Strasznie lekki a skuteczny zestaw
#1
System operacyjny:
Windows XP SP3 x86


Zastosowanie:
Komputer użytkowany do różnych celów, bardzo często mam kontakt z niebezpiecznymi plikami, także piaskownica na 100%, a poza tym gry online, muzyka, webmastering - podkreślam że bardzo chciałbym aby zestaw nadto nie obciążał systemu, nie chciałbym za bardzo czuć go podczas pracy, do tego dobrze by było aby był on czuły, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej bardzo często podczas pracy na komputerze mam kontakt z masą wirusów, trojanów itd.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: Intel Pentium 4 (2.80 GHz)
RAM: 1 GB

Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam, Marcin.
Odpowiedz
#2
Skoro tak, to polecam DefenseWall PersonalFirewall albo AppGuard + Sandboxie.
Odpowiedz
#3
Moja opinia jest taka zainstaluj Eset smart security + Sandboxie
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#4
Co do ESET''a nie mam zbyt dobrej opinii, a co do zestawu ktośtam to całkiem niezłe rozwiązanie Smile
Macie jeszcze jakieś propozycje?
Odpowiedz
#5
Webroot jest mega lekki ale skuteczność na średnim poziomie. Jest " rollback" ale nie widziałem go w akcji.
Odpowiedz
#6
NA 1 GB RAM nie pakowałbym się w jakiekolwiek pakiety IS czy Av działający w real time (poza Webrootem).
Tu skuteczniejsze i mniej zasobożerne będą rozwiązania typu piaskownice, whitelisting i anty-exe (o! możesz też spróbować NoVirusThanks EXE Radar Pro/Free).
Do tego oczywiście skaner na żądanie: MBAM, HMP lub EEK.
Odpowiedz
#7
Na takim zestawie Kingsoft Antivirus plus dodatek do przeglądarki bitdefender trafficlight,MBAM na żądanie i to wszystko.

Z zapora systemowa da się przeżyć spokojnie nawet na XP Craze

Sanboxie pozostaje nie ruszone.
Odpowiedz
#8
Kingsoft nie jest na tyle mocnym softem, żeby poradził sobie z tak dużą liczbą różnej maści malware o jakiej pisze autor postu.
Odpowiedz
#9
@ktośtam przepraszam,używałeś go kiedyś możeCraze,na paczkach z naszego labu ma na prawdę wysokie wyniki..

Na wszelki wypadek zalecany jak najbardziej dodatkowy skaner na żądanie w postaci,MBAM,lub tak jak piszesz EEK.

Jest to taka moja skromna sugestia.
Odpowiedz
#10
Oczywiście, że używałem ale jeżeli autor sam twierdzi, żejest narażony na kontakt z dużą liczbą malware, to żadenAV mu nie zapewni wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. A na pewno nie polecę mu ochrony opartej jedynie na AV dodatkach do przeglądarek i skanerach na żądanie Craze
Odpowiedz
#11
Kolejna rzecz, zapory z Windows XP nie można uważać za coś wystarczającego. No chyba ze siedzimy sobie za NATem i nie zależy nam na kontroli ruchu wychodzącego.

Wysłane z telefonu
Odpowiedz
#12
@ktośtam autor postu niech się bardziej określi z jakiego powodu jest narażony na różnego rodzaju malware.

Jeśli testuje i bawi się zagrożeniami to chyba jest on świadomy w tym co robi.

I tak jak mówisz AV nic nie da, nawet super skuteczny jak zabraknie myślenie Suspicious
Odpowiedz
#13
Barti18 napisał(a):@ktośtam przepraszam,używałeś go kiedyś możeCraze,na paczkach z naszego labu ma na prawdę wysokie wyniki..

Na wszelki wypadek zalecany jak najbardziej dodatkowy skaner na żądanie w postaci,MBAM,lub tak jak piszesz EEK.

Jest to taka moja skromna sugestia.


To fakt sam w sobie antywirus dobry tu macie teścik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale w ogóle to nie jest sam program antywirusowy ma także kilka fajnych modułów np. anti-hacker
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#14
lukasamd napisał(a):Kolejna rzecz, zapory z Windows XP nie można uważać za coś wystarczającego. No chyba ze siedzimy sobie za NATem i nie zależy nam na kontroli ruchu wychodzącego.

Wysłane z telefonu


Nie napisałem,że ona jest wystarczająca Smile

Pod warunkiem,że jest się rozważnym.
Odpowiedz
#15
Niemniej niewiele różni się on zwykłego av. To nie jest żadnego rodzaju HIPS i nie mamy tak naprawdę dużej kontroli nad tym co się dzieje. W wypadku 0day również nie ma co liczyć na pewność że wylapie.

Wysłane z telefonu
Odpowiedz
#16
@lukasamd - Jeżeli chodzi o wirusy z 0-DAY to na pewno nie jest najlepiej. No i też brak HIPS''u. No ale z drugiej strony ma ochronę przy oglądaniu filmików.
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#17
Można powiedzieć że maczam palce w wielu programach/cheatach itp. stworzonych przez innych ludzi, do tego dochodzi zabawa w reverse enginneringu i inne pochodne wątki, jak dotychczas zainstalowałem Sandboxie, teraz potrzebuję jeszcze kilku witaminek + Firewalla, bo AV nie ma chyba sensu instalować, prawda?
Odpowiedz
#18
To ja proponuje taką opcje moją ostateczną:

1.Privatefirewall -jako zaporę systemową,bardzo skuteczna i lekka

2.Emsisoft Emergency Kit-skaner na żadanie

3. Bitdefender trafficlight- dodatek do przeglądarki i to wszystko.

4.Sandboxie- bez zmiany.
Odpowiedz
#19
kacper200111 napisał(a):ma ochronę przy oglądaniu filmików

Tak. Dla autora wątku to kluczowa sprawaFacepalm
Arthius , dokładnie - jakiś HIPS (z FW - Onlne Armor, PrivateFirewall, Comodo) i anty-exe (albo nawet bez jeżeli ogarniesz HIPS-a) i musowo Sandboxie.
Sam HIPS i piaskownica w rękach zaawansowanego użytkownika będzie dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem niż najlepsze pakiety IS.
Odpowiedz
#20
Barti18 napisał(a):To ja proponuje taką opcje moją ostateczna:

1.Privatefirewall jako zaporę systemową,bardzo skuteczna i lekka

2.Emsisoft Emergency Kit-skaner na żadanie

3. Bitdefender trafficlight- dodatek do przeglądarki i to wszystko.

4.Sandboxie- bez zmiany.


Dobrze powiedziane tylko , że można było by jeszcze dodać mbam jako skaner na żądanie a firewall może być też ZoneAlarm.
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości