbować pozostać np. tylko przy darmowym pakiecie Outposta - ma wszystko, co potrzeba i jest z definicji bardzo dobrze skonfigurowany, poza tym to chyba najlżejszy pakiet.
Inna opcja - jako antywirus darmowy Avast z zainstalowanymi wybranymi osłonami: plików systemowych, osłona sieciowa, monitorowanie zachowań, do tego uruchamianie aplikacji w piaskownicy Avasta (z opcją "zapytaj")...lekka zapora, albo zwykła systemowa na DNS-ach Nortona.
--------------
edit:
można też i tak Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
donq napisał(a):Online Armor Free. Eugeniuszjest jego eee.... ambasadorem Smile

Mam swoje zasady i reklamować Emsisoftu nie zamierzam Suspicious (punkt regulaminu, który sam zaproponowałem...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości