bardzo lekki zestaw pod Windows 7 64 bit
#1
System operacyjny:
Windows 7 64 bit


Zastosowanie:
Komputer służy mi do pracy w Wordzie, przeglądania portali informacyjnych, używaniu komunikatorow, zakupów


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Mój komputer to laptop Toshiba, Intel® Core™ i5-2410 CPU, 2.30 GHZ, 4 GB RAM


Bardzo mi zależy na bardzo lekkim zestawie, który nie będzie mi obciążał Internetu. Najlepiej darmowy. Nie mam duzych wymagań o bezpieczeństwo, przynajmniej by był to zestaw średniego segmentu. Myślałem o połączeniu zapory z antywirusem.
Jesli chodzi o zaporę to myślałem o PC TOOLS Firewall Plus, ew. Comodo Firewall (ale czekam na wersję w języku angielskim), Online Armor Free, inny???
CO do antywirusa, to tu jest większy problem.
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Comodo Internet Security - lekko, sprawnie, wszystko w jednym.
Do tego McAfee SiteAdvisor/WOT i wtyczki do przeglądarki typu AdBlock.
Odpowiedz
#3
AV: Kingsoft Antivirus (chmurka). Lżejszego nie znajdziesz. Skuteczność również b.dobra. Jednak musisz pamiętać o połączeniu z siecią.Smile
FW: Ten z Windows 7 wystarczy.
Przeglądarka: WOT, AdBlock+
Dodatkowo skaner: Malwarebytes Anti-Malware
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#4
Odkąd wydano nową wersję CIS-a nie ma co szukać , bardzo lekka ( w każdej kwestii, CPU , RAM-ok 20mb , zapisy) , skuteczna ( może najskuteczniejsza ) i wszechstronna ochrona do tego za darmo.
Odpowiedz
#5
to mam pytanie: jak dobry jest antywirus w CIS 6 ?? czy są już jakieś wiarygodne testy, które potwierdzają tezę, że antywirus w CIS jest coraz lepszy?
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#6
maximuss81x napisał(a):to mam pytanie: jak dobry jest antywirus w CIS 6 ?? czy są już jakieś wiarygodne testy, które potwierdzają tezę, że antywirus w CIS jest coraz lepszy?


A jakie testy są miarodajne i wiarygodne?....bo oprócz tych, które tu u nas na forum są przeprowadzane to ja nie znam.
Poza tym CIS bazuje na proaktywnej wielowarstwowej ochronie (Sandox i HIPS ) ,które to w Comodo są bardzo skuteczne.
AV natomiast nie odbiega detekcją od czołowych programów AV , dodatkowo masz w Comodo chmurę , która jeszcze więcej wykrywa.
Odpowiedz
#7
Czego CIS nie złapie definicjami zawsze wychwyci Defense+ (HIPS).Czyli przy świadomym użytkowaniu masz twierdzę nawet przed nieznanymi jeszcze zagrożeniami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości