Laptop pod gry do około 2400koła
#1
Tak jak w temacie.. Smile poszukuje laptopa pod gry do około 2400zł.

Z wymagań:
i5 3ciej generacji
6gb ram w górę
dysk obojętnie.. choć wole kupić 500gb niż dopłacać do 750/1tb bo po co komu tyle miejsca?
karta (?)

Po wstępnej selekcji dorwałem taki oto link

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lub

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie mogę znaleźć ogarniętych testów tych kart graficznych.. Więc nie wiem czy lepiej iść w ram czy w takiego 640m?

Szukam coś w tym stylu bądź oczywiście lepiej po jak najmniejszej cenie Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#2
Jeśli do gier, to GT 630M odpada... GT 640M to minimum. Jak dla mnie to wystarczy kupić laptopa z 4GB RAM-u, potem najwyżej się dołoży. Tak samo z dyskiem. Zaraz coś poszukam.
Odpowiedz
#3
Ciekawostka Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#4
Hmm... W Polsce chyba go nie ma, ale... może nie jest taki zły?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
No zły za ten hajs to nie jest ale niemiecka klawiatura? A gwarancja Smile

Jak na razie stanęło na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Znajdzie ktoś coś lepszego czy tańszego Smile?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#6
Produkty Medion są dostępne w sieci marketów Aldi. Tu w NL dość często są promocje na ich sprzęt właśnie w Aldiku.
Odpowiedz
#7
Street napisał(a):Jak na razie stanęło na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ujdzie Smile Do 2500zł chyba nic lepszego do gier nie ma... Potem za 3000zł masz MSI GE60

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I to już jest bardzo fajny laptop do gier.
Odpowiedz
#8

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opłaca się dołożyć 100zł do 645m i 8gb ramu?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#9
Street napisał(a):poszukuje laptopa pod gry do około 2400zł.

Tutaj mamy kolizję dwóch bardzo ważnych aspektów w jednym zdaniuLol

Nie bardzo rozumiem pakowanie się w 6GB RAM, chyba, że 2-3 maszyny wirtualne będziesz tam stawiał? Z tego co widzę na nhl.pl to wybór nie jest zbyt bogaty ale źle tez nie jest:
Cytat: MSI CX61 0NF i5-3210M GT645
Lenovo Z500 i3-3110M 15,6 GT645M
Lenovo Z580 i5-3210M GT640M
Acer V3 V3-571G i5-3210M GT640M

Wydajności są porównywalne, więc raczej zostaje kwestia temperatur, kultury pracy oraz gustu jeśli chodzi o wygląd. Przejrzałbym recenzję, a najlepiej po dotykał w sklepie przykładowe modle, aby wyrobić sobie opinię.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
645M różni się od 640M przede wszystkim wyższymi taktowaniami. Jeśli możesz tyle wydać, to może rzeczywiście lepiej wziąć MSI... Już sama marka bardziej mnie przekonuje niż Acer Grin
Odpowiedz
#11
Street napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Opłaca się dołożyć 100zł do 645m i 8gb ramu?

Do ramu nie (chyba, że serio potrafisz wykorzystać), do karty też nie bardzo bo to tylko trochę podkręcony 640.

Edytka: @KaMiL pisze jak szalony szybciej ode mnie Sad
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#12
Teraz ram nie jest drogi ja uważam, że lepiej mieć więcej niż mniej. 4gb to w tej chwili standard i nie wiadomo co przyniosą nowe tytuły za rok czy 2 lata które jeszcze ten lapek pociągnie. Więc niegłupio jest uzbroić się w te 6gb na start Smile Pozostaje kwestia karty graficznej.. nie wiem jaka jest różnica w wydajności 640 a 645? Wygląd tutaj nie ma nic do rzeczy.


Dodano: 22 gru 2012, 14:34

KaMiL napisał(a):645M różni się od 640M przede wszystkim wyższymi taktowaniami. Jeśli możesz tyle wydać, to może rzeczywiście lepiej wziąć MSI... Już sama marka bardziej mnie przekonuje niż Acer . Ale i tak dużej różnicy nie będzie. Poza tym w tej cenie nie możesz oczekiwać wysokiej wydajności w nowych grachInaczej w stacjonarce - za 2500zł masz Core i5 + Radeon 7850


Ja to wiemTongue lapek nie jest dla mnie tylko szuka kumpel który się często przemieszcza i potrzebuje lapka właśnie
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#13
Street napisał(a):Teraz ram nie jest drogi ja uważam, że lepiej mieć więcej niż mniej. 4gb to w tej chwili standard i nie wiadomo co przyniosą nowe tytuły za rok czy 2 lata które jeszcze ten lapek pociągnie. Więc niegłupio jest uzbroić się w te 6gb na start Smile Pozostaje kwestia karty graficznej.. nie wiem jaka jest różnica w wydajności 640 a 645? Wygląd tutaj nie ma nic do rzeczy.

Pewnie 1-3FPS różnicy dzięki wyższym taktowaniom, nic więcej. co do RAM-u to ja bym nie zwracał na niego uwagi - kość można zawsze dokupić, a jeśli masz do wyboru laptopa z 4GB i GT 645M lub z 6GB i 640M, to wiadomo, że lepiej wziąć ten pierwszy. RAM nie ma wpływy na wydajność gier, ważne, żeby było go wystarczająco dużo. A 4GB jak na razie powinny wystarczyć.
Odpowiedz
#14
Dobra to teraz kmina czy warto dołożyć do msi Smile 2gb ramu i karta trochę wydajniejsza za 100zł.. teoretycznie się opłaca, a praktycznie?

Recka msi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Recka asusa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#15
Jeżeli chcesz do gier, to bierz coś z jak najmocniejszą kartą. Jej nie wymienisz, a RAM to nie problem.
Polecam te modele, które były wymienione i mają GF 650M. Procek co prawda Sandy Bridge, ale i7 wystarczy spokojnie.
Poleciłbym Blue-Mobility i XNOTE jakiego sam posiadam, ale cenowo to zupełnie inny pułap.
Odpowiedz
#16
O to chodzi właśnie, że te 2400zł to granica Smile Gdyby 650m chodziły w tej cenie.. No cóż myślę iż wybór padnie raczej na tego acera
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#17
Tutaj masz jeszcze mediona z i5 ivy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Wiem widziałem Smile jak ju ż to bym brał tego z i7 3gen ale sam zobacz.. koleś kupił na jakiejś wyprzedaży, firmy nie znam, klawiatura niemiecka i daje 3miesiące gwarancji.. Gdyby to był sklep jeszcze i ta gwarancja była normalna to jeszcze można myśleć nad tym medionem. A tak wg mnie nie warto ryzykować
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#19
Street nie lepiej złożyć komputer Smile?za taką cenę
Odpowiedz
#20
Tak jak pisałem komputer kupuje kolega. Ja tylko mu doradzam, a on się przemieszcza często miedzy Olsztynem, a Biała podlaską i potrzebuje lapka Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości