Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja
#1
Witam Was serdecznie w ten piękny poranek . W związku z tym, że niedługo kończy mi się umowa w Plusie, chciałbym się z Wami skonsultować w sprawie nowego telefonu pracującego pod kontrolą Windows Phone. Mam pewne obawy dotyczące różnic między WP 7.8, a WP 8. Najbardziej kole w oczy brak aktualizacji over-the-air , brak Internet Explorera 10oraz brak obsługi pełnego multi-taskingu . No właśnie - czy możecie podać mi przykład, w którym ma zastosowanie lepsze zarządzanie procesami/pamięcią w WP 8?

Nie ukrywam również, że skłaniam się do Lumii, ale jako że nowe modele 820 i 920 będą zapewne poza moim zasięgiem, to zastanawiałbym się ewentualnie między 800 a 900. Tutaj wolałbym 900, ale problemem nie jest raczej model telefonu, tylko fakt że oba pracować będą maksymalnie na WP 7.8. Teraz reasumując: Czy warto kupować smartfona ze starszym niż WP 8 systemem? Głównie słuchawka ma być wykorzystywana do surfowania, intensywnej obsługi skrzynki e-mail oraz pracy z dokumentami w pakiecie Office.

Przepraszam za składnie, ale ledwo widzę na oczy, dorwało mnie ostre przeziębienie... Dzięki za pomoc i wszelkie sugestie!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
nikita napisał(a):No właśnie - czy możecie podać mi przykład, w którym ma zastosowanie lepsze zarządzanie procesami/pamięcią w WP 8?


Najprostszy przykład - komunikatory typu gadu-gadu.
Nie mogą działać w tle, bo czegoś takiego nie ma.
W ich wypadku idą powiadomienia push jak od poczty, ale niekoniecznie od razu po otrzymaniu wiadomości.
Czy w WP8 będzie lepiej z aplikacjami tego typu... pewny nie jestem.

nikita napisał(a):Czy warto kupować smartfona ze starszym niż WP 8 systemem?


Moim zdaniem tak. Jeżeli możliwościami Ci wystarczy, to będzie to dobra, o wiele tańsza alternatywa. Lumię 900 można obecnie kupić za mniej niż 50% początkowej ceny w Polsce, co jest atrakcyjne biorąc pod uwagę, że ma sporej wielkości i naprawdę dobry wyświetlacz (AMOLED jak w Lumii 800 tyle że bez PenTile = większa ostrość, lepsza biel). Da się to odczuć przy nowym ekranie startowym, gdzie przy mniejszych ekranach małe kafelki mogą być niewygodne w obsłudze (miałem okazję używać na Lumii 710 z WP 7.8 beta), oczywiście wszystko zależy od tego, jak sobie poukładasz. Poza tym Nokia pokazuje, że mimo wszystko postanowiła dbać o klientów i sukcesywnie wypuszcza kolejne i kolejne aplikacje. Ostatnio opublikowali przeglądarkę Nokia Xpress - coś jak Opera Mini.
Odpowiedz
#3
Czyli jeśli chodziłoby o pracę: przeglądarka, tworzenie/edycja dokumentów, skyrdrive, poczta outlook (na tych trzech ostatnich zależy mi najbardziej), to śmiało mogę uderzyć w WP 7.8? No i kwestia tej poczty... Jest dla WP 7.x jakaś dedykowana aplikacja pocztowa do zintegrowania z kontem na outlook.com?

Dziękuję za wszystkie informacje!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Do czegoś takiego w zupełności wystarczy 7.x.

nikita napisał(a):Jest dla WP 7.x jakaś dedykowana aplikacja pocztowa do zintegrowania z kontem na outlook.com?


W systemie jest coś takiego jak "poczta i konta". Można tam ekspresowo dodać konto MS, konto Google, Facebooka (chat może integrować się z wiadomościami) czy Twittera.
W kliencie pocztowym nie ma żadnych problemów z obsługą konta Outlook (bo to jest właśnie konto MS). Jedyne co boli to obsługa tylko niektórych typów załączników np. pdf, dokumenty Office, zdjęcia, muzyka. Jakiegoś archiwum to się raczej nie pobierze / wyśle a już tym bardziej nie rozpakuje.
Odpowiedz
#5
No to super. A jeszcze w ramach uszczegółowienia działania poczty: rozumiem, że skoro skrzynka pocztowa nie jest sprawdzana pod względem nowych wiadomości w czasie rzeczywistym (w tle), to można ustawić jakieś harmonogramowanie z czasowym interwałem sprawdzania skrzynki i informowaniem o ewentualnych nieprzeczytanych?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Można ustawić:
- po odebraniu
- co 15 minut
- co 30 minut
- co godzinę
- ręcznie
Odpowiedz
#7
@nikita:
Ta opcja "po odebraniu" to jest właśnie push = w czasie rzeczywistym.
Oczywiście aby to sensownie działało, najlepiej mieć włączone tak wifi, jak i transmisję danych non-stop.
Na szczęście na WP skoro nie ma aplikacji w tle (nie licząc kafelków z aktualizacją okresową), no to ma się kontrolę nad tym, co nam używa internetu.
Odpowiedz
#8
Można zostawić w tle, tylko wychodzimy flagą Windows, a nie strzałką. Potem przytrzymujemy strzałkę i mamy aplikacji otwarte w tle.
Odpowiedz
#9
No nie za bardzo, tak naprawdę one nie działają w tle, tylko są wygaszone, a i to do momentu, aż zostaną "nadpisane" przez inną aplikację przechodzącą w ten tryb (domyślnie jest bodajże 5 takich aplikacji "do tyłu"). W tle może działać jedynie muzyka, synchronizacja kont, no i live titles.
Odpowiedz
#10
No chyba, że tak. Bo np. przeglądarkę sobie można walnąć "do tyłu" i robić coś innego, po czym wrócić do niej ponownie.
Odpowiedz
#11
PascalHP napisał(a):Bo np. przeglądarkę sobie można walnąć "do tyłu" i robić coś innego, po czym wrócić do niej ponownie.

Ale tu przeglądarka jest chyba "zamrażana" i nic się w niej nie dzieje podczas jej nieaktywności "z tyłu". Można ją przywrócić, a po przywróceniu wchodzi w tryb gotowości. Przynajmniej tak to zrozumiałem Wink

PS.WP 7.8 jest już stabilny i dostępny dla Lumii?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#12
nikita napisał(a):PS.WP 7.8 jest już stabilny i dostępny dla Lumii?


Nie. To co testowałem to był "beta custom ROM" - wyciek + zmiany userów.
Na Lumii 710 da się odblokować bootloadera no i w efekcie wrzucać zmienione ROMy.
Odpowiedz
#13
Oficjalnie WP 7.8 nie jest jeszcze dostępny dla żadnego telefonu. Premiera ma się odbyć w dniu premiery Windows Phone 8 (29.10.2012) lub kilka dni później, według doniesień.
Odpowiedz
#14
A gdybym miał wybór: Lumia 800 i Lumia 710 (bez względu na cenę), to która byłaby lepsza? Pomijając wygląd nawet Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#15
One różnią się chyba tylko aparatem, 710 jest większa.
Odpowiedz
#16
PascalHP napisał(a):One różnią się chyba tylko aparatem, 710 jest większa.

I podobno ekranem Wink

Udało mi się kupić Lumię 800 za 7 groszy przy okazji zmiany operatora. Telefon może sporo odstaje od rynkowych liderów, ale mam nadzieję że się sprawdzi. Najbardziej boję się problemów z baterią, ale to już inna kwestia.

Ważne pytanie co do systemu. Biorąc pod uwagę Androida to Windows Phone jest dość szczelnie zamkniętą puszką - a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Czy ktoś z Was wie jak mają się sprawy "instalacji" systemu czystego (bez animacji, itp. operatora)? Nie potrzebuję żadnych modyfikacji i wodotrysków - chciałbym mieć stabilny system z pewnego źródła. Przy okazji - czym jest to pewne źródło? Tongue
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#17
Nie da się - jest tak jak z Windows na PC - nie jest on systemem otwartym jak Android i nie ma źródeł i kodu źródłowego jak przy Andku Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#18
Ale i operatorzy nie mają za wiele do powiedzenia. W zasadzie ma oprócz loga przy starcie, dodatkowego motywu kolorystycznego i dodatkowego dzwonka raczej nic od operatora mieć nie będziesz.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Odpowiedz
#19
A poprawka jeszcze jedna - da się wgrać czysty soft, tak samo da się wgrać custom ROMa z odblokowanym WP. Wszystko jednak zależy od bootloadera na jaki się trafi. W L800 są dwa rodzaje, jeden z nich nie pozwala na takie zabawy.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Odpowiedz
#20
Eru napisał(a):Nie da się - jest tak jak z Windows na PC - nie jest on systemem otwartym jak Android i nie ma źródeł i kodu źródłowego jak przy Andku Tongue

No tak, ale nie chodzi mi o ot żeby modyfikować system. Jak chce czystego Windowsa na PC, to korzystam z MSDNAA i wszystko gra Smile

lukasamd napisał(a):da się wgrać czysty soft, tak samo da się wgrać custom ROMa z odblokowanym WP

No a skąd wiedzieć jaki soft/ROM jest pewny? W większości przypadków widziałem tylko jakieś linki do hostingów plików.

Dość popularną informacją w sieci jest to, że Lumia 800 miewa problemy z baterią. Szczególnie jak system jest zbrandowanyprzez Orange. Rozwiązania wskazują na wgranie systemu niezbrandowanego . I tego nie rozumiem do końca Grin
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości