Skuteczny a zarazem lekki zestaw na notebooka11" win 8 x64
#1
System operacyjny:
Windows 8 pro x64


Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, poczta, przegladanie www, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, portale społecznościowe, skype, GG


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
procesor E2-1800 , 8gb ramu, 500gb hdd,

Obecnie mam zainstalowanego Eset Smart Security 5 ale albo mi się wydaje albo obciąża mi trochę łącze bo nie pobiera mi plików z max prędkością...

proszę o propozycje. Sorki za błędy bo pisze z tel.
Odpowiedz
#2
A jakieś bardziej szczegółowe wymagania? Oczekujesz automatycznego programu, preferujesz tradycyjne oprogramowanie zabezpieczające?
Odpowiedz
#3
Oczekuję automatycznego programu, nie chce mi się bawić w jakieś skomplikowane konfiguracje, program może być darmowy jak i płatny.. Co według Ciebie znaczy tradycyjne oprogramowanie zabezpieczające ?
Odpowiedz
#4
Jasioo997 napisał(a):Co według Ciebie znaczy tradycyjne oprogramowanie zabezpieczające ?

Zależy Ci na antywirusie ze świetną wykrywalnością, czy może wolisz czegoś nowego się nauczyć i korzystać z dość egzotycznych programów zabezpieczających?

Przejdźmy może "od dołu do góry" - na start do przeglądarki dodaj jakieś dodatki jak Adblock, Ghostery i musowo NoScript. Będziemy myśleć co dalej.

Niech ktoś mi pomoże... Smile
Odpowiedz
#5
w przeglądarce chrome mam już dodatek WOT i AdBlockteraz dodałem Ghostery i NoScriptczy te dwa dodatki trzeba jakoś skonfigurować ? Po dodaniu NoScriptnie działają mi niektóre strony ;/

Co do Oprogramowania to jasne że zależy mi na świetnej wykrywalności lecz przy małym obciążeniu laptopa..

Ps: czy eset smart security 5 jest dobry co do wykrywalności ?
Odpowiedz
#6
Jasioo997 napisał(a):Ps: czy eset smart security 5 jest dobry co do wykrywalności ?


Ma bardzo dobre wyniki na paczkach więc jest Smile

Zamiast ghostery możesz użyć filtrów adblocka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Subskrybujesz te trzy no i plus polskie filtry reklam Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
NoScript, ScriptNo czy ScriptSafe (to nazwy podobnych dodatków w różnych przeglądarkach)mają za zadanie blokować niepotrzebne/podejrzane skrypty - skutkiem tego jest, że strona pozbawiona może być animacji flashowych, może być blokowana Java, reklamy, okienka, wpisywanie tekstu, uruchamianie podanych na stronie linków, brak zdjęć/filmów...w skrajnych przypadkach nie ma żywcem nic poza ikonką zablokowanej animacji/skryptu...są takie strony, które w całości są animacją i żeby cokolwiek na nich zobaczyć trzeba im na to zezwolić.
Tego typu dodatki są bardzo skuteczną metoda blokowania ataków/infekcji przez przeglądarki, więc są jak najbardziej wskazane, ale trzeba do ich działania się przyzwyczaić i opanować nieco ich obsługę...w większości na jakiejś rozwijanej liście masz wskazane zablokowane elementy i możesz albo zezwalać na poszczególne, co czasem jest mało wygodne, albo zaufać całej stronie (skrypty będą jakby filtrowane)...albo nawet wyłączyć blokowanie skryptów na niej, co nie jest zalecane.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Jasioo997 napisał(a):w przeglądarce chrome mam już dodatek WOT i AdBlockteraz dodałem Ghostery i NoScriptczy te dwa dodatki trzeba jakoś skonfigurować ? Po dodaniu NoScriptnie działają mi niektóre strony ;/
Co do Oprogramowania to jasne że zależy mi na świetnej wykrywalności lecz przy małym obciążeniu laptopa..
Ps: czy eset smart security 5 jest dobry co do wykrywalności ?

Wybierając powyższe dodatki działasz nieco bezkompromisowo - stąd czasem problem -> patrz @ichito
Świetna wykrywalność przy małym obciążeniu to Webroot+MBAM Pro
Eset jest w zupełności wystarczający, ale liderami w wykrywalności są GData, TrustPort, BitDefender, Emsi czy skanery HitmanPro i MBAM.
Zapraszam do lektury działu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Dalej nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi...Zależy mi również aby oprogramowanie nie obciążało łącza internetowego, w przypadku ESET Smart Security 5niestety ale to zjawisko występuje i spowalnia mi sieć ;/
Odpowiedz
#10
Najlepszym wyborem na netbooka będzie Webroot ze względu na swoją lekkość lub Norton - również bardzo lekki i skuteczny pakiet.
Jeżeli ma być za darmo, to polecam avast! Free Antivirus + firewall systemowy.
Odpowiedz
#11
Odpowiedzi na co?...w AdBlock dodajesz listy z blokowanymi adresami, WOT - właściwie nie konfigurujesz, w Ghostery przeważnie włącza się blokowanie wszystkich wskazanych elementów i możesz co najwyżej dodać własne strony do listy stron niemonitorowanych...NoScript na ustawieniach domyślnych plus ewentualnie adresy własnych stron, na których skrypty nie będą blokowane.
Każde oprogramowanie zabezpieczające korzystające z aktualizacji samego programu/silnika, sygnatur lub bazujące na chmurze używa połączenia z siecią i ogranicza go dla innych programów. Nawet zapora -a ta przecież kontroluje ruch - podłączona jest do sieci, no bo raczej musi. Jeśli nie pasuje Ci taki układ, to musisz zastanowić się na ochronie bazującej na monitorach systemu czyli HIPS/Bloker/anti-exe, z wykorzystaniem restrykcji, piaskownicy lub wirtualizacji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Jasioo997 napisał(a):Dalej nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi... Zależy mi również aby oprogramowanie nie obciążało łącza internetowego, w przypadku ESET Smart Security 5 niestety ale to zjawisko występuje i spowalnia mi sieć ;/

asg napisał(a):...Świetna wykrywalność przy małym obciążeniu to Webroot+MBAM Pro...

Jaś niej nie umiemWink
Odpowiedz
#13
Street napisał(a):(...) Zamiast ghostery możesz użyć filtrów adblocka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Subskrybujesz te trzy no i plus polskie filtry reklam Smile

Dobrze zrozumiałem, alternatywą dla Ghostery jest Adblock z filtrami od

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?? Czyli niepotrzebnie używam Ghostery, które jakby nie było nieco spowalniają FF. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#14
Ale kaspersky mi tak łącza nie obciążał jak ESET..mam neta 2MBz kasperskym pobierałem pliki z predkością 220kb/sa z ESET - em to pobieram 130 -150 kb/s

A jeśli bym miał wybierać pomiędzy Avastem a Avirą free to co byście wybrali z tych dwóch ?
Odpowiedz
#15
Polecam Pandę Pro, którą można za darmo wyrwać na przeróżnych promocjach. Chroni świetnie, to już nie jest randomowy programik. Lekko i skutecznie.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#16
Jasioo997 napisał(a):Ale kaspersky mi tak łącza nie obciążał jak ESET..mam neta 2MBz kasperskym pobierałem pliki z predkością 220kb/sa z ESET - em to pobieram 130 -150 kb/s

A jeśli bym miał wybierać pomiędzy Avastem a Avirą free to co byście wybrali z tych dwóch ?


Avasta... zdecydowanie
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#17
Nie bierz avasta bo Ci przeglądarka zwolni...
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#18
donq napisał(a):Nie bierz avasta bo Ci przeglądarka zwolni...


Mi nic nie zwalnia Smile Jakby zwalniała to by avast wyleciał z hukiem już dawno.
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#19
Widzę że używasz mozilli. Ja na chromie i ff odczuwałęm znaczny spadek wydajności (zawsze wtedy kiedy miałem avasta), wywaliłem i po problemie...
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#20
NortonikSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości