Backup partycji systemowej z szyfrowaniem TrueCryptem
#1
Tak jak w temacie. Zanim zacznę się bawić tym softem chciałbym wiedzieć czy istnieje jakiś prosty sposób/soft na robienie kopii partycji systemowej zaszyfrowanej TrueCryptem. Na co dzień używam Acronisa ale z tego co wyczytałem w sieci to te softy nie są "kompatybilne". Może ktoś się już spotkał z tym problemem?
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#2
Kopie da się zrobić tyle tylko że kopia będzie miała rozmiar partycji i nie da się też zrobić kopii różnicowych i przyrostowych
Odpowiedz
#3
Ja przed backupem odszyfrowuję dysk. Trochę to czasu zajmuje ale jest to według mnie najlepsze wyjście.
Odpowiedz
#4
Eryk42 napisał(a):Ja przed backupem odszyfrowuję dysk. Trochę to czasu zajmuje ale jest to według mnie najlepsze wyjście.


Gdzieś wyczytałem że zrobienie kopii spod zaszyfrowanego systemu i przywrócenie tej kopii = system niezaszyfrowany i trzeba go ponownie szyfrować. Jeśli to prawda to wystarczyłoby tylko ponownie szyfrować system po przywróceniu. Ile trwa zaszyfrowanie systemu tak z grubsza?

Czuć jakieś negatywne efekty zaszyfrowania systemu?
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#5
Houdini napisał(a):Gdzieś wyczytałem że zrobienie kopii spod zaszyfrowanego systemu i przywrócenie tej kopii = system niezaszyfrowany i trzeba go ponownie szyfrować. jeśli to prawda to wystarczało by tylko ponownie szyfrować system po przywróceniu.


No tak. Program do backupu odczytuje plik > Truecrypt go automatycznie odszyfrowuje > program do backupu umieszcza ten plik w utworzonym przez siebie archiwum i dopiero to archiwum zostanie zaszyfrowane przez TC. Czyli mamy zaszyfrowane archiwum z niezaszyfrowana zawartością.

Tylko z przywracanie to różnie bywa.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości