TuneUp Utilities 2012 co o nim sadzicie ?
#1
Witam !
No właśnie, tak jak w tytule. Mieliscie go na swoim PC ? Czysci on cos w ogole, czy to tylko naciaganie na kase ?
Sa w ogole jakies recenzje, opinie tego kombajnu ? Najbardziej interesuje mnie to, czy on cos wyczysci (niepotrzebne pliki, itp) i nie zostawi bur...lu w rejestrze oraz nie usunie potrzebnych plikow systemowych Grin
Czyli krotko mowiac czy on wogole dziala i cos daje pod wzgledem przyspieszenia systemu ?

Dodano: 15 wrz 2012, 9:07

PS : Pytam tak z ciekawosci. Teraz uzywam CCleanera, ale po prostu chce sie dowiedziec cos o tym programie.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Ja go mam jest ok od strony czyszczenia jak i utrzymania systemu. Wygląd i czytelność programu jest ok. Przyśpieszenie w czasie rzeczywistym trochę pomaga szczególnie na vista/win7. Cena jest trochę niedopasowana do typu programu... Ale proponuje zainstalowanie ver. Testowej i zobaczysz czy program Ci się podoba.Wink
Odpowiedz
#3
Ok. Dzieki za odpowiedz, ale mi chodzi o cos innego troche Wink Czy on faktycznie usuwa te pliki ktore uwaza za zbedne, czy tylko wyswietli info ze usunieto, a pliki dalej siedza gdzies tam na dysku ?
Jak to z tym jest, bo to mnie najbardziej interseuje, czy on cos faktycznie czysci.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#4
damian.z napisał(a):Ok. Dzieki za odpowiedz, ale mi chodzi o cos innego troche Wink Czy on faktycznie usuwa te pliki ktore uwaza za zbedne, czy tylko wyswietli info ze usunieto, a pliki dalej siedza gdzies tam na dysku ?
Jak to z tym jest, bo to mnie najbardziej interseuje, czy on cos faktycznie czysci.


Może ja się nie zagłębiam jakoś głęboko w rejestry "że o 1 został nie usunięty.." . Ale wg. mnie Czyści bdb
Odpowiedz
#5
Chodzi o to, aby czyścił dobrze i bezpiecznie. Z rejestrem jak i z czyszczeniem dysku nie ma żartów.

Damian: Tak, faktycznie usuwa pliki, które uzna za zbędne. Tylko pytanie, czy warto płacić za TuneUp? TuneUp uważam za bezpieczny program.

Jeśli chodzi o bezpieczne czyszczenie rejestru i dysku to od siebie mogę polecić:

Privazer
Ccleaner z dodatkiem CCEnhancer
Wise Care 365 free
AShampoo 2012 free
Eusing Free Registry Cleaner

Oraz mniej bezpieczne:

Anvisoft Cloud system Booster free
Jv16 PowerTools

Oczywiście nie ma sensu instalować tylu programów do czyszczenia.
Odpowiedz
#6
@ ELWIS1
Własnie o taką odpowiedz mi chodzilo Smile
Płacic nie mam zamiaru, bo kolega (niby informatykLol ) gdzies dorwal licencje po promocji i mu nie jest juz potrzebna, a dalej dziala wiec sobie pomyslalem ze sie dowiem co to za program.
Teraz jade na trialu i powiem szczerze ze 1 rzecza jaka mi sie rzucila w oczy to szybsze wlaczanie sie mozilliGrinA tak to program przejrzysty i zrozumialy.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#7
Ja używam CCleaner + CCEnhancer-3.5 do tego JetClean!

Kiedys z ciekawości zainstalowałem TuneUpa ponieważ mam licke ale nie mial on co robic za bardzo po dwóch w/w programach
Odpowiedz
#8
Używam kilka lat. Napisałem tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Adi Cherryson napisał(a): Lukmaciej , a dlaczego używasz CCleaner i po co?

To ważne pytanie, bo typowy użytkownik tego programu chyba raczej nie wie o co chodzi. Po prostu chce zadbać o swój system. Posprzątać jakiś bałagan. Ale nieporządek i bałagan to permanentna cecha nie tylko naszego sytemu na PC, ale i całego wszechświata. Bałagan ciągle rośnie. Nie da się tego posprzątać i oczyścić. No chyba - przez format, ale to rodzi już inny wszechświat...

Ad rem.

Mniej doświadczonym użytkownikom polecam TuneUp Utilities. Nie był rekordzistą w owym teście, ale daje większą pewność, że nie usuniemy czegoś istotnego podczas czyszczenia, a to jest ważniejsze niż ilość. Trochę bardziej świadomym polecam jv16 Power Tools. Zaawansowani mogą mi coś polecać, niż ja im... Idea

TuneUp to kombajn optymalizacyjno-wydajnościowy o mnóstwie funkcji. Co jakiś czas zrobi cicho niezbędne porządki, jak dobra mama, która posprząta pokój syna bez awantury. Można się nim bawić na różne sposoby z gwarancją, że niczego nie zepsujemy. Bo matka jest cierpliwa i wie, jak ma wyglądać (w jej miarę) czysty pokój. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Niestety jest płatny. W magazynie PC Format pojawia się co jakiś czas za darmo. Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie wersji testowej i wykorzystanie zniżki na zakup. Podobne możliwości ma Ashampoo WinOptimizer. Na wortalu dobreprogramy.pl jest chyba do ściągnięcia nieco starsza bezpłatna wersja.

jv16 Power Tools też jest płatny, ale można korzystać z wszystkich funkcji przez 60 dni.

Co warto wiedzieć: przede wszystkim trzeba mieć świadomość, jak czyszczenie rejestru wpływa na wydajność. Np. mój rejestr Windows 7 zawiera ponad pół miliona wpisów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Aktualnie jest to 533325. Zatem jeśli mój program do czyszczenia rejestru znajdzie w nim 1000 niepotrzebnych wpisów i je usunie, ilość wpisów zmniejszy się o 0,19%. Czy to wpłynie na wydajność? Nie - tylko mogę coś ważnego usunąć.

Oczywiście nie znaczy to, że nie należy dbać o zawartość rejestru. Jako księgowy lubię porządek i dokładność. Jako poszukiwacz sensu mogę powiedzieć, że entropia mojego PC ciągle rośnie, zgodnie z drugą zasadą termodynamiki. Mój system operacyjny to jakby mini wszechświat. Powstał w stanie niskiej entropii i nie da się tego utrzymać. No chyba, że nie będę go używał.Sad

Ps. Tu jeszcze jest promocja na Registry First Aid, dobry program dla świadomych użytkowników.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości