Windows 8 Firewall
#1
Witam!

Posiadam Win 8 ENT w wersji x64. Chciałbym uzyskać pomoc w wyborze dobrej zapory ogniowej kompatybilnej z moim systemem.
Niestety po zainstalowaniu Comodo Personal Firewall 2012 5.12.256249.2559, nie był widoczny pulpit,nie pomagały restarty, przywrócenie systemu.


Chciałbym zostawić pakiet Windows Defender i do niego dobrać jakąś zaporę. Proszę polećcie coś lekkiego i skutecznego (zarówno z płatnych jak i darmowych)

Utworzyłem teraz punkt przywracania systemu, mam nadzieję że to wystarczy, gdy przydarzy mi się podobny problem z innym firewallem.
Chyba że znacie jakiś lepszy sposób, bym po nie udanej instalacji mógł odinstalować program. W windows 8 nie działa niestety wywoływanie menu klawiszem F8 i włączenie trybu awaryjnego...
Odpowiedz
#2
Odnośnie uruchamiania trybu awaryjnego, sprawdź informacje zawarte na stronie pomocy Windows 8 tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Webroot SA Antivirus & SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Jeżeli ma to być tradycyjny firewall, to proponuję zostawić Zaporę systemu Windows, gdyż jest on wystarczający do większości zastosowań. Choć warto wspomóc ją programem Windows Firewall Control, by móc tworzyć reguły dla połączeń wychodzących
Ewentualnie możesz przetestować sobie Outpost Firewall Pro i wyłączyć w nim ochronę proaktywną.

Jeśli chcesz firewalla z HIPS-em, to proponuję Online Armor, bądź Outpost Firewal Pro z włączoną ochroną proaktywną.
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości