Windows 8 - brak ikony baterii
#1
Witajcie,
problem objawia się brakiem ikony baterii w zasobniku i braku ostrzeżeń o niskim poziomie naładowania. Problem tymczasowo rozwiązuje wejście do menedżera urządzeń i kliknięcie "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu". Wtedy w "Baterie" pojawia się "Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI". Każdorazowe skanowanie po włączeniu laptopa jest uciążliwe - można to jakoś rozwiązać?

Z góry dziękuję Smile.
Odpowiedz
#2
a coś takiego jak wł i wył ikon systemowych?
Odpowiedz
#3
Jak wyszukam urządzenia i pojawi się ta ikonka to już mogę ją wyłączać i włączać, jednak do tego czasu pole wyboru jest w kolorze szarym - wyłączona i nie można tego zmienić.


Dodano: 23 lis 2012, 20:08

To już zaczyna mnie wkurzać...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za każdym razem gdy chcę spróbować rozwiązać problem muszę restartować lapa. Można włączyć automatyczne skanowanie urządzeń? Może jakieś inne sterowniki?


Dodano: 23 lis 2012, 21:19

Haha, Panie i PAnowie - winny BIOS. Upgrade z 1.07 -> 1.21 i wszystko śmiga. Ikonka już jest. Widać nie bez powodu są wypuszczane aktualizacje.
Laptop to Packard Bell TS11 HR i co dziwne update poszło spod systemu Win 8 x64.

Prawdopodobnie problem rozwiązuje wersja BIOS 1.13:

Cytat: Fixes ''Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery'' was disappeared in device management at B710 CPU.


Można zamknąć, komuś może kiedyś się przyda.
Odpowiedz
#4
BIOS się też powinno aktualizować, tak jak np. firmware w dyskach HDD, SSD, napędach/nagrywarkach CD/DVD/BR

Dawniej było to nie do pomyślenia, żeby np. aktualizować firmware w HDDLol
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Tak, zawsze starałem się mając jeszcze tylko PC o aktualizację nagrywarki. Pierwsze słyszę o aktualizacji firmware w HDDWow .
Krąży też rada:
Cytat: Jak wszystko działa w porządku to po co aktualizować?


Nie do końca się z tym zgadzam, owszem można uwalić płytę główną, jednak najczęściej dzieje się to podczas braku prądu przy flashowaniu (w laptopie to nie problem). Aktualizacje są po coś wypuszczane, tak jak w moim przypadku - zaktualizowałem BIOS o 14 wydań! Co zyskałem? Zgodność z Win 8, możliwość wyłączenia karty graficznej w BIOSie i wieeele więcej niewidocznych udogodnień.

Drugą sprawą wgrywanie firmware - czasami trzeba to robić spod DOSa, a widok konsoli nie za bardzo spodoba się dla Pana Kowalskiego i odda komputer do serwisu. W tym przypadku wszystko poszło gładko spod ósemki.
Odpowiedz
#6
Flash999 napisał(a):Jak wszystko działa w porządku to po co aktualizować?


Ja też się z tym nie zgadzam jeśli chodzi o aktualizacje BIOS/firmware. Aktualizować jak najbardziej.

Natomiast inaczej jest ze sterownikami software''owymi, nie każdy najnowszy dobry, szczególnie jeśli np. obsługuje jakąś rodzinę chipsetów - dobrze współgra z najnowszymi a na starszych spowalnia; ostatnio to przechodziłem.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
Ale producenci sprzętów min laptopów często nie zalecają aktualizacji BIOS-u jeśli nie ma konkretnych problemów ze starą wersją , taki Samsung wręcz odradza samodzielną aktualizację, sam się z tym spotkałem, pomimo , że program Samsung update center zainstalowany w laptopie sam taką aktualizację przeprowadza w sposób wręcz banalnie prosty.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości