Set na laptopa dla win7 x64
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium 64 bit

Zastosowanie:
Typowy komputer domowy: gry, sieć, bank, społecznościówki itp.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
8 GB RAM, czterordzeniowy procesor i7 Sandy Bridge

Lord Zgon poszukuje zestawu do ochrony na laptopa. Zestaw musi obejmować ochronę real-time i firewalla. Lord Zgon ma nadal słaby internet mobilny, dlatego musi uważać na transfery, ale korzysta też czasem z WiFi. Lord Zgon miał kiedyś na innym sprzęcie CIS i podobał mu się firewall, ale antywirus okazał się pomyłką. Lord Zgon może rozważyć zakup jakiegos oprogramowania. Generalnie, pomimo dużej ilości margarynki RAMy i mocnego procesora Lord Zgon nie lubi jak mu coś ciągle mieli dyskiem i wichrzy wiatrakiem, więc szuka czegoś lekkiego, ale zarazem skutecznego. Przez krótki okres miał na tym laptopie Win7 z MSE i było nawet ok, ale potem przesiadł się na Linuksa, który nie ma wirusów, co jest fajne, ale nie ma też programów potrzebnych na uczelnię, co nie jest fajne, dlatego Lord Zgon powraca na łono Windowsa. Lord totalnie wypadł z obiegu, i nie wie, co jest teraz na topie. Z komputera korzysta też czasem Lady Zgon, więc musi to być coś, co da się skonfigurować do postaci niewidocznej dla Lady Zgon. Podsumowując Lord Zgon nie wie co robić i prosi o pomoc.
Odpowiedz
#2
Lord Zgon niech spróbuje F-Secure
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#3
W rzeczy samej, Lord Zgon niech sprawdzi możliwości F-Secure. Zarówno Lord Zgon jak i Lady Zgon będą zadowoleniSmile
Odpowiedz
#4
Hm... jak Lord Zgon nie lubi mielenia dyskiem to LukasAMD może polecić mu Comodo Personal Firewall. Lord Zgon napisał, że miał już CISa i nie spodobał mu się antywirus, ale jeżeli Lord Zgon poświęci kilka minut na ustawienie i odpalanie aplikacji (aby oznaczyć je jako zaufane w Defense+), to potem będzie miał naprawdę coś lekkiego, bez antywirusa mielącego dyskiem.
Ewentualnie Lord Zgon może dorzucić coś lżejszego, typu MBAM (warto tego lifetime kupić, raz płaci się, a spokój ma się), lub Kingsoft AV.
Odpowiedz
#5
lukasamd napisał(a):Hm... jak Lord Zgon nie lubi mielenia dyskiem to LukasAMD może polecić mu Comodo Personal Firewall. Lord Zgon napisał, że miał już CISa i nie spodobał mu się antywirus, ale jeżeli Lord Zgon poświęci kilka minut na ustawienie i odpalanie aplikacji (aby oznaczyć je jako zaufane w Defense+), to potem będzie miał naprawdę coś lekkiego, bez antywirusa mielącego dyskiem.


Ale jeśli Lady Zgon zainstaluje coś nowego czy będzie próbowała coś nowego odpalić, wtedy D+ zacznie się pytać co zaowocuje faktem iż Lady Zgon nie będzie wiedziała co robić. Może wpaść w panikę, zrobi coś głupiego, pokłuci się z Lordem Zgonem i będzie problem w nocy... Poleciłbym dla Lorda Zgon jakiś automat..
Twoja stara napisał(a):Lord Zgon niech spróbuje F-Secure
Lord Zgon również może spróbować Nortona Internet Security 2013. Nie wiem czy Lord zgon wie o promocji na te softy? Można spokojnie użytkować pakiet F-Secure przez 6miesięcy za darmo bądź jeśli Lord Zgon zdecyduje się na Nortona wtedy 3miesiące. Klucz Nortona na okres roku można również wyrwać po taniości na allegro.

Street przemówił
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#6
Ktośtam proponuje, żeby Lord Zgon zainstalował Kingsoft AV i Malwarebytes Anti-Malware PRO. Systemowy firewall wystarczy.
Zarówno Lord jak i Lady Zgon będą zadowoleni a czas jaki mieliby poświęcić na konfigurowanie jakiś pierdół, mogą spędzić dużo przyjemniej... Cool
Odpowiedz
#7
Lord Zgon dziękuje za odpowiedzi.

Lord zastanawia się nad FISem. Albo nad Emsisoftem w zestawie antywir + firewall. To drugie może być trudne dla Lady Zgon, ale to Lord jest w tym związku specem od IT, Lady musi znać swe miejsce Wink

Street, przemów raz jeszcze i rzeknij coś więcej o promocjach.


Dodano: 02 lis 2012, 21:48

Panie Streecie mój kolego
Stało się coś niedobrego
Zła awaria się zjawiła
Twoje posty wyrzuciła
Z tego miejsa więc znów wnoszę
Byś swe posty, bardzo proszę
Rad był wrzucić tu raz jeszcze
By mnie malwarowe kleszcze
Nie schwyciły w swe uściski
Bo mój koniec będzie bliski.
Odpowiedz
#8
Lord Zgon napisał(a):Lord zastanawia się nad FISem. Albo nad Emsisoftem w zestawie antywir + firewall
FIS ma większy automatyzm działania Wink Podobnie zresztą, jak NIS wspomniany przez Streeta .

Lord Zgon napisał(a):To drugie może być trudne dla Lady Zgon
Niekoniecznie Wink
Dobrze skonfigurowany OA nie jest uciążliwy, nie sypie ciągłymi pytaniami, no chyba, że często instalujesz nowy i mało znany soft lub gdy pojawi się jakieś zagrożenieCool
Odpowiedz
#9
Lord Zgon niech spróbuje AppGuard.
WEBROOT SecureAnywhere
Odpowiedz
#10
Lord Zgon niech pomyśli lepiej nad tym F-Secure bo to dobry produkt jest Smile
Odpowiedz
#11
Ja bym polecił Kingsofta AV, który nie mieli niczym, jest leciutki i dla zwykłego usera jak ta lala. Poza tym przeglądarka niech trafi do Sandboxie (po 5 minutach konfiguracji, Lady Zgon nawet nie będzie wiedzieć, że działa w piachu). Jeżeli zależy ci na kontroli ruchu wychodzącego, polecam nakładkę na systemowego FW Windows 7 Firewall Control. Wszystko razem niezwykle lekkie i nie-wariatom zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony. Możesz skusić się na AppGuarda i podnieść jej poziom ze 100 do 300%, ale swojej żonie bym nie zainstalował Grin
AppGuard + Kingsoft AV + Shadow Defender
Odpowiedz
#12
Lord Zgon napisał(a):Panie Streecie mój kolego
Stało się coś niedobrego
Zła awaria się zjawiła
Twoje posty wyrzuciła
Z tego miejsa więc znów wnoszę
Byś swe posty, bardzo proszę
Rad był wrzucić tu raz jeszcze
By mnie malwarowe kleszcze
Nie schwyciły w swe uściski
Bo mój koniec będzie bliski.


Lordzie zgonie mój kolego,
Cóż, nie zauważyłem tego!
Wrzucam linki jak prosiłeś,
Jeśli na ten pakiet się skusiłeś.
Lordzie Zgonie oto strona promocji,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na 6 miesięcy FIS Cię umocni.

Ooo zgrozo!
Ooo k**wa!
Bym zapomniał o Nortonie!
Jeśli chcesz się poddać jego ochronie,
Tu masz linki, na spokojnie...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Automacik od Nortona Beer
Na 6 miesięcy - szczęśliwa żona.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#13
Widzę, że poezja rządzi,
A co Fester o tym sądzi?

Słaby jestem w takie rymy,
wrzuć F-Secure, zobaczymy..

Weź poważnie Street''a rady,
propozycje nie od czapySmile
Odpowiedz
#14
Lord Zgon Waści wysłuchał, odpalona strona.
Germańska mowa go dopadła, zgrzytów tona
i trzasków, i mlasków mowy zza Odry rzeki.
Jak się porozumieć z tymi niemymi człeki?
Lecz wtem nadzieja w me serce napływa bo link
zauważam, więc polski powraca, i klik, klik
klikam w odnośnik magiczny, co język ojców
przywraca na stronie. Wypełniam formularz ów
w mieszanej tej mowie polskoniemieckiej. I wtem
komunikat, że mail jest wysłany. Więc zatem
zostałem dobrze wysłuchany. I czekam już
tylko na maila nowego ze strony,a nuż
i mój komputer będze wnet zabezpieczony?
Mail już na skrzynkę przybył, download zaznaczony.
Teraz tylko go pobrać i zainstalować,
a potem wiry z forum lubo potestować
Odpowiedz
#15
F-Secure na kompa wrzucony Idea
Lordzie Zgon, będziesz zadowolony Beer
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#16
F-Secure dopiero mi się ściąga powoli,
mam nadzieję, że mnie przezacnie zadowoli.
najpierw mi Windowsa trzeba zainstalować
by F-Secure zestawik na nim wypróbować Wink

Na razie siedzę na mincie uruchamianym z liveUSB. Windowsa będę dopiero instalować, więc pewnie dopiero jutro powiem czy mi się spodobał Wink
Odpowiedz
#17
OK, FIS zainstalowany. Wygłąda całkiem spoko, muszę jeszcze obczaić jakąś elegancką konfigurację. Leciutki jest, ale system świeży, to w sumie nie ma się czemu dziwić. Zobaczymy, jak się sprawdzi. I chyba czegoś nie doczytałem w tej germańskiej mowie, bo mam tylko na 30 dni, a nie na 6 miesięcy. Teraz czeka mnie większy problem, Opera czy Firefox, WLM czy Thunderbird, Winamp czy Foobar, WinRAR czy 7zip, Boże Narodzenie czy Wielkanoc... Horror Wink
Odpowiedz
#18
Zamiast winamp/foobar - AIMP Smile
7 zip jak najbardziej.
Przeglądarka - co kto lubi.. ja jestem za FF
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#19
Gdybyś miał zamiar testować F-Secure to przy skanie paczek malware ustaw automatycznie usuwanie wirusów, bo inaczej spędzisz trochę czasu na przyglądaniu się paskowi neutralizacji zagrożeń.Smile

Co do Twojego pytania - moje sugestieSmile
7zip
Foobar
Thunderbird
FF
Odpowiedz
#20
Przeglądarka - Firefox z dodatkami NoScript, AdBlock, VTzilla
Klienta pocztowego nie polecam, bo nie uzywam
Odtwarzacz - dla filmów Media Player Home Cinema, do muzyki - jeśli głównie mp3 to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, jeśli coś więcej to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Paker - oczywiście 7zip
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości