Poszukuję smukłego notebooka 15' ~2000 zł - pomoc w wyborze
#1
Witam serdecznie Smile Planowany zakup to smukły sprzęt dla kobiety. Po wstępnym rozeznaniu wiem, że wielkość matrycy to 15,6 ze względu na to, że modele 14'' są sporo droższe. A no właśnie: górna granica cenowa to ok. 2200-2300 PLN . Wymagania... Klasycznie - najlepszy możliwy sprzęt w określonej półce cenowej, bez technologicznych wodotrysków, bo właścicielka pewnie nie będzie miała okazji z nich skorzystać.

Co do samego sprzętu. Myślę, ze 4 GB RAM to aktualnie minimum jakie jest oferowane w nowych komputerach. Najlepiej gdyby notebook pracował pod kontrolą Windowsa 8 (nie jest istotne, czy x84, czy x64). Najważniejszym aspektem jest dla mnie napęd cd/dvd - niestety alternatywa zewnętrznego napędu nie wchodzi w grę - musi być wbudowany. Atutem byłaby matowa matryca, ale w przedziale cenowym do 2300 PLN nie spodziewam się jej obecności. Szczególnie, że to nie ta klasa sprzętu. Dedykowana grafika też nie będzie potrzebna, wystarczy zintegrowany układ Intela. Dobrze gdyby dysponował dużym dyskiem - przynajmniej 500 GB.

Pomożecie w wyborze? Ewentualnie jakieś propozycje? Ja póki co znalazłem takie Asusy:

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1a.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konfiguracja w zasadzie bardzo zbliżona, ale może ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z wymienionymi modelami?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Tak na szybko , w kwestii matowej matrycy , przypomniała mi się recka , która ostatnio pojawiła się na Notebookcheck .
Lapek Samsunga czyli wzorowa kultura pracy , matowa matrycai system na pokładzie , dysk 500GB ,nawet karta graficzna pozwala grać we wszystkie nowe tytuły, choć na średnichdetalach. Procek nieco budżetowy (wykastrowany i3 Sandy Bridge ), ale do normalnej pracy zupełnie wystarczający , no i ta cena !

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poza tym dobre przebiegi na baterii , i ogólnie matowa obudowa, to naprawdę ma znaczenie jak lapek ma być mobilny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak znajdę potem czas ,to coś podrzucę, ale pewnie inni mnie ubiegną.
Odpowiedz
#3
MA 2 dyski 1HDD 500GB i 1SSD 120GB , reszta jak w modelu wyżej.
Istotną cechą tych niektórych modelilapków są tylko same porty USB 2.0, brak 3.0 gdzie już teraz w modelach innych firm jest co najmniej jeden taki port.
Ale jak to mówią - kto co lubi , jeśli nie posiada się zewnętrznych dysków i częstego kopiowania na takie nośniki - można to znieść. Sprzęt ogólnie ok , opinie pochlebne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 21 sty 2013, 21:39

2 grafy, i3 - 3110M , 8GB , błyszczący LED, usb 2.0 - 2x , usb 3.0 - 2x ,
Windows 8 64 bit + nośnik z systemem ( dvd)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Nie wiem, czy aktualne. Ale widzę że nawet lepiej by było, jak by mniej było cali. To może jak ze strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w stosunku jakość do ceny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ma 13.3 cale
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości