Konfiguracja PC Tools Firewall dla utorrent
#1
Mam problem z tą zaporą i utorrent. Otóż po kilkunastu minutach od włączenia utorrenta następuje zawieszanie się systemu i muszę robić reset kompa. Wie ktoś co muszę ustawić w tej zaporze? Mam win 7.
Odpowiedz
#2
Polecany tutorial

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

znalazłem jeszcze coś, ale wygląda, że to samo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Regułę mam ustawioną jak trzeba tzn. ruch wychodzący i przychodzący na "Dopuszczaj wszystkie" a mimo to system się wiesza.
Odpowiedz
#4
Gdzieś przy okazji chyba innej zapory była wskazówka, żeby sprawdzić w opcjach uTorrenta z jakiego portu i protokołu domyślnie korzysta...zapisać to i wyłączyć ten program...wejść do ustawień zapory i sprawdzić czy ma pełne zezwolenie w panelu kontroli aplikacji - jeśli nie ma, to dać takie na Wejście/Wyjście...sprawdzić w we właściwościach połączenia uT na zakładce połączeń, czy ma ten sam port i protokół wpisany, jak jest w domyślnych ustawieniach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Witaj Mewa,

Jakiej wersji F+ używasz?

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#6
Używam najnowszej czyli 7.0.0.123
Odpowiedz
#7
Zapraszam Mewa na nasze Forum PC Tools. Jest dużo tematów z tym problemem.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#8
Szukałem i kombinowałem z ustawieniami i nadal sie system zawieszał po około 30 min. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to całkowite wyłączenie zapory Smile
Odpowiedz
#9
Czy miałeś wcześniej zainstalowane antywirusy/zapory? Jeśli tak proszę wykonaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kroki.

I usuń wszystkie nieaktywne sterowniki aplikacji antywirusowych oraz zapór.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości