Problem z instalacją - BŁĄD
#1
Witam!
Chciałem sobie zainstalować bezpłatną wersję AVIRY i mam malutki problem. Podczas instalacji wyskakuje mi taki komunikat i przerywa mi instalacje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


System: XP wraz z SERVICE PACK 3

Dodam jeszcze, że wcześniej miałem AVASTA.
Wyczyściłem wszystko w hijacku:
LOG:
Kod:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 20:04:31, on 2009-02-23
Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 SP3 (7.00.6000.16640)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32csrss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSEXPLORER.EXE
C:WINDOWSsystem32WgaTray.exe
C:Program FilesDrive Space IndicatorDrvSpace.exe
C:WINDOWSRTHDCPL.EXE
C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
C:Program Fileswinampwinamp.exe
C:Program FilesLast.fmLastFM.exe
C:Documents and SettingsAdministratorPulpitantivir_workstation_winu_en_h.exe
C:DOCUME~1ADMINI~1USTAWI~1TempRarSFX0basicsetup.exe
C:Program FilesTrend MicroHijackThisHijackThis.exe

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
F2 - REG:system.ini: UserInit=C:WINDOWSsystem32userinit.exe,EXPLORER.EXE,C:WINDOWSsystem327z.exe,
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:Program FilesCommon FilesAdobeAcrobatActiveXAcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:Program FilesJavajre1.6.0_07binssv.dll
O2 - BHO: (no name) - {F4BEC4D6-F4A4-4635-8543-6DE314E74D29} - c:windowssystem32uysghpn.dll
O4 - HKLM..Run: [DriveSpace] C:Program FilesDrive Space IndicatorDrvSpace.exe
O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM..Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKCU..Run: [ctfmon.exe] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
O4 - HKUSS-1-5-21-1409082233-1078145449-1801674531-500..Run: [ctfmon.exe] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe (User ''?'')
O4 - HKUSS-1-5-18..Run: [reader_s] C:Documents and SettingsAdministratorreader_s.exe (User ''?'')
O4 - HKUS.DEFAULT..Run: [reader_s] C:Documents and SettingsAdministratorreader_s.exe (User ''Default user'')
O20 - Winlogon Notify: sbmkojst - C:WINDOWSSYSTEM32uysghpn.dll
O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk - C:Program FilesCommon FilesAutodesk SharedServiceAdskScSrv.exe
O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:Program FilesBonjourmDNSResponder.exe
O23 - Service: Windows Presentation Foundation Font Cache 3.0.0.0 (FontCache3.0.0.0) - Unknown owner - C:WINDOWSMicrosoft.NetFrameworkv3.0WPFPresentationFontCache.exe (file missing)
O23 - Service: Windows CardSpace (idsvc) - Unknown owner - C:WINDOWSMicrosoft.NETFrameworkv3.0Windows Communication Foundationinfocard.exe (file missing)
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

--
End of file - 3456 bytes
Odpowiedz
#2
może masz jakiś syf w kompie przeskanuj online np eset scanerem komputer
możesz tez wrzucić logi combo fix
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Postaraj się pobrać ponownie instalator z innego źródła.
Odpowiedz
#4
Wyczyść pamięć przeglądarek używając programu CCleaner. Możesz również zeskanować rejestr.
Jeżeli to nie pomoże, to ściągnij plik instalacyjny Aviryi zapisz pod inną nazwą.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Bo masz syf kolego. Temat przenoszę do odpowiedniego działu.


Cytat: F2 - REG:system.ini: UserInit=C:WINDOWSsystem32userinit.exe,EXPLORER.EXE,C:WINDOWSsystem327z.exe,
O2 - BHO: (no name) - {F4BEC4D6-F4A4-4635-8543-6DE314E74D29} - c:windowssystem32uysghpn.dll
O4 - HKUSS-1-5-18..Run: [reader_s]CGrinocuments and SettingsAdministratorreader_s.exe (User ''?'')
O4 - HKUS.DEFAULT..Run: [reader_s]CGrinocuments and SettingsAdministratorreader_s.exe (User ''Default user'')
O20 - Winlogon Notify: sbmkojst - C:WINDOWSSYSTEM32uysghpn.dll


Wpisy skasuj w hijacku, w trybie awaryjnym i wyłączonym przywracaniem systemu.

Pobierz program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



* Dwuklik na SDFix.exe następnie program wypakuje się na dysk systemowy (standardowo C:SDFix)
* Zrestartuj komputer i wejdź do trybu awaryjnego (klawisz F8 przed bootem Windowsa)
* Wejdź do folderu z SDFix kliknij dwa razy na plik RunThis.bat
* Wciśnij Ynastąpi proces usuwania.
* Kiedy usuwanie się ukończy wciśnij dowolny klawisz (Any Key). Nastąpi restart komputera.
* Po restarcie SDFix uruchomi się ponownie, żeby dokończyć proces usuwania kiedy pojawi się w oknie programu Finished, wciśnij dowolny klawisz do zakończenia scryptu i załadowania ikon na pulpicie.
* Pokaż Report.txt znajdujący się w folderze SDFix.

Po zabiegach dajesz nowy log z hijacka i log z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz raport zSDFix
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#6
Sprawa wygląda nieciekawie:

ESETEM w FireFoxie i Operze nie moge skanowac, bo mi nie odpala sie skaner. IE7 nie mialem, bo wyrzucałem, a teraz nie wiem czemu nie mogę zainstalować, bo nie może sprawdzić autentyczności systemu.
a po włączeniu ComboFix wyskakuje takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalator z innego źródła oraz zmiana nazwy pliku niepomaga, bo już próbowałem tego manewru.

Czyszczenie CCleanerem też nie daje żadnych rezultatów..
Odpowiedz
#7
masz zawirusowany comp ściągnij sobie z tego linku avira rescue cd i przeskanuj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


daj znać co i jak
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Serafin: twój link do Combofixa nie działs. Emtuu Combofixa pobierz stąd -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(nazwa specjalnie zmieniona). Jeśli podczas ściągania Combofixa będzie pisać, że to wirus, zingoruj ostrzeżenie bo Combofix jest taki specyficzny.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
Emtuu napisał(a):Sprawa wygląda nieciekawie:

ESETEM w FireFoxie i Operze nie moge skanowac, bo mi nie odpala sie skaner. IE7 nie mialem, bo wyrzucałem, a teraz nie wiem czemu nie mogę zainstalować, bo nie może sprawdzić autentyczności systemu.
a po włączeniu ComboFix wyskakuje takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalator z innego źródła oraz zmiana nazwy pliku niepomaga, bo już próbowałem tego manewru.

Czyszczenie CCleanerem też nie daje żadnych rezultatów..


Avast najprawdopodobniej się nie sprawdził
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Zrobiłem jak pisałeś Serafin, ale nie do końca to działa, bo z SDFix ten plik .bat odpala się w taki sposób, że przez dosłownie sekunde odpala się niebieski ekranik i się wyłącza. dłuzsze czekanie tez nei pomaga.

Popróbuje z tym Rescue i jeszcze jakos pomęcze tego SDfixa, bo instalacja Aviry dalej nie rusza.
Odpowiedz
#11
jak tam rescue cd znalazł coś
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Rescue znalazł dużo, ale problemu nie rozwiązało.. jeszcze dzisiaj po zajęciach będę starał się to jakoś rozwiązać..
Odpowiedz
#13
miałeś avasta to nieźle cię ten antywirus załatwił. czeka cię najpewniej format jak nic nie pomorze.
najpewniej syf zepsuł ci jakieś pliki systemowe, aha wyłącz na wszystkich dyskach przywracanie systemu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14
polak900 napisał(a):
Emtuu napisał(a):Sprawa wygląda nieciekawie:

ESETEM w FireFoxie i Operze nie moge skanowac, bo mi nie odpala sie skaner. IE7 nie mialem, bo wyrzucałem, a teraz nie wiem czemu nie mogę zainstalować, bo nie może sprawdzić autentyczności systemu.
a po włączeniu ComboFix wyskakuje takie coś:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalator z innego źródła oraz zmiana nazwy pliku niepomaga, bo już próbowałem tego manewru.

Czyszczenie CCleanerem też nie daje żadnych rezultatów..


Avast najprawdopodobniej się nie sprawdził


A system 64bit czy 32bit ???

Bo z tego co wiem, Combofix nie rusza na 64bitach.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#15
Emtuu: Twój problem jest dość spory. Jeżeli nasze wspólne siły tutaj nie pomogą, to napisz na forum -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oni rozwiążą ten problem skryptowo, bo sam Combofix tu nic nie pomoże.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
Jeśli nie będą mieli loga z combofix, to i oni niewiele poradzą.
Emtuu Te vistowate okienka... Z jakiego systemu korzystasz?
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#17
Serafin napisał(a):Emtuu Te vistowate okienka... Z jakiego systemu korzystasz?


Autor korzysta z XP ( spójrz na log z HJT i info z postu 1 ), pytanie tylko czy z wersji 32, czy 64 bitowej. Według mnie z 64, a na niej podobno CF nie działa, co by się zgadzało z komunikatem.

Emtuujaką dokładnie wersję Aviry chciałeś zainstalować?
Odpowiedz
#18
Korzystam z XP, a problem tkwi dalej

kopiuje to co wysyłam na inne fora (PROBLEM JEST MEGA OGROMNY - miałem mały zastój, bo wczoraj ostro walczyłem z tym syfem)

KOPIA Z INNEGO FORUM:
Witam!

Mam niemały problem ostatnimi czasy. Komp mi wariuje na maxa. Przestawiają się różne konfiguracje samoistnie np. wstawia się hasło do wygaszacza itp. Sytuacja zaczęła mi się dziać po usunięciu przez Avasta plików .EXE* Później zaczeły sie dziać problemy z programami i zainstalowałem system ponownie opcją (aktualizuj), bo miałem przez te usuwanie Avasta dużo braków. Poinstalowałem brakujące programy, ale sytuacja dalejs ię pogarszała. Chciałem zainstalowac jakiś inny AntyWirus i zainstalowalem AVIRA AntiVir, a raczej próbowałem zainstalowac bo zaczął mi wyskakiwać taki oto komunikat podczas instalacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dlatego próbowałem innych sposobów, ale zaczeły szwankować wszystkie przeglądarki. IE to już całkiem padło i nie da się zainstalować. FireFox i Opera działają, ale czasami muszę przeinstalowywać w Awaryjnym i wykonywac przy tym wiele innych funkcji jak czyszczenie CCleanerem, HijackThisem itp.

No i stanąwszy na Hijacku to nie moge skasować niektórych rzeczy z loga w Hijacku, ani normalnie w systemi, ani w Awaryjnym:
LOG:
Kod:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 10:03:32, on 2009-02-25
Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 SP3 (7.00.6000.16640)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32csrss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:Program FilesESETESET NOD32 Antivirusekrn.exe
C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32WgaTray.exe
C:WINDOWSExplorer.EXE
C:Program FilesDrive Space IndicatorDrvSpace.exe
C:WINDOWSRTHDCPL.EXE
C:Program FilesESETESET NOD32 Antivirusegui.exe
C:Program FilesOperaopera.exe
C:Program FilesNowe Gadu-Gadugg.exe
C:Program Fileswinampwinamp.exe
C:Program FilesLast.fmLastFM.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:Program FilesTrend MicroHijackThisHijackThis.exe

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLMSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:Program FilesJavajre1.6.0_07binssv.dll
O2 - BHO: (no name) - {F4BEC4D6-F4A4-4635-8543-6DE314E74D29} - c:windowssystem32uysghpn.dll
O4 - HKLM..Run: [DriveSpace] C:Program FilesDrive Space IndicatorDrvSpace.exe
O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM..Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM..Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM..Run: [egui] "C:Program FilesESETESET NOD32 Antivirusegui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKCU..Run: [ctfmon.exe] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
O4 - HKUSS-1-5-21-1409082233-1078145449-1801674531-500..Run: [ctfmon.exe] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe (User ''?'')
O20 - Winlogon Notify: sbmkojst - C:WINDOWSSYSTEM32uysghpn.dll
O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk - C:Program FilesCommon FilesAutodesk SharedServiceAdskScSrv.exe
O23 - Service: Aplikacja systemowa modelu COM+ (COMSysApp) - Unknown owner - C:WINDOWSsystem32dllhost.exe (file missing)
O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - C:Program FilesESETESET NOD32 AntivirusEHttpSrv.exe
O23 - Service: Eset Service (ekrn) - ESET - C:Program FilesESETESET NOD32 Antivirusekrn.exe
O23 - Service: Windows Presentation Foundation Font Cache 3.0.0.0 (FontCache3.0.0.0) - Unknown owner - C:WINDOWSMicrosoft.NetFrameworkv3.0WPFPresentationFontCache.exe (file missing)
O23 - Service: Windows CardSpace (idsvc) - Unknown owner - C:WINDOWSMicrosoft.NETFrameworkv3.0Windows Communication Foundationinfocard.exe (file missing)
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe

--
End of file - 3285 bytes


SDfix też stwarza problemy i też w awaryjnym, a mianowicie nie włącza sie RunThis.bat (miga tylko pojedyńczo okienko po dwukliku i to wszystko)

Po włączeniu ComboFixa wyskakuje coś takiego i też nic:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


w Menedżerze wciąż pojawiają mi się tajemnicze IEXPLORER.exe
po pojawieniu się jednego pojawiają się kolejne - czasami dochodzi do pięciu IEXPLORER.exe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Utworzyłem także Avira Rescue Disk i wynalazła sporo wirusów - usunęła i? i dalej to samo..

Skanowałem Kasperskym Online i testowym ESETem. Z racji tego, że nie moge teraz odpalić IE i ActiveX mi nie działają w FireFoxie i Operze nie mogę używać innych skanerów.

Już szczerze nie mam pojęcia o co chodzi. Walczę z tym na różne sposoby i żaden nie pomaga. Wiecie co to może być? Proszę o pomoc!
Odpowiedz
#19
uruchom skanowanie w trybie awaryjnym zainstaluj jeżeli się da mbam
a w msconfigu co masz pokaż co na screenie to może coś wyłączymy
wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach
jak ci nie pomorze to formatuj system jedyna i ostateczna rada.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
Emtuunadal nie napisałeś nam ilu bitowego systemu używasz, to bardzo ważna informacja. Przeskanuj dysk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i poinformuj o wynikach skanu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości