Jaki lab najszybciej analizuje pliki ?
#1
Czy ktoś z was wysyłał pliki do labu, jak szybko analizowali, czy dostaliście informacje zwrotną, że plik jest zainfekwany / czysty ?
Odpowiedz
#2
check -> malware bytes-> Newest Malware Threats

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Anonymous is here for the people! EXPECT US.
Odpowiedz
#3
Jesli chodzi o szybkość i odpowiedz --->Arcabit
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#4
Budbarare a te Testy ? Jak one?
Odpowiedz
#5
Jeśli chodzi o lab Eseta analiza jest dość szybka od wysłania podejrzanych plików nie przekracza doby ,a także oczywiście dostaje się wiadomość zwrotna za pomoc w dodawaniu zagrożeń do sygnatur.
Odpowiedz
#6
BudbarareHell napisał(a):Jesli chodzi o szybkość i odpowiedz --->Arcabit


No nie wiem, z reguły 1- 2 dni, a czasem to " po weekendzie". W przypadku tego programu szybkość definicji to podstawa ochrony. Panda w ciągu kilkunastu minut potrafi dodać sygnaturkę, tyle, że trzeba wysłać plik z poziomu kwarantanny. Kaspersky, Eset bardzo szybko, Parasolka tez się stara w tym zakresie. Trend również aktualizuje następnego dnia od wysyłki maila, podobnie jak Avg. Największe jazdy są z Nortonem ( ten to i wcale nie robi aktualizacji wysłanych plików, to chyba zależy od tego czy zabija je SonarLol , Comodo i Emsi również spieszą się z detekcją. Ogólnie wśród najpopularniejszych softów czas aktualizacji jest na wysokim poziomie.
Odpowiedz
#7
Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli na forum emsisoftu trafimy na np. Ariefa - osobę odpowiedzialną za takie rzeczy to możemy liczyć na praktycznie natychmiastowe dodanie do bazy.
Odpowiedz
#8
McAlex napisał(a):
BudbarareHell napisał(a):Jesli chodzi o szybkość i odpowiedz --->Arcabit


No nie wiem, z reguły 1- 2 dni, a czasem to " po weekendzie". W przypadku tego programu szybkość definicji to podstawa ochrony. Panda w ciągu kilkunastu minut potrafi dodać sygnaturkę, tyle, że trzeba wysłać plik z poziomu kwarantanny. Kaspersky, Eset bardzo szybko, Parasolka tez się stara w tym zakresie. Trend również aktualizuje następnego dnia od wysyłki maila, podobnie jak Avg. Największe jazdy są z Nortonem ( ten to i wcale nie robi aktualizacji wysłanych plików, to chyba zależy od tego czy zabija je SonarLol , Comodo i Emsi również spieszą się z detekcją. Ogólnie wśród najpopularniejszych softów czas aktualizacji jest na wysokim poziomie.


Laba Arcabitu pracuje normalnie wweekendy ,Hmm i odpowiadaj po godzinie gora 2 ale to chyba dlatego ze mam bezposredni kontakt z analitykiem (: Bitdefnder na forum odpowiadaw ciagu 3 dni ale nie daje werdyktu .Kasperski jak ktos lubi automaty.... Ao Emsi wspomnne w tescie ktory pojawi sie na dniach
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#9
Emsi jest jednym z najszybszych labów z jakim miałem przyjemność się kontaktować.
Bardzo szybko reagują również na FP.
Odpowiedz
#10
Najwięcej do czynienia miałem z labem Malwarebytes. Zwykle po zgłoszeniu tutaj:
Anonymous Network napisał(a):check -> malware bytes-> Newest Malware Threats

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zagrożenia są wykrywane w następnej aktualizacji.
This is a War, And We Are Soldiers !
Odpowiedz
#11
Od siebie pochwalę lab Microsoftu. MMPC bardzo szybko daje werdykt i jest to przejrzyście przedstawione na stronie.
Odpowiedz
#12
Kaspersky

3-5 minut przeciętnie przychodzi potwierdzenie że plik dotarł i jeśli jest wykrywany przez ich maglownicę - podaje co to za zagrożenie. Koniec wątku.
Jeśli niewykrywany, pisze, że plik został przekazany do analityka i jest sprawdzany/analizowany przez człowieka Smile Jeśli zanalizują, przychodzi mail z podaniem wykrycia. Koniec wątku.

Priorytetowo zajmują się plikami wysyłanymi z konta My Kaspersky Account:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, potem wysłane pocztą na adres <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

Nadanie nazwy w trybie priorytetowym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nadanie nazwy w trybie normalnym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czasami były wpadki, że nie odpisali, albo na 2-3 dzień przychodziło potwierdzenie, ale przy takich ilościach danych mogą się zdarzaćWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości