Coś zamiast KIS 2013?
#1
System operacyjny:
Windows 7 64 bit


Zastosowanie:
Kompa używam do logowanie się na konta bankowe, czat, forum safe oraz audiostereo, przeglądania poczty


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Mój komp to Intel Core™ i5-2410M CPU @ 2.30 GHz, a pamięć to 4,00 GB

Obecnie używam KIS 2013. Szukam jednak porównywalnej ochrony, gdzie ochrona nie będzie zwalniać dostępu do Internetu jak to robi KIS. Neta mam 32MB...
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Jeżeli szukasz wyjątkowej lekkości, to Norton Internet Security lub avast! Internet Security. Nie zwalniają uruchamiania systemu, nie nadużywają procesora i pamięci, na dodatek nie obciążają łącza.

Wysłane za pomocą Samsung Omnia M poprzez Board Express
Odpowiedz
#3
A może połączenie firewalla + antywirus? Chodzi o osobne zestawy...
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#4
Chcesz mieć bezpieczny komputer zainwestuj w DWPF, lżej i bezpieczniej nie można, szybko nauczysz sie obsługiwać ten program
Do niego może dołożyć skaner na żądanie lub jakiś av, wystarczy np avast free lub avira free, ja mam comodo AV i daje radę
Masz bardzo dobrą ochronę
Oczywiście to jest moja propozycja, u mnie się sprawdza
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Co do tego czy lżej to chyba nie DW dość mocno obciąża procesor i chronione programy też działają troche wolniej
Odpowiedz
#6
Witam zord, może i tak ale zależy co kto lubi, dlatego napisałem że to moja propozycja i u mnie się sprawdza.
U mnie nie zauważam jakiś drastyczny zwolnień, kompa ma starego

Teraz doczytałem win 7 64 bit, więc moja propozycja odpada, sorry za to
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Z mojej strony polecam Bitdefender Internet Security 2013!Dużo lżejszy od kacpra a co do ochrony to raczej skuteczniejszy
Odpowiedz
#8
Mi KIS nie zamula nic a kompa nie mam z kosmosu tylko standard maxymalny ^^.
Odpowiedz
#9
Ewentualnie Emsisoft Anti-Malware, w ochronie bankowości jest naprawdę dobry.
Można do tego dorzucić coś ekstra - jakiś skaner pokroju MBAM, Sandboxie Free czy nawet Online Armor Free.
Odpowiedz
#10
Jasne Gieniu , ale my tu mówimy o lekkości, której to żaden z produktów Emsisoftu nieposiada Smile a z pewnością nie jest to produkt lżejszy od pakietu KIS.
Odpowiedz
#11
facecik napisał(a):Jasne Gieniu , ale my tu mówimy o lekkości, której to żaden z produktów Emsisoftu nieposiada Smile

Żaden? Powtarzam "żaden"? Pomijając dodatkowe programiki jak BlitzBlank czy MalAware zostaje nam... Mamutu, bardzo "ekonomiczna" aplikacja.
Poza tym... na moim ultrastarym laptopie EAM daje radę. Z KIS-em na pokładzie... hmm byłoby bardzo ciężko.
Odpowiedz
#12
facecik napisał(a):Jasne Gieniu , ale my tu mówimy o lekkości, której to żaden z produktów Emsisoftu nieposiada Smile a z pewnością nie jest to produkt lżejszy od pakietu KIS.

zgadzam sięGrin
Odpowiedz
#13
Gieniu , EAM jest tylko pozornie lekki (mówię o wersji z Ikarusem) ale jak co do czego przyjdzie to łyka i proca i ram.Nie wspomnę, że prosta operacja uruchamiania menadżera zadań jest wyraznie opóźniana .
Co do stwierdzenia żaden , może to lekkie nadużycie Smile
Odpowiedz
#14
Może Comodo? Mam na 2 kompach i nie spowalnia netu a do tego darmowy. Ochrona też na bardzo dobrym poziomie.
Odpowiedz
#15
Tylko przyznajmy szczerze, że 5-tka lubi sobie procesora pojeść.
Odpowiedz
#16
PascalHP napisał(a):Tylko przyznajmy szczerze, że 5-tka lubi sobie procesora pojeść.

Szczególnie przy updateSmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
PascalHP napisał(a):Tylko przyznajmy szczerze, że 5-tka lubi sobie procesora pojeść.


Od rana komputer non stop chodzi, i są wykonywane różne operacje , a wynik nie jest chyba złySuspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ogólnie na moim lapku CIS jest naprawdę lekki, tylko czasem potrafi się przyczepić do pewnych kwesti, i wtedy zamieli trochę.
Dla mnie to CIS jest najlepszym wyborem dla każdego , jeśli tylko poprawią AV .

Dodano: 15 wrz 2012, 15:48

polak900 napisał(a):
PascalHP napisał(a):Tylko przyznajmy szczerze, że 5-tka lubi sobie procesora pojeść.

Szczególnie przy updateSmile


Też takiego zdania byłem, ale teraz po raz setny już chyba próbuje tego pakietu , i aktualizacje są o dziwo nieodczuwalne, oprócz tej pierwszej która trwa wieki i jest faktycznie ciężka.
Odpowiedz
#18
O! To nawet nie wiedziałem, czekam z niecierpliwością na 6-stkę, jak ostatnio go próbowałem, to bywało nieprzyjemnie. Jak z obciążeniem procesora podczas skanu?
Odpowiedz
#19
No to fakt.. AV w Comodo trochę przymula, ale zawsze można samego FV wziąć z Defense+ Smile
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#20
Avast/AVG/MSE + Comodo Firewall /PrivateFirewall/Online Armor Free
Do wyboru do koloru i wszystko za darmo Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości