Windows 8 x64 - problemy z prędkością pobierania - WLAN
#1
Od zainstalowania systemu Windows 8 Pro mam problem z prędkością pobierania. Początkowo myślałem, że chodzi o plany zasilania i moduł oszczędzania energii przez kartę sieci bezprzewodowej. Zmieniłem (i tak zmodyfikowany przeze mnie) plan Zrównoważonyna plan Wysoka wydajność , w którym niezależnie od tego czy komputer jest podłączony do zasilania, czy pracuje na baterii - domyślna opcja to Maksymalna wydajność . Niestety działania te nie przyniosły żadnych efektów.

Oto jak kształtuje się pobieranie po wyłączeniu sieci bezprzewodowej (na kablu):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tak przy połączeniu bezprzewodowym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Karta sieciowa to Dell Wireless 1510 Wireless-N WLAN Mini-Cardna chipsecie Broadcom. Osobną kwestią jest to, że nie instalowałem sterowników karty sieciowej(swoją drogą Dell nie udostępnia sterowników w wersji 64-bitowej), ale czy możliwe, że systemowy sterownik tak bardzo sobie nie radzi z obsługą WLAN (zarówno 5 Ghz jak i 2,4 GHz)?

ROZWIĄZANIE PROBLEMU.

Chyba faktycznie Windows 8 nie najlepiej radzi sobie z obsługą kart sieciowych z chipsetami Broadcom. Niestety w dziale "Drivers and downloads" dla danego produktu (tutaj laptopa) wyszukanego po Service Tagu nie znajdziemy odpowiednich sterowników. Ponadto, moją kartę 1510obsługuje terazsterownik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, który został wydany dla systemu Windows 7 oraz Vista- zarówno x86 jak i x64 - w maju tego roku (jako poprawiający kilka drobnych wątków). To daje fascynujący 2-letni skok od ostatniego sterownika wydanego w maju 2010.

Według założeń sterownik wspiera:
- Wireless WLAN 1397 Half MiniCard (4312bg)
- Wireless WLAN 1501 Half Mini-Card (4313bgn)
- Wireless 1520 802.11n MiniCard WLAN for Desktops
- Wireless WLAN 1510 Half MiniCard (4322)

Ale też bezproblemowo obsługuje system Windows 8 x64. Problem polega tylko na sposobie instalacji. Pobrany instalator proponuję instalację automatyczną, ale umożliwia też jedynie rozpakowanie plików do wybranego katalogu. Instalacja sterownika "z automatu" strzela nam w twarz następującym błędem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Żeby problem rozwiązać należy użyć opcji instalacji ręcznej. Po wypakowaniu plików przechodzimy do Menedżera urządzeń, wybieramy kartę sieci bezprzewodowej, klikamy Aktualizuj oprogramowanie sterownika...Następnie:
1. Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika
2. Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze
3. Z dysku...
4. W lokalizacji rozpakowania wybieramy: Drivers > Win7 > WL > "bcmwl6"i zatwierdzamy.

Po ponownym uruchomieniu komputera prędkość pobierania przy połączeniu bezprzewodowym wróciła do normy Cool

Opisane krok po kroku, ale może się komuś kiedyś przyda. Szczególnie, że popularność W8 wzrasta.

Informacje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości