Dostęp do laboratorium
#1
1. Jak otrzymać dostęp do laboratorium?
  • Dostęp do laboratorium otrzymuje automatycznie każda zarejestrowana osoba.
  • Uprasza się użytkowników o "dawanie coś od siebie" - mile widziane jest zamieszczanie linków do znalezionych próbek zgodnie z zasadami działu Malware Lab.
  • Osoby z negatywnym poziomem reputacji nie mają dostępu do laboratorium.



2. Jakie są zasady korzystania z próbek
  • Próbki mogą być używane jedynie w celach badawczych i testowych. Niedozwolone jest ich używane w żadnych celach niezgodnych z prawem.
  • Próbki nie mogą być publikowane poza serwisem SafeGroup bez zgody Malware Huntera publikującego daną paczkę.
  • Każda opublikowana paczka - zarówno w formie pliku jak i testu (pisanego jak i video) powinna zawierać link do serwisu SafeGroup.pl, same archiwum musi być zabezpieczone hasłem zgodnym z używanymi w laboratorium.
  • Niestosowanie się do powyższych zasad grozi dożywotnią blokadą konta w serwisie bez uprzedzenia.
Odpowiedz
#2
Git bomba tylko jest literówka:
Cytat: Wiemy o tym, że paczki z naszego serwisu są używane wmiejscu miejscachw internecie,
Odpowiedz
#3
Przyznam, że tak mocnych kroków się nie spodziewałem z waszej strony, ale z drugiej strony ostatnie spamowanie na forum było mocno irytujące. Sam mało korzystam z paczek, gdyż obecnie nie posiadam żadnego av, więc nie poczuję pewnie ograniczeń drugiego punktu. Ścisła kontrola znowu dodaje wam roboty, ale może to jest słuszne rozwiązanie, zobaczymy jak wyjdzie to z czasem. Pamiętam, że były plany na większe otwarcie w związku z działem angielskim, ale jak zwykle chodzi tylko o "darmowe gratisy" (baza malware).
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
No i wielkie dzięki Łukaszu bo faktem jest że ten ostatni nalot z poza naszego kraju był z lekka mówiąc upierdliwy i forum zamieniało sięw jakieś centrum spamu a od spamu na tym forum jest EUGENIUSZ nasz forumowy geniuszBeer
Odpowiedz
#5
Wydaje mi się, że to jest dobre rozwiązanie problemu. Choć, jak już zauważył buri, będziecie mieć więcej pracy przy "odsiewaniu ziarna od plew" że się tak wyrażę.
...
Odpowiedz
#6
Przed chwilą została dodana kontrola dostępu do bazy.
Część osób dostała dostęp od razu.

Jeżeli ktoś nie ma, a chce, póki co PW do mnie, formularz jeszcze nie jest gotowy.
W wypadku pewnych, zaufanych kont będziemy dawać dostęp "od ręki".
Odpowiedz
#7
Dziękuję za dostęp do bazy i za zaufanie Smile.
Odpowiedz
#8
Dzięki Smile

BTW...
Fajny nagłówek; "Safegroup.pl MALWARES. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo"
Grin
Odpowiedz
#9
O, mam dostępWow

Craze
Odpowiedz
#10
Ja również dziękuję za dostęp ;-)
Odpowiedz
#11
Ooo miło mi,ja również mam dostęp,dzięki Smile
Odpowiedz
#12
Ja również dziękuję za dostęp do labu, z którego miałem przyjemność dzisiaj korzystać.

Pozdrawiam Beer
...
Odpowiedz
#13
@lukasamd, może by tak rozważyć reklamowanie forum przy dystrybucji paczek?
W końcu dużo osób ich używa, żeby się chwalić detekcjami na YouTube, a zapomina skąd one są i kto włożył w to trud.

W dzisiejszej wrzuciłem coś takiego, konsultowałem to z @tachion i wygląda to tak:

plik readme_first.txt:
Kod:
If you use this pack to video YouTube-tests, write in description:

http://forum.safegroup.pl
https://www.virustotal.com/user/24tachion/
https://www.virustotal.com/user/tommyklab/
https://www.virustotal.com/user/Waves97/

THX


Można zamiast tego zrobić jakąś grafikę do zamieszczania na video lub w opisie; tych do VT może nie być bo i tak jest opis w paczce. Chodzi o forum głównie.
Co reszta na to?
Zresztą mamy coraz lepszy malwarelab, dalej będziemy się tak szmacić za damski h?Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Jestem otwarty na takie propozycje i również uważam, że warto dopilnować, aby inni informowali o miejscu pochodzenia i autorach paczki.
Razem z MH odwalacie naprawdę kawał świetnej roboty i szkoda, gdyby nie była zauważalna bo po prostu ktoś sobie pobierze, użyje, a nie wspomni o niczym.
Odpowiedz
#15
Dzięki za dostęp Smile
Odpowiedz
#16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uważam, że tacy uzytkownicy również powinni mieć dostęp Smile
Odpowiedz
#17
Nie wiem...albo nie mam dostępu, albo nie wiem, jak to sprawdzićNone
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
ichito napisał(a):Nie wiem...albo nie mam dostępu, albo nie wiem, jak to sprawdzićNone

Po prostu spróbuj pobrać paczkę z Malware Lab
...
Odpowiedz
#19
thanks
Anonymous is here for the people! EXPECT US.
Odpowiedz
#20
Hi since I discovered your website (on August) I usually went to download pieces of malwares and submit not detected samples to my AV or test the Valkyrie service.
I''m spywar on Comodo forums for those who know please how can I have access to the malware database ? Sorry but Google translate does not work well so I can''t understand the messages above just understood that the access to the malware lab are controlled now.

Regards,
spywar.
Comodo Internet Security 6.1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości