Nowe podzespoły... Jakie wybrać?
#1
Witam Was drodzy forumowicze. W zeszłym roku kalendarzowym kupiłem kartę Nvidia MSi GTX 650, z której jestem bardzo zadowolony. Czas więc, by dokupić pozostałe podzespoły. Chodzi mi o procesor z nowej serii FX, płytę główną pasująca pod nią, a także zasilacz.

System Operacyjny
Microsoft Windows 7 Home Premium 32-bit
CPU
Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz
Technologia Yorkfield 45nm
RAM
3,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)
Płyta Główna
ASUSTeK Computer INC. P5QPL-AM (LGA775)
Grafika
LCD MT35 (1360x768@60Hz)
Msi GeForce GTX 650
Dyski Twarde
466GB Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device (SATA)

Zastanawiam się nad tym procesorem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ale jaką płytę główną i zasilacz do niego dobrać?

Proszę Was o radę.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#2
Renderujesz video że potrzeba Ci 8 rdzeni? Craze

A tak na serio, to chyba przepłacanie.
Lepiej byłoby nieco oszczędzić a za to machnąć sobie SSD na system - kopa odczujesz znacznie większego niż z proca z 8 jajami.

CPU:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Płyta - jeżeli nie mam zamiaru mocno podkręcać, to nie ma sensu przepłacać.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
lukasamd napisał(a):Renderujesz video że potrzeba Ci 8 rdzeni? Craze


Amatorsko i na własny użytek tak. Dodatkowo grafika. Chcę kupić procesor na lata. Co najmniej 5, no jak się uda to 6. Jestem zdecydowany na ten model, tylko szukam płyty i zasilacza.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#4
Może lepiej wziąć Xeona wydajność na poziomie core i7 będziesz miał wydajniejszy i oszczędniejszy procesor od tego 8 rdzeniowa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Xeon to procesor przeznaczony do serwerów.
Odpowiedz
#6
Niekoniecznie różni sie od serii Core tylko tym że nie da się go podkręcić i nie posiada też układu graficznego co i tak jest zbędne, za to posiada większe wsparcie dla technologii wirtualizacji oraz technologie związane z bezpieczeństwem ostatnio sam się zastanawiam nad xeonem.
Odpowiedz
#7
No tak, ale do renderingu średnio to się nadaje - lepsze są i7, ale te znowu są droższe.
Platforma AMD będzie w wypadku komputera domowego, nawet z większym wachlarzem zastosowań, tańsza a niewiele gorsza od intelowskiej.
Odpowiedz
#8
Czy ja wiem Xeon jest gdzieś między core i5 a core i7 (bliżej core i 7 8 mega L3 ) czyli do renderingu może być.
Do tego dochodzi TDP AMD ponad 120 Watt Xeon niecałe 70 przy podobnej wydajności. W programach które nie obsługują wielowątkowości dzięki Turbo Boost Xeon tez lepiej się spisze.
Odpowiedz
#9
Teraz się zastanawiam, czy by nie kupić i5. Na potrzeby grafiki i gier chyba powinno styknąć?

Przykładowo ten?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#10
i5 to bardzo dobry procek Smile zarówno do gier jak i amatorsko grafiką z pewnością styknie..

Znalazłem Ci o kilka dyszek taniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do zasilacza modularny ocz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do płyty głównej to gównie zależy od tego czy chcesz kręcić coś itd Smile w takim wypadku dochodzi też zakup poważniejszego chłodzenia procka (koło 100zł).. No i oczywiście pamieć ram do wymiany ale to już pod płytę główną dopasować najlepiej.. I tak jak wspomniał lukas dysk ssd da Ci nzaczny kop wydajnościowy więc warto nad nim pomyśleć.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#11
Może dołożyć 2 stówki i masz intela z Hyper-Threading Technology

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Myślę że będzie okGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
@Marsellus, spokojnie można zaoszczędzić na płytce - MSI Z77A-G43 będzie dobra. A zasilacz - modularny OCZ ZT 550W.


Dodano: 03 sty 2013, 19:52

Okok, czyli to będzie tak:
Zestaw bez podkręcania procesora - Intel Core i5 3470 + ASRock B75 Pro3 + OCZ ZT 550W lub Thermaltake Smart 550W
Z podkręcaniem - Intel Core i5 3570K + SilentiumPC Fera Pro + MSI Z77A-G43 + OCZ ZT 550W lub Thermaltake Smart 550W


Dodano: 03 sty 2013, 19:53

Założę się, że olejesz moje propozycje, ale... Smile
Odpowiedz
#14
A więc tak, ta płyta mi się podoba.
MSI Z77A-G43

KaMiL napisał(a):modularny OCZ ZT 550W.

Ale on ma trochę inne wymiary niż ten, który obecniemam. Ten OCZ ZT jest o 35 cm głębszy.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#15
Cytat: A więc tak, ta płyta mi się podoba.
MSI Z77A-G43

No i dobrze, bo to jedna z najlepszych tanich płyt dla Ivy Bridge.

Cytat: le on ma trochę inne wymiary niż ten, który obecnie mam. Ten OCZ ZT jest o 35 cm głębszy.

No i? Smile Zapewniam Cię, że ten OCZ to normalny zasilacz o normalnych wymiarach.
Odpowiedz
#16
Ale mójma:

szerokość: 150 mm
głębokość: 140 mm
wysokość:86 mm

To chyba nie będzie pasować.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#17
? Jeśli masz obudowę ATX to w czym problem?
Odpowiedz
#18
Mam obudowę, sprawdziłem to, mini tower foxconn tlm 141 black-silver +CR mATX

Będzie pasować?
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#19
Hmm.. Chyba nie... To obudowa mATX
Odpowiedz
#20
Płyta tysz nie wejdzieGrin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości