Klasyczne menu start w Windows 8
#1
W sumie jedyne co mi przeszkadza w Win8 to to że nie można mu zmienić wyglądu na ten z Win7 (chodzi o menu start itp bo layout ogólnie mi się podoba) Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tongue ciekawe ile się na nim dorobi
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#3
można dodać menu start i to nawet nie jakieś obce tylko te wbudowane w system
Odpowiedz
#4
zord napisał(a):można dodać menu start i to nawet nie jakieś obce tylko te wbudowane w system

Naprawdę?
Odpowiedz
#5
tak ten program w przeciwieństwie do innych nie dodaje własnego menu tylko odblokowuje te wbudowane

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Aż trudno uwierzyć ,że MS nie dał użytkownikom możliwości wyboru menu start i metro, tym bardziej, że jak widać jest taka możliwość , dla mnie to jest strzał w stopę , no ale to ich wybór.
Odpowiedz
#7
zord napisał(a):tak ten program w przeciwieństwie do innych nie dodaje własnego menu tylko odblokowuje te wbudowane

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program sprzedają, bo chcą zarobić. Gorzej będzie, gdy Microsoft wypuści aktualizację usuwającą całkowicie stare menu Start.

Tak mi przyszło do głowy, że przecież Microsoft już kilka miesięcy temu zapowiedział, że całkowicie usunie menu Start z Windows 8.
Skoro menu Start można cały czas odblokować, może to oznaczać, że nie mogą tego zrobić, z jakiegoś powodu. A powiedzieli tak, by ludzie nie grzebali w systemie. Może stare menu Start jest jednym ze składników, które jest wymagane przez inny element systemu.

Może nawet samo Metro/Modern? Wszak może on uruchamiać programy typowo desktopowe. Poza tym wszyscy je nazywają nowym menu Start. Hmmm...

Teoria spiskowa preter''a, jak to Microsoft chce utrudnić życie użytkownikom Grin
...
Odpowiedz
#8
Wydzieliłem posty do osobnego tematu, bo niejedna osoba może szukać czegoś takiego.
Odpowiedz
#9
Office 2010 po instalacji w Windows 8 prosi o uruchomienie… menu Start! Craze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#10
Hahaha Cool
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#11
U mnie o nic nie prosi.
MKS_VIR

Odpowiedz
#12
Ale co w tym dziwnego? Przecież instalator jest dla każdej wersji systemu taki sam. Office 2010 nie był stworzony dla ósemki.
Odpowiedz
#13
Po użyciu startisback:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie można tak było od razu?Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
Od razu lepiej - szkoda tylko, że to menu start takie jak w Win7 - u mnie menu start w Win7 lepiej wygląda ze skinem z Win8:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
Hm.. a ten statisback wyłącza metro tj. po zalogowaniu do systemu od razu leci do desktop (jak w programiku od bodajże stardocka), czy jest metro normalne, a dopiero w desktopie to menu?
Zamieszałem... po prostu, czy to powoduje, że system wstaje od razu w trybie desktop?
Odpowiedz
#16
Tak, wstaje od razu w trybie desktop, ale Metro jest dostępne (ŚPM na przycisk Start).
Odpowiedz
#17
Jest jeszcze program classic shell:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodaje menu start w stylu klasycznym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślę, że warto się nim zainteresować, szczególnie że jest darmowy
Odpowiedz
#18
Witam, właśnie dodałem do mojej świeżej 8mki classicshell, jakoś nie mogę się na razie przestawić na nowy start, zobaczymy jak będzie dalej. Program działa ok.
Odpowiedz
#19
Jest jeszcze darmowy StartW8:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości