Dobór zestawu do nowego komputera
#1
System operacyjny:
Nowy, oryginalny system operacyjny Windows 7 Professional x64 SP1

Zastosowanie:
komputer używany do łączenia się z bankiem (iPKO), portale społecznościowe (facebook,nk), allegro

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
4GB ramu 2133MHz KINGSTON
Intel Core i5 2300K
dysk 1TB SATA 3 WD CAVIAR
Zasilacz 800 Watt CORSAIR


proszę o propozycje jakiegoś dobrego zestawu
myślałem nad czym dobrym więc cena nie gra roli, narazie myślałem nad NIS 2012 i po wgraniu zaktualizować do 2013 co Wy na to ?
Odpowiedz
#2
Ja bym sie nie cackał i wrzucił Kaspersky Internet Security 2013. Tyle Smile )
Odpowiedz
#3
no właśnie podajcie mi co by było dobre, używam narazie wszystko to co było wbudowane w windowsie 7 bo nic nie instalowałem narazie

czyli chyba ie8

pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Zaktualizuj IE do 9

A potem jeśli chcesz zainstaluj inną przeglądarkę - Firefoxa, Chrome lub Operę
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#5
Mozesz takze pomyslec nad Avastem Pro (ze wzgledu na Safe Zone) + darmowy Kingsoft Antivirus 2012 + Zemana Antilogger Free ( nie jestem pewiem, czy dziala na x64)

A przegladarke to Firefox/Chrome/Opera/Maxthon.
Wybralbym jedna z tych dwoch i dorzucił Bitdefender TrafficLight jako dodatek.
Odpowiedz
#6
Przeglądarki:
Firefox z dodatkami Adblock+, Ghostery, KeyScrambler
Chrome Adblock+, Ghostery

NIS można dostać po fajnej cenie na allegro. Wcześniej jednak możesz zainstalować trial na 90dni

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Również bardzo fajnym rozwiązaniem dla Ciebie może byc Bitdefender. Więcej o nim poczytasz w wątku na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla oswojenia się z nim zapodaje trail na 90dni Smile (wersja total security):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak się spodoba bierz, a jak nie pomyślimy dalej Smile Do tego okresowe skanyHitmanProoraz kopia systemu tutaj polecamkeriver 1 click restorefree . Powinno być ok
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
A może AppGuard?
Lekko, skutecznie i tanio - licka na 3 PC to koszt €17.
Do tego jeżeli naprawdę potrzebujesz, to AV w postaci Kingsoft Cloud AV lub Avast Free i jakiś skaner na żądanie (HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware)
Zmiana przeglądarki i odpowiednie dodatki: AdBlock, WOT i Ghostery.
Odpowiedz
#8
a czy NIS 2012 + aktualizacja na 2013 + Google Chrome + Malwarebytes Anti-Malware + ostrożność to dobre rozwiązanie ?
Odpowiedz
#9
@bomboboloOczywiście, że będzie dobre Smile
...
Odpowiedz
#10
Najpierw odwiedź windows update i poinstaluj wszystkie aktualizacje, łącznie ze składnikiem systemu czyli IE9 teżWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Dobre połączenie, powinno zadziałać, ale jak chcesz coś równie lekkiego jak NIS to proponuję przetestować F-Secure Internet Security 2013. Też się świetnie sprawdza, najnowsza wersja jest bardzo dopracowana, ma całkiem przyzwoite wyniki.
Odpowiedz
#12
Grunt to tak jak napisali moi poprzednicy zaktualizować IE albo wgrać inną przeglądarkę. Firefox będzie chyba najbardziej w obsłudze zbliżony do IE.
Nie napisałeś jak zaawansowanym użytkownikiem jesteś. Są zestawy tak jak NIS, które są w zasadzie bezobsługowe, a są też takie gdzie czasami trzeba jakiś komunikat poczytać. Te drugie oferują wg mnie lepszą ochronę, bo posiadają moduł Host Intrusions Prevention System, który monitoruje zmiany w systemie. Mówiąc w skrócie - jak dostanie się jakiś podejrzany plik, to próbuje zmienić coś na dysku i HIPS ma za zadanie wyłapać takie zachowanie i zapytać się użytkownika, czy na pewno na to pozwala.
Standardowe pakiety jak NIS ochronę antywirusową opierają na sygnaturach czyli ściągają od czasu do czasu plik z nowymi informacjami o wirusach. Jak pojawi Ci się na kompie wirus, którego nie ma jeszcze w sygnaturach = infekcja. Dlatego HIPS jest taki ważny bo wykrywa zagrożenia typu 0-day czyli świeże.
Ja ze swojej strony polecam Ci zapoznać się z Comodo Internet Security, który jest bardzo dobrym kompletnym rozwiązaniem i do tego darmowym.
Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie do niego to pisz śmiało.
A i jeszcze jedno - masz x64 bitowy system więc wypadałoby też antywir mieć x64. CIS jest w wersji x64 nie wiem jak NIS.
Odpowiedz
#13
Apocalypse a może pomógł byś mi skonfugurować odpowiednio comodo tak aby był jak najlepiej skonfigurowany ?
Odpowiedz
#14
Jeśli już mowa o comodo to tylko 6 wchodzi w rachubę ale puki co jest w fazie beta czyli może sprawiać problemy... Ja proponuje abyś zainstalował triala Nortona IS na 90dni a po tym zastanowić się nad przedłużeniem licki lub przejściem na coś innego (możliwe że comodo). Norton jest praktycznie bezobsługowy, pełny automat nie trzeba w nim grzebać w zasadzie instalujesz i masz z głowy Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#15
bombobolo napisał(a):Apocalypse a może pomógł byś mi skonfugurować odpowiednio comodo tak aby był jak najlepiej skonfigurowany ?


Nie ma problemu jak wyrazisz chęć zainstalowania to służę pomocą.

Zacznij od tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program ma 4 moduły
- Firewall czyli zaporę
- Antywirus czyli antywirus :-)
- Defence+ czyli HIPS
- Sandbox - piaskownica część Defence +

Jak coś będzie niezrozumiałe to napisz co konkretnie. Jak raz poznasz program to zobaczysz jego możliwości. Ja już nie wróciłem do żadnych NISów i KISów. Po prostu ma to co mi potrzeba.

Street napisał(a):Jeśli już mowa o comodo to tylko 6 wchodzi w rachubę ale puki co jest w fazie beta czyli może sprawiać problemy...


Nie mogę się zgodzić. Oficjalna 5.10 jest bardzo dobra i nie sprawia problemów.
bombobolo - tak jak pisałem napisz nam jeszcze jak bardzo zaawansowany jesteś w zabezpieczeniach i komputerach i zmień tego IE8 :-).
Odpowiedz
#16
Apocalypse napisał(a):Nie mogę się zgodzić. Oficjalna 5.10 jest bardzo dobra i nie sprawia problemów.


W porównaniu do cis6 dla mnie to kobyła.. To ja już bym wolał instalować 6 mimo iż betaGrin
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#17
no znam się co nie co, ale lepiej jak byście mi to wytłumaczyli Tongue

wiem że każdy będzie miał odmienne zdanie na temat zabezpieczeń ale mi włąsnie o to chodzi żebym mógł wszystko kontrolować co przepuszczam a co nie

więc proszę o jakieś instrukcje i co by było dobre
Odpowiedz
#18
bombobolo napisał(a):ale mi włąsnie o to chodzi żebym mógł wszystko kontrolować co przepuszczam a co nie


A jesteś na tyle zaawansowanym użytkownikiem że będziesz wiedział co przepuścić a co nieQuestion
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#19
Street napisał(a):W porównaniu do cis6 dla mnie to kobyła.. To ja już bym wolał instalować 6 mimo iż beta Grin


No nie na takim sprzęcie

bombobolo napisał(a):4GB ramu 2133MHz KINGSTON
Intel Core i5 2300K
dysk 1TB SATA 3 WD CAVIAR
Zasilacz 800 Watt CORSAIR


Mam 5.10 na 2 kompach I5 i athlon x2 i nie czuję naprawdę spowolnienia.

bombobolo napisał(a):więc proszę o jakieś instrukcje i co by było dobre


Dobre by było, żebyś CIS Premium zainstalował i zobaczył czy Ci pasuje zużycie zasobów, wygląd itp. Jak stwierdzisz, że CIS zostaje to pomożemy z konfiguracją.
A i jeszcze jedno ja bym CIS 6 BETA Nie instalował- będą jakieś błędy i się zrazisz.
Odpowiedz
#20
tak mniej więcej się znam, mam komputer już 12 lat a internet 7 lat, myśle że dałbym rade, jedynie gubie się z portami jakie przepuszczać a jakie nie np: utorrent itp
a tak wiem co może być zagrożeniem a co nie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości