Kingsoft Antivirus 2012 - linki + phishing
#1
Kingsoft Antivirus to oprogramowanie chińskiego producenta, stał się popularny w zadziwiająco szybkim tempie w szczególności w gronie bardziej zaawansowanych użytkowników, ale czy potrafi zapewnić ochronę w burzliwym świecie online?

Kingsoft niestety nie wypadł najlepiej na linkach, co prawda zrekompensował się potem w skanie i wykrył zaległości, ale to nie uchroniło od uszkodzenia systemu.
Co do ochrony przed phishingiem, to Kingsoft co tu ukrywać jej po prostu nie posiada.

Linki do testu:
1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Trochę dziwne, że realtime nie wykrywa a podczas skanu tak... Z tego co mi się wydaje to przez to, że System Defense był ustawiony na Quick Monitor a nie ma Standard Monitor (nie chcę nic mówić, ale prosiłem, aby zaznaczona była ta druga opcja Grin )
Dzięki za test!Beer


Dodano: 18 lis 2012, 21:09

Trochę dziwne, że realtime nie wykrywa a podczas skanu tak... Z tego co mi się wydaje to przez to, że System Defense był ustawiony na Quick Monitor a nie ma Standard Monitor (nie chcę nic mówić, ale prosiłem, aby zaznaczona była ta druga opcja Grin )
Dzięki za test!Beer
Odpowiedz
#3
Przepraszam musiało mi to umknąć, w niedalekiej przyszłości powtórzę test z włączoną opcją Standard Monitor.
Odpowiedz
#4
PascalHP napisał(a):Przepraszam musiało mi to umknąć, w niedalekiej przyszłości powtórzę test z włączoną opcją Standard Monitor.

Dzięki Smile Chodzi o to, że Standard Monitor nieustannie sprawdza pliki, nie tylko wtedy, kiedy są uruchamiane, jak to jest w przypadku Quick Monitor.
Odpowiedz
#5
Kamil, a jak masz ustawionego Kingsofta z Avastem na standard monitor?

Admin z forum Kingsofta zaleca, aby przy 2 programach ustawić na Quick Smile
Odpowiedz
#6
ELWIS1 napisał(a):Kamil, a jak masz ustawionego Kingsofta z Avastem na standard monitor?

Admin z forum Kingsofta zaleca, aby przy 2 programach ustawić na Quick Smile

Ja tam mam Standard Monitor Smile Myślę, że to nie jest żaden problem. A ochrona jednak jest bardziej kompleksowa, bo na Quick wnioskuję, że skanowane są tylko uruchamiane pliki, czyli minimum. Standard Monitor to już pełnoprawna osłona plików.


Dodano: 18 lis 2012, 21:31

Wysłałem zapytanie na forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(mam nadzieję, że dosyć zrozumiale to napisałem Grin ).
Odpowiedz
#7
Dobry pomysł. Zawsze testuję programy na domyślnych ustawieniach, bo uważam je za najbardziej miarodajne.
Odpowiedz
#8
Ja wiem tylko, że Kingsoft nie radzi sobie z exploitami praktycznie w ogóle, nawet na max ustawieniach. Poza tym dobry program, przyszłościowy. Sam używamGrin
Odpowiedz
#9
Mysle, ze wersja 2012 nie pokazuje pelnych mozliwosci tego programu. Wersja 2013 powinna byc objawieniem roku 2013 Grin)
Odpowiedz
#10
Niech lepiej ogarną swoją przeglądarkę bo tego jestem najbardziej ciekawy Tongue
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości