Mobilne procesory - najlpeszy wybór do pracy
#1
W

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

poruszyłem temat procesorów mobilnych i myślałem, że moje pytanie będzie dotyczyło tylko AMD Brazos (E-450), ale temat się rozwinął...

Mianowicie, szukałbym rozwiązania przede wszystkim energooszczędnego, ale również nie będącego mozolnym podczas pracy w sieci i obsłudze multimediów. Na chwilę obecną muszę kupić laptopa 13.3, który będzie długo pracował na akumulatorze, ale... Najlepiej gdyby to był jednak pseudo ultrabook, ponieważ ma być lekki dla dziewczyny, która będzie go ze sobą nosiła cały dzień.

Na tym etapie poszukiwań cena nie gra roli, ponieważ zbieram informacje, ale myślę, że nie powinna być wyższa niż 2800 zł. Oczywiście zalecane byłyby tańsze WinkPóki co, znalazłem takowe egzemplarze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- E-450 (1.66 GHz, 1 MB Cache)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- Intel i3-2377M (1.5 GHz, 3 MB cache), oraz nieco cięższy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- Intel Pentium 997 (1.60 GHz, 2 MB Cache)

Możecie coś doradzić/zaproponować? Z góry dzięki Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Edit Grin
Nie zauważyłem że napisałeś już budżet Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#3
Street napisał(a):Możesz jeszcze zdradzić budżet na ten cel Smile?
nikita napisał(a):Na tym etapie poszukiwań cena nie gra roli, ponieważ zbieram informacje, ale myślę, że nie powinna być wyższa niż 2800 zł. Oczywiście zalecane byłyby tańsze

Wink
Odpowiedz
#4
Proponuję zajrzeć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#5
Dokładnie Wink Wiadomo, że cena musi być adekwatna do zastosowania komputera. Przestrzał cen jaki podałem w linkach to niemalże 1000 zł, ale ciekawą propozycją byłaby cena w granicach 1900-2300 zł, czyli mniej więcej środek. Chyba, że jesteście skłonni stwierdzić, że produkt MSI z linku jest bardzo atrakcyjny. Aczkolwiek z tego co siedzi w mojej głowie, kojarzę że większą energooszczędnością wykazują się układy intela z grafiką HD3000.

Dodano: 30 wrz 2012, 14:18

preter napisał(a):Proponuję zajrzeć tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Patrzyłem tam, ale dla przykładu nie ma informacji porównawczych dla Intel Pentium 997 Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Coś dzisiaj acery mi się nawijają Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i5-2467M 1.60 - 2.30 GHz, Dysk SSD pojemności 20 GB i inne bajery. Waga 1,3kg więc dla dziewczyny idealny
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
Street napisał(a):Coś dzisiaj acery mi się nawijają Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i5-2467M 1.60 - 2.30 GHz, Dysk SSD pojemności 20 GB i inne bajery. Waga 1,3kg więc dla dziewczyny idealny

Nie jest taki zły, tani ultrabook

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Street napisał(a):Coś dzisiaj acery mi się nawijają Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i5-2467M 1.60 - 2.30 GHz, Dysk SSD pojemności 20 GB i inne bajery. Waga 1,3kg więc dla dziewczyny idealny

Kurde... wszystko super, ale na pół roczną gwarancję nie idę jednak Sad Poszukam nówek sztuk, dzięki!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zobacz tą aukcje Smile
Koleś wystawia jako nowy więc pewnie dostał/wygrał i się pozbywa po rozsądnej (ba kozak) cenie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Producent wycenia sprzęt na 3,5koła Smile Myślę że jakbyś pogadał to byś mógł zbić do 2350-2400zł.

Jest jeszcze ta aukcja gdzię cena wywoławcza to 2200zł. Również sprzedawany jako nowy więc myślę iż warto się zastanowić Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#10
Zajrzyj jeszcze tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#11
Kurde, ale te dyski SSD mają teraz branie... Super, że co raz popularniejsze - sam bym chciał być posiadaczem, ale jak wytłumaczyć kobiecie, że na jej dysku jest tylko 10 GB wolnego miejsca na jej seriale? Wall

Dziękuję za linki, będę śledził tą sytuację Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#12
nikita napisał(a):10 GB wolnego miejsca na jej seriale
20gb Grin od seriali ma dysk 320gb a na tym sdd można wrzucić programy które dostałyby kopa..
Jeśli chodzi o procesory amd jest taka alternatywa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jednak zdaje mi się że acer byłby lepszym wyborem w tym przypadku no i w tej cenie.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#13
A fakt, nie zauważyłem że ma + 320 GB Smile Ale z tego co patrzę na aukcję, to sporo ma tylko 1 x 20 GB SSD.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#14
Nie no na pewno samego ssd by nie wsadzili Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Widać są w opcjach również ze 128gb dyskiem ssd ale to już grubo ponad 3koła
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#15
A co powiecie na AMD A6-4455Mw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zestawie?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[url=http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/procesory-mobilne/@@compare_products?sid=1087&compareproducts%3Alist=147&compareproducts%3Alist=148&compareproducts%3Alist=]http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/ ... ts%3Alist=[/url]
O teraz jest dobrze Smile

Znalazłem jeszcze artykuł o s3 jendak tu mowa o agzemplarzu przedpremierowym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości