Spotflux - szyfrowanie połączeń, filtrowanie reklam, oraz...
#1
Spotflux.
Zainteresowała mnie niewielka aplikacja Spotflux , która jest lekkim rozszerzeniem usługi VPN. Program został stworzony do ochrony prywatności cyfrowych informacji, a poza szyfrowaniem połączeńwykorzystuje moc chmury do filtrowania złośliwego oprogramowaniaoraz reklam , elementów śledzącychi innych błędów , które stwarzają zagrożenie dla tożsamości użytkownika oraz przesyłanych danych. Jak zapewnia zespół tworzący projekt Spotflux, Technologia jest kompleksowa i stale rozwijana, a podczas jej ulepszania użytkownicy mogą korzystać z niej za darmo . Mam nadzieję, że gdy projekt osiągnie pewny status, założyciele nie wprowadzą konieczności uiszczenia opłaty za korzystanie z usługi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Instalacja.
Proces instalacji ogranicza się jedynie do klikania przycisku "Next" i nie daje możliwości dostosowania zaawansowanych ustawień, bo takowych program nie posiada. Do przeprowadzenia instalacji wymagane jest środowisko Java.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowo podczas instalacji sugerowana jest integracja menedżera haseł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z aktualnie zainstalowanymi przeglądarkami. Program umożliwia ochronę haseł za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety, Dashlane obsługuje tylko trzy przeglądarki: Chrome , Firefoxoraz Internet Explorer .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalacja przebiega szybko i w przeciwieństwie do używanej przeze mnie jakiś czas temu starszej wersji - program jest aktywny bez konieczności ponownego uruchomienia komputera. Aplikacje można znaleźć się w zasobniku systemowym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ustawienia.
Preferencje programu zawężone są do czterech kart ustawień: General , Updates , Proxiesoraz Support .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dostępne języki:angielski, szwedzki, rosyjski, norweski, niemiecki.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Testy.
Jeśli chodzi o apetyt na zasoby, to program nazywany jest lekkimi owszem - tutaj nie mam zastrzeżeń. Większość zasobów (z naciskiem na pamięć) pochłania Java. Jak widać program korzysta z rozwiązań OpenVPN :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tracert 192.166.218.40 - Spotflux OFF:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tracert 192.166.218.40 - Spotflux ON:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ping safegroup.pl - Spotflux OFF:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ping safegroup.pl - Spotflux ON:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Informacje.

Strona domowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona domowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Miałem cierpliwość na kilkugodzinne testowanie - niestety, poza blokowaniem bezpiecznych stron takich jak opendns.comi pobieraniem np. 170 MB sterowników graficznych Nvidii z prędkością pozwalającą na ukończenia zadania po trzech dniach stwierdzam, że program raczej nie nadaje się do codziennego użytkowania. Idea całkiem ciekawa, ale wszystko kosztem wydajności i wygody.

Pochwała należy się za to supportowi. Zgłaszanie błędów ładowania różnych stron internetowych za pomocą formularza na stronie projektu przynosi efekt w postaci stosunkowo szybkiej odpowiedzi mailowej. Co prawda Spotflux Supportnie potwierdził błędu podczas ładowania strony opendns.comi stwierdził, że to błąd połączenia a nie filtrowania treści, ale można byłoby wywnioskować, że zależy im na poprawie działania usługi Spotflux.

Żegnam program z mieszanymi uczuciami, ale mimo wszystko uważam, że warto było o nim wspomnieć.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Nie wiem, czy to aktualizacja do wersji 2.10.7 przyniosła zmiany związane z licencjonowaniem, czy zostały one wprowadzone już wcześniej, ale aktualnie mamy możliwość skorzystania z płatnej wersji programu. Roczna subskrypcja dla 5 urządzeń to koszt $19,95. Podana cena jest ceną za pierwszy rok użytkowania. Idąc za producentem, regularna subskrypcja to koszt $29,99. Roczna subskrypcja wersji mobilnej wspierającej Androida 4+ oraz iOS kosztuje $5,99.

Mimo tego, że na stronie programu wersja Free odznacza się większą szybkością niż inne popularne i płatne VPNy, to... Ciężko zauważyć "notatki" wskazującej na to, że wersja Premium jest jeszcze szybsza. Sam jestem ciekawy, czy wydajność od werji 2.9.x faktycznie się zwiększyła...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości