Logi do sprawdzenia
#1
Witam!

Zacznijmy od tego, że mam od roku nie formatowaną Vistę i ostatnio komputer dłużej się uruchamia, zastanawiam się czy może nie jest to winą jakiegoś robactwa które w tym czasie mogło się zagnieździć na dysku, tak więc proszę kogoś kto się na tym zna aby rzucił okiem na logi i ocenił co i jak.

Z góry dziękuję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Jak na moje oko log z HT jest czysty. Sprawdź co ładuje się ze startem systemu i powyłączaj zbędne programy w autostarcie.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#3
Witaj Smile
Na początek - masz dwa monitory antyspyware - Spybot i Avira Premium - polecam odinstalowanie tego pierwszego - słaby w wykrywaniu, jeszcze słabszy w usuwaniu (Virtumonde u mnie nie chciał usunąć).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
W pierwszej kolejności dzięki za szybką reakcję.

Co do autostartu to tam już naprawdę nie ma czego wyłączać, z początkowych 26 pozycji zostawiłem tylko 9 najistotniejszych.

A ja tam Spaybota cenię, ale może odhaczę go w autostarcie i zobaczymy czy coś to pomoże.
Odpowiedz
#5
wyłącz ten teatimer od spy bota
spy bota też cenię, skanuje od czasu do czasu system
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Gnome, log z HJT jest dla mnie podejrzany, jednakze nie moge w chwili obecnej udzielac pomocy dot. logow i infekcji.
Panowie (zbyszek i Plati) rozumiem ze chcecie pomoc koledze, ale jesli nie macie wystarczajacej wiedzy w tym kierunku, wszelkie instrukcje ktorych mozecie udzielic autorowi tematu, moga w skrajnych przypadkach powaznie uszkodzic a nawet unieruchomic system.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
No i odhaczyłem, i kompletnie to nic nie zmieniło magiczne 3 min z małym ogonkiem które potrzebuje Vista do osiągnięcia pełnej sprawności i gotowości do działania jak były tak są, a teatimer czasami się przydaje, mnie parę razy uratował skórę jeszcze na XP gdy złapałem jakieś dziadostwo które dokonywało zmian w rejestrze.

Creer dzięki i czekam na jakieś dokładniejsze informacje.
Odpowiedz
#8
@Gnome, stacjonarny czy lapek ??? Na stacjonarnym u mnie Viśta rusza w ok. 35s, a na kolegi laptopie niestety potrafi się wyrobić w 5minutach Sad Taka sprawa dodatkowego syfu wrzucanego przez producentów.
__________________________________________________________________________________________________
Podaj parametry Grin
________________________________
Polecam spróbować TuneUp u mnie Vista po nim trochę odżyła Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
Lapek, dokładnie Tośka z prockiem 2.2 i 2G RAM, niestety dysk tylko cztery i cośtys. obrotów, prawie stuknął rok jak ją kupiłem.

A sofft od Tośki albo odinstalowałem albo odhaczyłem z autostaru bo w większości to śmieci.
Odpowiedz
#10
Gnome, a czyściłeś rejestr i komputer programem CCleaner?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
A zapomniałem dodać, system jest utrzymany w dobrym stanie (przynajmniej tak mi się wydaje), używam:

CCleaner
Wise Registry Cleaner
UltraDefrag
do odinstalowywania Revo
i nawet ostatnio AustLogics Registry Defrag (po defragmentacji rejestry trochę Vista przyspieszyła).
Odpowiedz
#12
No to twoja Tośka ma bebechy lapa mojego kolegi. Ale wina dysku to nie sądzę, Vista podobno na takich jakoś sobie radzi Smile
Ale 5minut jest również realne Smile Na lapkach najlepiej zainstalować Vistę z czystej płyty i dociągnąć sterowniki od producenta, bo wywalenie z autostartu nie zawsze daje radę, masz nawet przykład, kolega powywalał co się dało a lapek dale 5 minut i mogiła ;|

_______________________

Spróbuj Comodo Registry Cleaner, ostatnio po CCL, znalazł jeszcze ok 150błędów Wink
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#13
Nie ma innych chętnych do wypowiedzenia się w tej kwestii?
Odpowiedz
#14
Z tego co widzę masz PCTOOLS Firewall Plus, a z tego co się dowiedziałem, to on lubi spowalniać włączanie laptopów.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#15
PCTools''a mam już prawie rok więc raczej to nie to, jeżeli nic tam nie ma to chyba będzie się trzeba do tego po prostu przyzwyczaić.
Odpowiedz
#16
@ Gnome
nie masz problemów z aktualizacją PC Tools? Pobiera coś czasami?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
Ostatnio zaktualizowało się do wersji 5.0.0.37 i od tej pory cisza (no i chyba tak powinno być, bo to najnowsza wersja).
Jakby to coś dało to zrobiłem nowe logi (ten z combo jakoś przedtem kulawo wyszedł chyba?)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Cytat: R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page =
R0 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Local Page =
R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName =
O20 - AppInit_DLLs:


Skasuj te wpisy w hijacku

Przeskanuj system za pomocą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#19
No a co to właściwie jest?, bo na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dowiedziałem się, że logi są czyste?

OK skanowanie skończone (trwało baaardzo długo) oto jego efekt, a raczej brak efektów Smile.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak więc wstrzymam sie z kasowaniem czegokolwiek dopóki nie dowiem się co to Serafiniejest.
Odpowiedz
#20
To tylko puste wpisy.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości