lekki zestaw do starego laptopa
#1
System operacyjny:
exp sp3


Zastosowanie:
Przegladanie stron www. poczta, ewentualnie bankowosc i portale psolecznosciowe.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
ram 768 MB
procek pentium m 1.7GHz (staroc)


Szukam lekkiego zestawu, ktory skutecznoscia nie bedzie odstawal od comodo internet security. Co polecacie?
Odpowiedz
#2
To może kingsoft antivirus. On jest lekki, ale z takim zestawem, to ciężko znaleźć coś podobnego do comodo.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#3
A jakis firewall i modul hips?
Odpowiedz
#4
Przy takiej konfiguracji sprzętowej najwięcej, co można zaproponować, to było by:
AV:Kingsoft (chmurka)
Firewall:PCTools Firewall+
HIPS + AntyKeylogger:SpyShelter
I jako skaner na żądanie MBAM.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#5
Norton AV lub IS13 Smile

Link do nortona antywirus na 6miesięcy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lub Internet Security na 6miesięcy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tutaj instrukcja Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#6
Albo Webroot SecureAnywhere AntiVirus 2013 też na 6 miesięcy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Albo webroot.. i raczej obstawiał bym windows xp zamiast 7 co pozwoli zaoszczędzić kolejne mb ram Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#8
Cytat: System operacyjny:
exp sp3

Ja bym obstawiał za Norton IS, będzie raczej lżejszy od Webroota i zestawu podanego przez mnie.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#9
Lukasz_root napisał(a):Ja bym obstawiał za Norton IS, będzie raczej lżejszy od Webroota

Że co? Chyba żartujesz. Lżej niż Webroot to już chyba nie będzie.
Odpowiedz
#10
Win 7 mam na stacjonarnym.
Szczerze powiedziawszy to nie bedzie mi sie chcialo bawic w usuwanie programow po uplywie licencji. Wolalbym cos darmowego, chyba, ze te platne beda zdecydowanie lepsze od darmowych.
Odpowiedz
#11
Akurat jest na Webroot nadal promocja półroczna.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
ktośtam napisał(a):Że co? Chyba żartujesz. Lżej niż Webroot to już chyba nie będzie.

Nie znam lżejszego AV od Webroota i mówię to całkowicie odpowiedzialnie. Jego 2 chyba procesy to mniej, niż 3 MB. U mnie pracował z zaporą Look''n''Stop i blokerem Mamutu - wszystkie 3 programy nie zużywały więcej razem, niż 10 MB RAM i był to wynik niesamowity. Na słabsze maszyny natomiast nawet sam WSA starczy po małym "podrasowaniu" czyli zmianie ustawień zapory na pytanie o każdą aplikację i podwyższeniu wrażliwości skanera zachowań. Oczywiście WSA nie kontroluje ruchu przychodzącego, ale np. lekka zapora PC Toolsów czy Privatefirewall może być dobrym jego uzupełnieniem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Z płatnych poleciłbym jeszcze AppGuard ale to już nieco inne podejście do ochrony systemu.
Nie jest drogi (licka na 3PC to wydatek około 70 PLN) a zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony przy minimalnym zużyciu zasobów.
Odpowiedz
#14
@ktośtam, ichto
Przepraszam, nie używałem ostatnio WSA, a Norton wydawał mi się bardzo leciutki, więc..
W takim razie najlepszym wyborem będzie WSA.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#15
Można również całkowicie za darmo czyli sam Avast i zapora PC Tools...poniżej screen, gdzie aktualnie jest Mamutu, ale ten bloker nie jest konieczny każdemu. Jak widać zużycie zasobów jest również na bardzo przyzwoitym poziomie i na laptoku z zaledwie 0,9 GB RAM zachowuje się taki zestaw bardzo OK.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Chyba zdecyduje sie na Webroot.
Co najlepiej do niego doinstalowac (firewall, hips itp.)?
Odpowiedz
#17
A może panda could pro ? mam lickę z promo nie używaną ale nie wiem czy jeszcze działa.
Odpowiedz
#18
Webroot + online armor
Co myslicie o takim zestawie?
Odpowiedz
#19
Nie ma potrzeby dokładać do WSA zapory, bo nawet wersja Antivirus już takową posiada.
Do tego OA jest dość mocnym HIPS-em, który momentami może być dość upierdliwy.
Ja bym zostawił samego Webroota i jakiś skaner na żądanie: HitmanPro lub MBAM.
Odpowiedz
#20
Wiec mowicie, ze sam Webroot secure antyvirus 2013 wystarczy?
Szczerze powiedziawszy lepiej bym sie czul gdybym mial tez jakis monitor hips.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości