kupno dysku zewnętrznego
#1
Witam. Mam do Was prośbę. Nigdy za bardzo nie interesowałam się sprzętem komputerowym...ale teraz muszę kupić sobie dysk zewnętrzny. Czytam o nich...ale sama nie wiem który jest dobry i posłuży mi kilka lat. Chciałabym używać go jedynie do przechowywania danych przegrywanych z laptopa. Mam laptop samsung r522 i chyba nie ma on usb 3.0, ale z tego co czytałam to usb 3.0 działa też na 2.0...Myślałam,żeby kupić dysk 500GB, bo 1TB wydaje mi się bardzo dużo...jak myślicie? No i chciałabym kupić dysk w normalnym sklepie, nie internetowym
znalazłam np. taki:
Dysk SAMSUNG M3 Portable 500 GB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest teraz w promocji można go kupić za 189.90. Myślicie, że się opłaca? posłuży mi trochę? czy raczej bubel?
albo ten większy, Dysk SAMSUNG M3 Portable 1TB:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tego mozna kupić za 279.90
ale bardziej skłaniałabym się ku 500GB, ale nie wiem czy w przyszłości nie okaże się za mały?
PROSZĘ doradźcie mi, chciałabym kupić jakiś dysk w przeciągu kilku dni...
a może te dyski są beznadziejne...jeśli tak to jakie polecacie? w miarę tanie i z możliwością kupna w normalnym sklepie...?
Odpowiedz
#2
Ja polecę dyski zewnętrzne WD Smile Sam posiadam i działa świetnie.
Odpowiedz
#3
Ale czy te które wskazałam są złe?
Zależy mi, żeby był w miarę tani... A WD są chyba droższe? Chyba, że znacie jakiś model, którv nie jest zbyt drogi, ale dosyc dobry?
Odpowiedz
#4
O ile Samsung ma dość dobre SSD, to nie skusiłbym się na talerzowca od Samsunga.
Tak jak napisał Waves - WD albo Seagate - będą minimalnie droższe od Samsunga a jakość zdecydowanie lepsza.
Odpowiedz
#5
Czekam na dalsze opinie i rady.
Odpowiedz
#6
A ile max. chcesz przeznaczyć?
Odpowiedz
#7
nie ukrywam, że jak najmniej...dlatego cena 189zł mi się spodobała...tylko mam wątpliwości czy to nie jakiś bubel? ma ktoś taki dysk? niech ktoś się wypowie...
myślę, że tak do 250 zł mogłabym dać za 500Gb
Odpowiedz
#8
Poszukaj opinii o tym Samsungu. Na ceneo ma nieciekawą ocenę.
Popatrz na te:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
WD Elements Portable SE 500GB USB3.0 Black - takowy posiadam Smile Możesz brać w ciemno
Odpowiedz
#10
ja patrzyłam na ceneo, ale nie wyświetla mi się tam żadna opinie...w ogóle w internecie brak opinii o dyskach...
z tych co podales to słszyałam, że Seagate mają raczej złą opinie...?
az tych dwóch podanych przez Ciebie firmy WD, to który lepszy?
Odpowiedz
#11
Seagate on chyba daje 1 rok gwarancji na przenośne dyski. Najważniejsza rzecz to gwarancja, minimum 2 lata.
Tak, USB 3 jest zgodne wstecz. Czyli dysk będzie działał na USB 2. Tylko nie wykorzysta swojej pełnej mocy.

Seagate (wewnętrzny dysk) 2 razy mi padł. Dwa inne dyski. Teraz sprzedawcy mówią, że to była po prostu taka seria...
Odpowiedz
#12
Jak już napisał Waves - WD Elements Portable SE 500GB USB3.0 Black.
Odpowiedz
#13

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w sferis jest za 203 zł...dobra cena? To jest ten WD Elements Portable SE 500GB USB3.0 Black??? bo na tej stronie nie ma pelnej tej nazwy...
Odpowiedz
#14
Tak to ten sam. Cena jest dobra, bierz jak masz możliwość.
Odpowiedz
#15
biorę Smile
Odpowiedz
#16
a jeszcze mam takie pytanie...
na dysku zapisuje się normalnie przez wyślij do.../kopiuj-wklej, czy przez jakiś program ? oprogramowanie?
Odpowiedz
#17
Przeciągasz i tyle Smile Kopiuj/wklej znaczy się.
Odpowiedz
#18
dzięki Smile
Odpowiedz
#19
Na rynku pojawił się jeszcze taki dysk intenso memory 2,5-calowy dysk zewnętrzny z Wi-Fi oraz złączem USB 3.0. Osobiście nie znam tej firmy, może na forum jest osoba, która coś takiego ma (marka). Pytanie jak się sprawdza?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości