Test Pamięci RAM ( memtest - Linux Mint 14 )
#1
Witam,

Człowiek z zagranicznego forum MINT podpowiedział, iż zamrażanie systemu przez 5 sek może być spowodowane błędami w pamięci.
Przeprowadziłem test- memtest przy czym test zatrzymał się na 44 % i dalej trwały pewne obliczenia, jednakże przerwałem operacje z przyczyn, iż musiałem skorzystać z systemu.Trwało to za długo ( 40 min ) i wciąż 44 % . Wykonałem zdjęcie jak to wygląda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


p od nazwą ERRORS wyświetlona jest liczba błędów !?
Czerwone tło + liczby - coś tu jest nie tak ?
Odpowiedz
#2
Przykro mi, ale najprawdopodobniej kość RAM''u do wymiany. Sad
Odpowiedz
#3
Dziwne, że Windows chodzi sprawnie na tych kościach skoro są tak mocno schrzanione -może mi się tylko wydaje, że dobrze działa ? Jestem zadowolony, człowiek na zagranicznym forum MINT jak widać od razu się poznał w czym rzecz, dodatkowo wykryłem u siebie błędną pamięć RAM - jutro jadę na zakupy..
Teraz już wiem aby nie kupować tanich pamięci na allegro !

EDIT

Cinnamon został przetestowany na laptopie kumpla i wszystko śmiga jak należy..
Odpowiedz
#4
Jeżeli chodzi o RAM to objawia się to w różnoraki sposób i jedynie test potwierdza, że to one powodują problemy.
Odpowiedz
#5
O widzisz jak szybo pomogliSmile Eee ciężko trafić jak pamięć RAM jest popsuta, czasami ma to dziwne objawy, ale właśnie od niej oraz zasilacza najlepiej zacząć sprawdzanie (popsuty sprzęt zachowuje się dziwnie). Ja swego czasu miałem podobnie tylko z dyskiem, Windows nie był wstanie działać, a Linuksowi nie przeszkadzały badsector''y.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Buri miałem to samo do czasu. na Windowsie były jazdy (powodowane przez dysk), a na Linuksie wszystko śmigało, potem Linuks też już nie wyrabiał, a najlepsze w tym wszystkim było to, że według programów nie ma ani jednego Bad Sectora, a S.M.A.R.T. pokazuje wszystko na OK.
Odpowiedz
#7
W dniu wczorajszym kupiłem Pamięć ram ( nowa ) Kingston 8 GB w sklepie Komputronik . Okazuje się, iż MemTest wykazuje ponownie taką ilość błędów jak w przypadku starej pamięci. Niemożliwe aby nowa pamięć zawierała tyle błędów, niemożliwe również aby była wadliwa . W związku z tym, co się dzieje ? Płyta główna jest walnięta? Oczywiście Mint nadal jest zamrożony..Mam pecha !Sad
Odpowiedz
#8
Spróbuj włożyć pamięć do innego slotu.. wcześniej przeczyść płytę

Aktualizuj bios do najnowszej wersji Smile a sprawdzałeś czy pamięć jest rekomendowana przez producent twojej płyty głównej?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#9
Posiadam niskiej klasy płytę która posiada jedynie 2-losty, tak więc są zapełnione..
Odpowiedz
#10
Miałem kiedyś taki problem... Okazało się, że płyta była na tyle stara, że nie potrafi poradzić sobie z tak dużą częstotliwością (mimo, że powinna ją obniżyć do obsługiwanego stanu).
Odpowiedz
#11
Podaj dokładne oznaczenie płyty głównej i modułów pamięci.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#12
Płyta główna: ASUS P8H61-M LX2
Pamięć : KINGSTON 8 GB 1333 MHZ HYPER BLUE
Odpowiedz
#13
Spróbuj zaktualizować BIOS do najnowszej wersji.
Odpowiedz
#14
1.Ręczne ustawienia nie pomogły .
2.Wyjęcie baterii biosu również nie pomogło .
3.Bios zaktualizowany do najnowszej wersji .
4.Odłączyłem wszelkie urządzenia zostawiając samą klawiaturę + monitor - nie pomogło.

Myślę, że problem jest związany z płytą główną która jest zepsuta, gdyż co może być inne
Odpowiedz
#15
Panowie, wszystko jasne Smile
Po dogłębnej analizie wyszło, iż sprzęt jest w 100 % sprawny. Cinnamon musi zawierać bug który negatywnie wpływa na moją pamięć RAM i doprowadza do błędów.
Przeprowadzone przeze mnie testy wykazały, iż Memtest sypie błędami jedynie po instalacji Cinnamon ( nawet na live już podczas testów wywala błędy ) Po wykonaniu deinstalacji Memtest zaliczył test w 100 % pozytywnie. Inne dystrybucje również dały wynik pozytywny. Niestety, w moim przypadku Cinnamon wchodzi w konflikt ze sprzętem, najwidocznej coś mu nie odpowiada..
Odpowiedz
#16
Przecież memtest to program niezależny od systemu, nie ważne co masz zainstalowane, jego to nie interesuje, tylko i wyłącznie pamięć ram jest "egzaminowana"Wink

A nie ma w biosie przypadkiem jakiegoś AUTO Overclock przy pamięci ram? Może automatycznie ci podkręciło i sypało błędami?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#17
Najwidoczniej jest mocno zainteresowany. Analiza w 100 % pokazuje, iż jedynie w przypadku dystrybucji Cinnamon MemTest sypie błędami. Po wykonaniu deinstalacji, testy zaliczone w 100 % , również w przypadku zainstalowania innej dystrybucji . Kilkakrotnie sprawdzałem, tak więc mam pewność..


Dodano: 03 sty 2013, 0:25

Bios za każdym razem ustawiałem na fabryczne..Nie było nic podkręcane, ruszane .
Odpowiedz
#18
Zaraz, zaraz, a gdzie ten memtest masz? Jako osobna płytka czy tam typu Hiren''s, czy gdzieś w starcie tego Cinnamon czy tam Live?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#19
VenomX napisał(a):[..]iż Memtest sypie błędami jedynie po instalacji Cinnamon ( nawet na live już podczas testów wywala błędy)

Odpalasz Minta LiveCD/DVD i testujesz pamięci czy robisz to bootując MemTest z DVD/USB ?
Webroot SA Antivirus & SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#20
Panowie, wiele dni spędziłem na testach, tak więc testowałem poprzez MemTest wbudowany w Linuksa oraz jako osobna pamięć USB Smile W dwóch przypadkach sypie błędami jedynie w Cinnamon..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości