Czy karta grafiki będzie pasować?
#1
Zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam taki zestaw:

System Operacyjny
Microsoft Windows 7 Home Premium 32-bit
CPU
Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz
Technologia Yorkfield 45nm

RAM
3,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)
Płyta Główna
ASUSTeK Computer INC. P5QPL-AM (LGA775)
Grafika
LCD MT35 (1360x768@60Hz)
1024MBGeForce GT 220 (MSI)

Dyski Twarde
466GB Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device (SATA)
Napędy Optyczne
HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40 ATA Device
Audio
Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

Na sprzęcie komputerowym się słabo znam, więc pytam, czy będzie współgrała.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#2
Będzie działała grafika tego typu, natomiast sam wybór modelu jest nieopłacalny. Dużo lepszy będzie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, który jest znacznie wydajniejszy od GTX 650. Te nowe modele nVidii z niższej półki są średnio udane.
Uprzedzając pytanie - różnicy pomiędzy 1GB a 2GB pamięci wideo w ogóle nie odczujesz. 2GB przydaje się przy rozdzielczości FullHD wzwyż. Pamięć wideo jest ostatnią rzeczą, jaką powinno się kierować przy zakupie karty, no chyba że posiada się duży monitor.
Odpowiedz
#3
KaMiL napisał(a):Będzie działała grafika tego typu, natomiast sam wybór modelu jest nieopłacalny. Dużo lepszy będzie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, który jest znacznie wydajniejszy od GTX 650. Te nowe modele nVidii z niższej półki są średnio udane.
Uprzedzając pytanie - różnicy pomiędzy 1GB a 2GB pamięci wideo w ogóle nie odczujesz. 2GB przydaje się przy rozdzielczości FullHD wzwyż. Pamięć wideo jest ostatnią rzeczą, jaką powinno się kierować przy zakupie karty, no chyba że posiada się duży monitor.

Dokładnie to samo chciałem napisać. Poczytaj o tej karcie wpierw, a sam zrozumiesz, że pchanie się w nią to błąd. Karty AMD mają też mniejsze parcie na RAM, więc konstrukcje 1 GB nie odbiegają od 2 GB - też są testy tego (różnica dopiero w 2560:1440 rozdzielczości się pojawia).

Patrząc teraz na Twój monitor to AMD 7770 będzie demonem, nawet nie pamiętam testów w tak śmiesznej rozdzielczości abym czytał Grin

Tutaj masz porównywarkę, daje lekki pogląd na wydajność, a przy okazji możesz testy popatrzeć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
A może z innej beczki. Chcę kupić kartę grafiki. Max 525 zł. Najwydajniejsza, taka glanc.Może jakieś propozycje? Please.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#5
Radeon 7770. D0 525zł nic sensowniejszego nie ma, z nowego sprzętu ofc.
Odpowiedz
#6
Galactico napisał(a):A może z innej beczki. Chcę kupić kartę grafiki. Max 525 zł. Najwydajniejsza, taka glanc.Może jakieś propozycje? Please.

Powiem Ci w prost jeszcze raz jeśli nie zmieniasz monitora to AMD 7770 to będzie potwór dla tak niskiej rozdzielczości. Obecnie to chyba najlepsza propozycja w tym segmencie, a mając taki budżet możesz się pokusić na każdego producenta i dopasować złącza, ciche chłodzenie lub wygląd.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Gigabyte Radeon 7770 1GB DDR5 (128-bit) (PCI-E) za 460PLN idzie dostać.
I tak jak mówią w/w nic sensownego nie ma w tym przedziale kwotowym.

Następny super towar to Gigabyte Radeon 7850 OC 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E) - za 720PLN. Do 1920x1080 by był OK.

Jeśli nie musi być nowa karta to z serii HD6850 może coś takiego: Gigabyte Radeon HD6850 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-R685OC-1GD) ?


Dodano: 01 lis 2012, 3:05

Tu jest test najnowszych modeli, opłacalności, itd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#8
tommyklab napisał(a):Jeśli nie musi być nowa karta to z serii HD6850 może coś takiego: Gigabyte Radeon HD6850 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-R685OC-1GD) ?

Kompletnie nieopłacalne. HD6850 to ta sama półka wydajnościowa co HD7770, za to bierze zauważalnie więcej prądu.
Odpowiedz
#9
Ze wszystkich 7770 jakie przejrzałem ta jest najbardziej dopieszczona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Taktowanie pamięci [MHz] 5200
Taktowanie rdzenia [MHz] 1100


Proponowana wcześniej karta Gigabyte ma np no ale i cena o 100 niższa
Cytat: Taktowanie pamięci [MHz] 4500
Taktowanie rdzenia [MHz] 1050



Dodano: 01 lis 2012, 15:11

tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W życiu nie kupuj Vertex 3D..mój kolega popełnił ten błąd Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#10
Nie widzę sensu się pchać w tą specjalną wersję zwykła też jest mocna, a 100 zł taniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kod:
1000MHz Engine Clock
Up to 2GB GDDR5 Memory
1125MHz Memory Clock (4.5 Gbps GDDR5)

Również bardzo dobrze się podkręca

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
Ale ta dopieszczona ma kozak chłodzenie Grin Ciekaw jestem jakby się kręciła ^^
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#12
buri napisał(a):Nie widzę sensu się pchać w tą specjalną wersję zwykła też jest mocna, a 100 zł taniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kod:
1000MHz Engine Clock
Up to 2GB GDDR5 Memory
1125MHz Memory Clock (4.5 Gbps GDDR5)

Również bardzo dobrze się podkręca

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dokładnie, 570zł za 7770 to akurat za dużo, za tyle można kupić ledwo uzywanego 6870.
@Street, chłodzenie może i kozak, ale to od Gigabyte także daje możliwość dobrego OC, a 100zł (ponad) różnicy to dużo.
Odpowiedz
#13
Mi się zdaje, że tego gigabyta nie wkręcisz tak albo będzie trudno wkręcić jak ten sapphire ma w standardzie jeśli chodzi o taktowanie pamięci.. No ale rzeczywiście 100zł to dużo jak za takie chłodzenie i oc które proponuje sapphire..

Widzę, że w tym teście ładnie jadą po serii 77xx Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#14
Cytat: Widzę, że w tym teście ładnie jadą po serii 77xxwszędzie "wydajność poniżej oczekiwań"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zobacz jaka wtedy była cena tych Radeonów - powyżej 500zł. Teraz, kiedy można dostać 7770 za 450zł, wydajnosć jest adekwatna do ceny.

Cytat: Mi się zdaje, że tego gigabyta nie wkręcisz tak albo będzie trudno wkręcić jak ten sapphire ma w standardzie jeśli chodzi o taktowanie pamięci.. No ale rzeczywiście 100zł to dużo jak za takie chłodzenie i oc które proponuje sapphire..

Taktowanie rdzenia podkręcisz do nieco ponad 1100Mhz, nie wiem jak z taktowaniem pamięci. I tak uważam, że nie warto wydawać aż 570zł na 7770.
Odpowiedz
#15
Street napisał(a):Widzę, że w tym teście ładnie jadą po serii 77xxwszędzie "wydajność poniżej oczekiwań"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Było to spowodowane początkową ceną tych kart, ale jak weszły obniżki to w cenie do 500 zł ciężko znaleźć coś lepszego, a wtedy kosztowały prawie 700 zł, a to już inny pułap.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#16
Do 500zł Radeon 7770 od Asusa jest warty zainteresowania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Nie zauważyłem tych cen Smile
Ciekawe tylko jakim Galactico dysponuje zasilaczem.. Do 500zł rzeczywiście ten asus, osobiście gigabyte bym nie brał.. ale jeśli jednak miałbym wybór miedzy asusem a sapphire w podobnej cenie brałbym te 2gie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Właśnie lukam czy da się taniej


Dodano: 01 lis 2012, 16:17

Asus:
Taktowanie pamięci [MHz] 4600
Taktowanie rdzenia [MHz] 1020

Sapphire:
Taktowanie pamięci [MHz] 5000
Taktowanie rdzenia [MHz] 1150

Koło 35-40zł różnicy ale myślę, że warto dołożyć..

Tutaj jest najtaniej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

524.40zł + przesyłka
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#18
Nie kumam czegoś ... z mojego linku co podałem wyżej, kosztuje 460 zł ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pewnie dlatego, że nie ma tych paru MHz, a przecież wystarczy podbić w programie i jest to samo.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#19
Właśnie dlatego Grin

buri napisał(a):Pewnie dlatego, że nie ma tych paru MHz, a przecież wystarczy podbić w programie i jest to samo.

Czy to samo trudno rozstrzygnąć może być a może nie być... zależy jak się nam poszczęści jedna kręci się lepiej inna gorzej.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#20
Przeciez te wersje OC to zwykly marketing, grafike podkreca sie w sekunde w MSI Afterburner...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości