Za co tak lubisz swoją Nokię? :)
#1
Pozostając jeszcze na chwilę w temacie pogaduch telekomunikacyjnych, rzecznik Orange Polska w ramach podsumowania 2012 roku opublikował na swoim blogu listę 3 najczęściej kupowanych przez klientów pomarańczowego operatora telefonów. Jak się okazuje były to kolejno:

Nokia E52
Nokia 500
Sony Ericsson Neo V

A więc w Polsce ciągle prym wiedzie fiński producent, a tacy giganci jak Samsung czy HTC przegrały z "androidowym" Sony.

Jak sądzicie, dlaczego w realiach dominacji systemów Google i Apple w naszym kraju wciąż najpopularniejsze są Symbiany?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Żródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Są popularne gdyż Nokia to wyrobiona marka Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
No proszę - moja e52 jest wciaz kupowana. Mam swoją ponad półtora roku, i owszem, że te kilkanaście upadków (nawet na płytki), upadek w śnieg (na krótko) i noszenie jej bez pokrowca wyrządziły swoje. Ale stan oceniam na dobry+ - i to znacznie lepiej niż wszystkie dotychczasowe Nokie ktore mialem, a zaczynalem od 5110, najbardziej przywiazujac sie do 6070. Wytrzymalosc godna polecenia.

Dla mnie e52 to telefon który mógłbym nazwać "Ultimate" - nie brakuje mu nic. Są drobnostki ktore irytują, ale to szczegóły. Wspaniale tez sprawdza się jako odtwarzacz mp3, po 18 miesiacach bateria jest słabsza ale nadal trzyma jej przynajmniej 2/3. Jedynie są kłopoty z zasięgiem w tym modelu, bo antena umieszczona jest na spodzie - podczas rozmowy się ją zasłania palcami... jeśli rozwijać model, to w mocniejszy procesor, bardziej dopracowany Symbian (szkoda, ze to chyba niemozliwe), moze lepiej rozlozyc antenę, w sumie niewiele można poprawiać... Co prawda początkowe serie e52 miały ponoć wadliwe glosniczki i plyty glowne, ale w mojej rodzinie są razem z moją takie trzy, i jest z nimi wszystko zupełnie OK.

Poza tym - dlaczego lubie moja Nokie? Bo to telefon, telefon i jeszcze raz telefon.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#4
narvego napisał(a):Poza tym - dlaczego lubie moja Nokie? Bo to telefon, telefon i jeszcze raz telefon.

No i lepiej bym tego nie ujął Grin Mam Nokię 6500 Slide od prawie 3,5 roku niezmiennie i nie mam nic do niej. Wciąż pracuje bez problemów, ślizgacz się ślizga, klawisze działają, ekran nieco porysowany, ale to w tym "wieku" normalne chyba u telefonu. Zaliczała również małe wypadki typu upadki i uderzenia, ale metalowa obudowa i końcówka z czarnego plastiku są wystarczająco wytrzymałe. Aparat z obiektywem Carl Zeiss Tessar 3,2 megapxeli jest naprawdę OK.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jednym słowem...lubię ją, bo jest wytrzymała...jak nie przymierzając wcześniej posiadany Siemens ME45...pamięta ktoś ją jeszcze? Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Ooo rany, Ichito miałem kiedyś tego Siemensa... chyba mój pierwszy telefon to był i przyznać trzeba, że był też nie do zajechania (przynajmniej mi się nie udało tego zrobić) Smile
Co do tematu, to cóż... ja niestety zdradziłem Nokię dla Samsunga z systemem Bada... jedyny plus jest taki, że się nie martwię o aplikacje szpiegujące, wirusy etc. bo nikomu nie chciało się chyba takowych tworzyć pod ten system Wink
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#6
Ja korzystałem z E52 przez blisko dwa lata. W chwili sprzedawania jej stan nadal był w zasadzie idealny... świetny telefon - nie miałem z nim żadnych nieprzyjemnych przygód, wszystko działało bezproblemowo i nie musiał ani razu być w serwisie (wspominam o tym, bo czytałem wiele głosów, że to niby awaryjny telefon). Niestety, nieco ponad rok temu spróbowałem Androida... potem wróciłem do E52, ale to już nie było to samo, już miałem spaczony umysł, pomimo że robota spróbowałem na czymś co trudno nazwać telefonem czy smarfonem... Latem miałem "przelotny romans" z siostrą E52, czyli modelem E72. Zapowiadało się nieźle, ale wady* też dały o sobie znać - z bólem serca odszedłem od nich na rzecz Samsunga.

* - w zasadzie trudno to nazwać wadami, zarówno E52 jak i E72 nie zostały stworzone do np. intensywnego przeglądania stron internetowych
Odpowiedz
#7
Używałem 3 lata E51 - lubiłem ją za wykonanie i za wifi które nie wszystkie telefony wtedy miały. Odnośnie oprogramowania to nie było wtedy nic ciekawego (a telefony z iOS drogie) to wybór padał na Symbiana.
Odpowiedz
#8
Przez obecnym Ace II miałem 6300, 5220 oraz X2. Miło wspominam te telefony. Ale brak WiFi, zbyt mały ekran i brak opcji spowodowały kupno nowego.
Odpowiedz
#9
Lubię moją Nokię Asha, bo ma wygodną klawiaturę, oraz można pobrać wiele fajnych motywów do niej. No i raczej dość długo pracuje na baterii i dobrze słychać głos rozmówcy.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości