Który zestaw będzie dobry ? (gry online, słaby pc)
#1
Witam serdecznie Smile
Zastanawiam się nad lekkim zestawem ochronnym dla mojego pc. Komputer służy głównie do gier i w miarę bezpiecznego surfowania po necie, czasem, choć bardzo rzadko jakieś zakupy na allegro.
System to XP Sp3 a komputer to AMD Athlon X2 3800+, 2gb ram, Nvidia 8600GTS.

Myślałem nad następującymi opcjami:
1. Comodo FW + Avira Free + Mbam
2. Comodo FW + Panda Cloud + Mbam
3. Pc Tools Fw + Panda + Mbam

Która z tych opcji byłaby najlepsza i najlżejsza ? Zależy mi na tym żeby nie trzeba było wyłączać antywira ani fw podczas gry ze względu na mulenie orazżeby ping mi nie skakał i nic nie lagowało.
Pozdrówka Smile
Odpowiedz
#2
Zestaw 2najlżejszy ,zestaw 1 najskuteczniejszy i także w miarę lekki.
Odpowiedz
#3
Zeby zmniejszyc ping i nic nie lagowało to najlepiej grać z samym windowsowskim firewallem. Nadchodząca Avira 2013 będzie mega lekka (testowałem betę)

Właściwie każdy tutaj zestaw przedstawiony jest ok.
Odpowiedz
#4
To może podczas gier wyłączać chociaż antywira ?
I czy przy takim zestawie przydatny będzie Bitdefender Traffic Light do Firefoxa ?
Odpowiedz
#5
BitDefender Traffic Light względnie mało wykrywa. Lepsza jest wersja pełna (też darmowa) tego programu. Kiedyś powodował mulenie internetu, ale naprawili ten problem.

Tak, można dołączyć do niego TrafficLight. Dodałbym jeszcze Mcafee Site Advisor i będzie cacySmile

Wyłączenie antywira mało da. Jeśli chodzi o ping to jest kilka porad jak np.

- łączenie się przez modem, a nie router
- zainstalowanie najnowszych sterowników
- łączenie się przez firewalla windows
- zmiana ustawień gry
- wyłączenie zbędnych programów jak: gadu-gadu czy skype

A co to za gra? Może więcej będę potrafił doradzić.
Odpowiedz
#6
Ok więc skoro Traffic Light nie zaszkodzi dołączę i to. Wyłączam podczas gier wszystko co się da Wink Niepotrzebneusługi Windows również są wyłączone.
Dzięki jakbyś mógł. Chodzi głównie o granie w gry z serii Call of Duty, lub też niektóre z gier free to play typu Ava, Blacklight Retribution etc. W Call Of Duty co jakiś czas przeciwnicy jakby się teleportują, a mi nieco skacze ping.
Odpowiedz
#7
Możesz też wyłączyć rezerwowalną przepustowość. To zmniejsza ping o 1-2 ms. Choć nie zawsze.

Staraj się wybierać serwery najbliższe swojego miejsce zamieszkania i przeciwników. To pewnie wieszSmile
Szczerze mówiąc nie grałem w te gry, a to co napisałem wyżej mówie na temat swoich doświadczeń gdy grywałem w games Online.
Odpowiedz
#8
A co to jest ta przepustowość ? Grin To znaczy gdzie to się ustawia ?
Tak wiem Wink
Odpowiedz
#9

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Proszę bardzo Grin

Po prostu ta przepustowosc rezerwuje przepustowość sieci dla innych programów. Niektórzy mówią, że to mit inni nie. W grach On-line każdy ms się przydaje.
Odpowiedz
#10
Aha, dzięki Smile Przyda się w tym pogrzebać na bank.Co do zestawu jak na razie wybiorę Comodo FW + Avira Free + MBAM + Mcafee Site Advisor
Odpowiedz
#11
A ten MBAM rozumiem, że na żądanie?
Odpowiedz
#12
Poszukaj w necie patentu na reklamy aviry bo potrafia być denerwujące Grin
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#13
Pamiętam, że podczas gry np. w lol''a, panda (czyli zestaw 2) wyraźnie zwiększała ping. Przesiadka na kingsofta zwiększyła komfort rozgrywki. Z comodo bywa różnie ale jak nie będzie sie aktualizować podczas grania to da rade Beer
"Szczęście to nie cel... tylko efekt uboczny"
Odpowiedz
#14
To może i ja się wypowiem... mam brata który gra dużo na laptopie w League of Legends...
Internet mamy dobry (10MB chyba) , pobieranie plików z prędkością ponad 1 000 kb/s Wink
..i Mam ten sam problem z bratem że narzeka na duży Ping..

tzn. Dużo rzeczy próbowałem na żywym celu Grin
Comodo Internet Security 2012 Pro + MBAM Pro + Kingsoft Cloud Antivirus 2012... - muliło mu trochę...
Emsisoft Anti-Malware 7 Full + MBAM Pro + Kingsoft Cloud Antivirus 2012... - mulił mu strasznie...
Kaspersky IS to chyba nie muszę tłumaczyć że muli... Norton IS nie wiem ale pewnie to samo z tego co słyszałem...
Avasta nie próbowałem pod względem mulenia... ale pewnie też szału niema... bo kiedyś miałem na XP to brat go wyłączał...

...może powiem tobie co ja mam i brat nie narzeka , aż się dziwie bo na większość narzekał a na to nie :
AVG Internet Security 2013 + Malwarebytes Anti-Malware Pro + Kingsoft Cloud Antivirus 2012 + JottiQ.7z
+ Dodatki do przeglądarek : AVG Do Not Track + BitDefender TrafficLight + Dr.Web Anti-Virus Link Checker + VTchromizer + WOT Wink

Zamiast AVG IS możesz zrobić AVG Free AV (zależy od ciebie) + do tego jakiś dobry firewall (Comodo FW lub Zone Alarm FW) < tak żeby firewall się nie pogryzł z AVG... - a to musisz już sam dojść bo ja tego nie próbowałem Wink

a jak nie chce tobie się za dużo bawić to najprościej spróbuj zainstalować darmowy / dobry pakiet : ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall + Mbam jako skaner na żądanie , bez Kingsoftu... - brat nie narzekał na to wcale.
..do tego dodatki do przeglądarek te co powyżej napisałem (bez AVG Do Not Track) i tyle w temacie.

Będziesz miał jakieś pytania to pisz.

Ps. na sprawdzenie pingu polecam ta stronę :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#15
Mój brat również dużo gra w przeróżne gry sieciowe. Potwierdzam to co pisze OPEN - Avg Internet Security. Brak jakichkolwiek narzekań. Dobry był jeszcze McAfee, który w ogóle nie sprawiał żadnych problemów .Wink
Odpowiedz
#16
No i ZoneAlarm® Free Antivirus + Firewall... to by wychodziło że te 3 marki AVG , McAfee , Zone Alarm > są lekkie dla gier Wink

a które najskuteczniejsze to już sam oceń Tongue

Ps. Jak dla mnie :
1. Zone Alarm
2. AVG
3. McAfee
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#17
sadam napisał(a):Z comodo bywa różnie ale jak nie będzie sie aktualizować podczas grania to da rade Beer


Toteż warto włączyć tryb gry podczas grania... bez aktualizacji, skanowania i alertów Wink.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
morphiusz napisał(a):Toteż warto włączyć tryb gry podczas grania... bez aktualizacji, skanowania i alertów Wink.


W Przypadku Comodo Internet Security... ten "Tryb Gry" dużo nie daje po za tym co napisałeś że : nie aktualizuje się, nie wykonuje skanowania i nie pokazuje alertów...
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#19
A co jeszcze miałby dać "tryb gry"?
Odpowiedz
#20
@ ktośtam - Lekkość podczas gry, mniejszy Ping Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości