Zestaw pod Windows 8 x64
#1
System operacyjny:
Windows 8 x64


Zastosowanie:
Bankowość, fora internetowe

Specyfikacja komputera:
AMD Phenom II X6 1100T
Patriot 8 GB ram
Radeon 5830

Korzystam z Windows 8 x64 i z racji tego, że jest to system dosyć świeży w wersji RTM, niewiele udaje mi się znaleźć na temat najlepszych zabezpieczeń czyli takich, które nadmiernie nie wykorzystują zasobów, które nie crashują systemu, a przy tym pozostają skuteczne.

Czy ktoś mógłby coś doradzić? Zestaw może być płatny albo darmowy.

Obecnie
AVG IS 2013 + HitmanPro - może jest coś co bardziej przypadłoby mi do gustu.
Odpowiedz
#2
Wiele wirusów jest niekompatybilnych (nie są w stanie prawidłowo funkcjonować), do tego sam Defender dużo kosi. Nie ma powodu do budowania twierdzy. Polecam tylko dodatek do przeglądarki na oszukańcze witryny.
Odpowiedz
#3
W chwili obecnej może tak być, ale wraz z popularyzacją W8 (jeśli takowa nastąpi) - ilość zagrożeń będzie wzrastać. Myślałem nad EIS od Emsisoftu, ale nie wiem czy to nie jest przesada Smile
Odpowiedz
#4
Avg Is i Hitman to bardzo dobry duetGrin
Odpowiedz
#5
Online Armor wspiera Win8, ale tylko wersja beta (OA, nie Windowsa Smile )
Odpowiedz
#6
Wy naprawdę wierzycie że win8 jest mniej podatna na wirusy niż win7? To zwykła komercja i tyle. Zarówno na win8 i 7 wszystko opiera się o .exe oraz na obu systemach są te same katalogi?
Z resztą już dawno wykryto poważne luki bezpieczeństwa w win8. Dla mnie to ten sam system, tylko w nowszej odsłonie... Fakt jest kilka zmina ale to wciąż windows Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Oj tam Bitdefender. W czasie testów paczek wiele wirusów nie działa tak jak powinno, niektóre "grożne Ransomy nie chcą się uruchomić po starcie systemu. Starsze syfy są bezradneGrin To już jest coś.
Odpowiedz
#8
McAlex napisał(a):Oj tam Bitdefender. W czasie testów paczek wiele wirusów nie działa tak jak powinno, niektóre "grożne Ransomy nie chcą się uruchomić po starcie systemu. Starsze syfy są bezradneGrin To już jest coś.

No to niestety tymczasowy stan, bo twórcy nowych wirusów pewnie już od pewnego czasu mają na uwadze fakt, że wydany został nowy system Wink
Odpowiedz
#9
KaMiL napisał(a):Online Armor wspiera Win8, ale tylko wersja beta (OA, nie Windowsa Smile )

Nie zwróciłem uwagi na ten post.

Dementuję jakoby Online Armor nie wspierał Windows 8. Najnowsza stabilna wersja OA (6.0.0.1736) wspiera Windows 8 (32- i 64-bity) - nie ma nawet najnowszej rzekomej wersji beta Online Armor.

Kamil... znajdę Cię w Poznaniu i tak Cię wytargam za uszy Grin
Odpowiedz
#10
Eugeniusz napisał(a):
KaMiL napisał(a):Online Armor wspiera Win8, ale tylko wersja beta (OA, nie Windowsa Smile )

Nie zwróciłem uwagi na ten post.

Dementuję jakoby Online Armor nie wspierał Windows 8. Najnowsza stabilna wersja OA (6.0.0.1736) wspiera Windows 8 (32- i 64-bity) - nie ma nawet najnowszej rzekomej wersji beta Online Armor.

Kamil... znajdę Cię w Poznaniu i tak Cię wytargam za uszy Grin

No tak, tylko na stronie producenta nie ma podanego Windowsa 8 jako obsługiwanego systemu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmm... A tutaj jest napisane, że wspiera ósemkę Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W ogóle przeoczyłem, że wyszła stabilna szóstka, myślałem, że nadal jest w fazie beta Smile Mój błąd, sorry.
Odpowiedz
#11
a więc Panowie i Panie, podpinam się pod temat.
Obecnie posiadam win8 x64 na którym mam avast free + comodo fw + mbam (na razie w wersji free bo straciłem kluczyk, który próbuję odzyskać), zastanawiam się czy takie zabezpieczenie wystarczy do operacji bankowych, internetu i ogólnej rozrywki? Myślę nad kupieniem Emsisoft Internet Securit bo jest w promocji.
Który wybór waszym zdaniem jest lepszy? Możecie podawać inne kombinację itp.Grin
Odpowiedz
#12
Jeśli Avast Ci odpowiada, a chcesz dodatkowej ochrony podczas operacji bankowych itp, to myślę, że można zastanowić się nad kupnem Avast IS lub AV Pro ... Myślę, że wiesz, że płatne wersje avasta zawierają Safe Zone Smile
Odpowiedz
#13
Kamil, nie to że lubię Avast''a po prostu go teraz mam ale nie ufam mu za bardzoWink
Odpowiedz
#14
To i ja się podepnę pod temat,

System operacyjny:
Windows 8 x64 PRO

Zastosowanie:
Wszelakie, od bankowości, sieci do pracy biurowej...

Specyfikacja komputera:
laptop z Intel i3 oraz 6GB RAM

Obecnie posiadam Avast 7 Free + Kingsoft AV 2012 oraz Zemana AntiLogger Free. Szukam do tego jakiejś zapory, co byście polecili oprócz OA ( wiesza mi system)?
Odpowiedz
#15
Zdecydowanie polecam Private Firewall , mega skuteczna zapora i do tego nieodczuwalna, posiadająca bardzo skuteczną ochronę HIPS .
Myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi. Jest jeszcze świetny OA , ale on strasznie lubi wcinać proca, i jest jednak odczuwalny .
Odpowiedz
#16
A jeżeli zainstaluje PF to zostawić resztę czy może z czegoś zrezygnować?
Odpowiedz
#17
Możesz zostawić , PF jest na tyle lekki że nie będziesz go odczuwał , aczkolwiek wg mnie trochę tego za dużo będzie, i ja bym do PF dodał tylko Zemanę free i ewentualnie Kingosfta.
Lekko i skutecznie.
Odpowiedz
#18
No więc ostatecznie stanęło na:

OA+ Kingsoft free ( chmura) + Zemana AntiLogger (full) + MBAM PRO

Zastanawiam się jeszcze czy zostawić Kingsoft czy zainstalować jakiś inny AV?
Odpowiedz
#19
Ja bym całkowicie wywalił AV a zemanę zastąpił SpyShelter''em.
Za OA postawił betę Comodo 6 (sam Firewall) i WOT do przeglądarki.

I powinno być szybko i bezpiecznie.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#20
@up
Nie da rady. SpyShelter póki co nie jest kompatybilny z win8 x64.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości