Bezobsługowy zestaw pod dość solidną konfigurację
#1
System operacyjny:
Windows 7 x64

Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, ogólnie do pracy

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
CPU: Intel Core i5-3210M (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 3 MB cache)
RAM: 12288 MB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

Jutro szwagier przywiezie mi nowo zakupionego laptopa i zostałem poproszony o skonfigurowanie go do pracy. Od nowości będzie czysto, więc ustaliliśmy, że Windows 7 x64 na nim zagości. Siostry życzeniem jest, żeby wszystko na nim było legalne/darmowe... no ale z 99% naciskiem na darmowe (jeżeli mówimy o zabezpieczeniu), bo i tak już troszkę ich po kieszeni nowy nabytek liznął.
Zatem drodzy forumowicze, jak widzicie, komputer nie musi mieć super lekkiego zestawu, bo RAM''u nie powinno zabraknąć, co by za bardzo prockiem nie szarpało. Istotne jest, żeby zestaw był praktycznie bezobsługowy , bo jestem świadom i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że siostra i szwagier nie koniecznie będą w stanie reagować na wszelkie komunikaty. Z bólem serca nawet nie biorę pod uwagę Sandboxie, bo przekonany jestem, że komunikaty o konieczności "przywrócenia" ściągniętego załącznika mogą przyprawić ich o dreszcze i palpitacje serca Wink Może trochę przesadzam, nie będę z nich robił takich niedorajdów, ale na pewno woleli by uniknąć zbędnego podejmowania akcji.
Z doświadczenia wiem, że są to osoby, które nie szperają po czeluściach Internetu i nie posądzałbym ich o celowe klikanie w niepewne linki, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Co byście doradzili wobec powyższego?
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#2
Przez pewien czas miałem Outpost Security Suite w wersji FREE, na stronie producenta wersja 64 bit jest nadal dostępna do pobierania - ściąga się jako trial, a po darmowej rejestracji otrzymuje się licencję na 365 dni. U mnie działał w trybie automatycznym, kreowanie reguł odbywało się całkowicie w tle i tylko przy niebezpiecznych programach wyświetlało się okienko o zablokowaniu albo podjęciu decyzji (już nie pamiętam czy cokolwiek się klikało). Możliwe, że da się go skonfigurować tak, że będzie działał całkowicie bezobsługowo nie wymagając niemal nigdy interwencji użytkownika - ale trzeba go potraktować jako uzupełnienie do podstawowego rezydentnego antywirusa, tak, żeby funkcjonował w parze z AV jako Firewall (instalujemy wtedy Outposta jako drugi w kolejce).
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#3
Hm.. może zainstaluj im EMETa i ustaw na maxa. Do tego Avast Free z dosyć mocnymi ustawieniami i włączoną pracą w tle?
Odpowiedz
#4
narvego , zastanawiałem się raczej nad czymś darmowym w sensie, żeby nie było konieczności martwienia się po pół roku, czy po roku, że wygasa okres użytkowania, dlatego nie pójdę tą drogą. Niemniej dziękuję za wyrażenie swojego zdania i obserwacjiBeer

lukasamd , o EMET też myślałem, czyli potwierdza się sens jego użycia Smile

Póki co, dziękuję za rekomendacje Beer
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#5
Może AppGuard? Nie jest co prawda darmowy ale cena jest naprawdę śmieszna biorąc pod uwagę poziom ochrony jaki zapewnia AG.
Do tego jakiś skaner na żądanie i oczywiście odpowiednie dodatki do przeglądarki.
Odpowiedz
#6
ktośtam , niestety nie mogę go brać pod uwagę... chyba że jako tylko (albo w sumie aż) ochrona MBR, bo program by musiał pracować w trybie install co najwyżej. Dlaczego? Wiem z doświadczenia, że program jest genialny, wiem też, że można go ładnie wstępnie skonfigurować do pracy żeby nie rzucał komunikatami, ale jestem przekonany, że podczas instalacji różnych aplikacji może być on problematyczny dla nich. Chcę im tego oszczędzić, choć całym sercem szedłbym tą drogą Smile Dzięki!
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#7
Może Comodo? W nowej odsłonie jest naprawdę cichy i jeżeli nie będą zbytnio kombinować z nieznanymi aplikacjami, to nie zobaczą żadnych alertów.
Odpowiedz
#8
Może Emsisoft ? Naprawdę mało alertów z jego strony
Odpowiedz
#9
Waves97 napisał(a):Może Emsisoft ? Naprawdę mało alertów z jego strony

I to by była jedyna słuszna propozycjaSmile
Odpowiedz
#10
ktośtam , a dam radę z Comodo? Smile

Waves97, TASMAN , Emsisoft nie jest czasem płatną opcją? Bo jeśli tak, to odpada niestety... jeżeli nie, to jak ma się w porównaniu z proponowanym Comodo? Mam na myśli łatwość konfiguracji (tak od mojej strony - bo z żadnym z nich nie miałem do czynienia) oraz z ewentualnymi alertami... choć widzę, że Waves97podaje, że jest do przeżycia Wink

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusję Smile
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#11
Emsisoft nie jest darmowy ale cena również nie odstrasza.
Comodo w nowej wersji ma opcję przy instalacji, żeby nie pokazywać większości komunikatów, więc może być w miarę automatyczny ale jednak skłaniałbym się ku propozycji lukasamd, czyli EMET + avast! - najlepsza chyba opcja dla laików.
Odpowiedz
#12
Proponuje zestaw, ktory mam w sygnaturce, oprocz WinPatrola, bo jest platny no i na pewno nie automatyczny Grin


Dodano: 05 sty 2013, 12:10

Moge tylko powiedziec, ze jest naprawde leciutko. Jesli ewentualnie zdecydujesz sie na ten zestaw, to napisze, jak skoncigurowac avasta i Kingsofta Smile
Do przegladarki TrafficLight + WOT.
Odpowiedz
#13
No właśnie, jestem coraz bliżej skłonić się na opcję EMET + Avast + dodatki (jak KaMiL podał)... i tu kwestia kolejnej propozycji KaMiL''a, czy dodatkowo Kingsoft w chmurze, to już nie będzie przerost formy nad treścią? Zakładam, że Kingsoft pełniłby również funkcję zapory (jeśli mnie pamięć nie myli), chronił USB, czy jakieś jeszcze plusy (bądź minusy) dodania Kingsoft AV mógłby ktoś przedstawić? Czy oby Kingsoft nie będzie za często krzyczał?
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#14
Kingsoft niestety nie ma zapory. Można go doinstalować, bo jest lekki, działa w chmurze, przez co nie trzeba dbać o aktualizacje, chroni przed infekcjami pendrive i posiada ochronę behawioralną.

Jedyny poważny minus to false positive, których jest dużo. U mnie wykrywał infekcje w plikach AQQ (wtyczka GG).

Kingsoft działa automatycznie, sam w większości podejmuje decyzje.
Odpowiedz
#15
Flash999 , dzięki za zwięzłą odpowiedź... zatem dla spokoju sumienia pozostanę przy opcji bez Kingsoft, gdyby miał ich kiedyś wprowadzić w błąd Smile
Raz jeszcze dziękuję za podane propozycje i pozdrawiam Smile
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#16
Ja powiem tak: zapora systemowa wystarczy.
Jeżeli piszesz, że nie będą reagować, a nawet nie chcą komunikatów, to instalacja jakiejkolwiek lepszej zapory mija się z celem.
To jest element, który jednak wymaga nieco uwagi aby działał odpowiednio.
Odpowiedz
#17
Flash999 napisał(a):Kingsoft niestety nie ma zapory. Można go doinstalować, bo jest lekki, działa w chmurze, przez co nie trzeba dbać o aktualizacje, chroni przed infekcjami pendrive i posiada ochronę behawioralną.

Jedyny poważny minus to false positive, których jest dużo. U mnie wykrywał infekcje w plikach AQQ (wtyczka GG).

Kingsoft działa automatycznie, sam w większości podejmuje decyzje.

ja tylko powiem, że używam Kingsofta praktycznie odkąd powstał (Antivirus) i jeszcze nigdy nie miałem FP.
A program jest naprawdę dobry, ma fajną ochronę USB. I na pewno zauważalnie zwiększa skuteczność zestawu.
Odpowiedz
#18
KaMiL napisał(a):ja tylko powiem, że używam Kingsofta praktycznie odkąd powstał (Antivirus) i jeszcze nigdy nie miałem FP.
A program jest naprawdę dobry, ma fajną ochronę USB. I na pewno zauważalnie zwiększa skuteczność zestawu.

Dla jasności, absolutnie nie neguję KaMiL, swojego czasu miałem zainstalowanego Kingsofta w chmurze, nawet mi się wydawało, że ma zaporę Wink
Dziękuję za propozycję i podjęcie tematu Beer
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#19
Tak naprawdę, to najlepszym wyborem byłby NIS ale niestety jest płatny.
Odpowiedz
#20
ktośtam napisał(a):Tak naprawdę, to najlepszym wyborem byłby NIS ale niestety jest płatny.

Akurat mam na zbyciu.
Do autora tematu :
Jeżeli potrzeba licki, proszę o kontakt PW.
ESET Smart Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości