Co do WSA
#1
Szukam pakietu zabezpieczającego na dość stary komputer.

System: Windows XP x86
RAM: 750MB

Zastosowanie: Głównie przeglądanie internetu. Praca z edytorami tekstu.

Zainstalowany Webroot SecureAnywhere.

Ważne, by programy były możliwiejak najlżejsze. Zastanawiałem się nad dodaniem PrivateFirewall. Chyba nie powinien się gryźć z tą zaporą, którą posiada WSA?
Warto dodać również Kingsofta chmurkę?
Myślałem jeszcze nad dołączeniem do zestawu SpyShelter Free.

Jak widać pamięci jest bardzo mało, więc ważne, by wszystkie proponowane programy zżerały jak najmniej ramu.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#2
Zapomniałeś napisać o zastosowaniu komputera.
Odpowiedz
#3
ktośtam napisał(a):Zapomniałeś napisać o zastosowaniu komputera.

Dodałem. Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#4
W takim układzie ja bym został przy samym WSA i jakimś skanerze na żądanie.
Dodatki do przeglądarki wedle uznania.
Nie ma sensu zawalać takiego słabiutkiego sprzętu toną zbędnego softu, gdyż w zastosowaniach o jakich piszesz WSA sprawdzi się doskonale.
Możesz go nieco "podrasować" poprzez zwiększenie czułości heurystyki Wink
Odpowiedz
#5
ktośtam napisał(a):W takim układzie ja bym został przy samym WSA i jakimś skanerze na żądanie.
Dodatki do przeglądarki wedle uznania.
Nie ma sensu zawalać takiego słabiutkiego sprzętu toną zbędnego softu, gdyż w zastosowaniach o jakich piszesz WSA sprawdzi się doskonale.
Możesz go nieco "podrasować" poprzez zwiększenie czułości heurystyki Wink

Niestety, ale podwyższenie ustawień heurystyki nie wchodzi w grę, gdyż osoba, która wykorzystuje komputer, jest lekko mówiąc niezbyt zainteresowana funkcjonowaniem systemu i innych programów. A jedynymi operacjami, które przeprowadza, to korzystanie z wspomnianej przeglądarki i używanie edytora tekstu. Czyli mówiąc wprost - najzwyklejszy szary użytkownik cyberświata. A mnie niezbyt uśmiecha się odbieranie telefonu co 5 min z rozpaczą, że wyskoczyło "jakieś okienko".Wink
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#6
PrivateFirewall powinien być dobrym wyborem o ile posiadasz samego antywirusa. Wersje WSA PLUS bądź COMPLETE posiadają wbudowany firewall.
Kingsofta nie znam, ale WSA działa w chmurze więc chyba nie ma sensu.
SpyShelter Free możesz sobie odpuścić przy Webroocie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodałbym natomiast MBAM (nie musi być PRO)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Spokojnie Wink
Zawsze jak miałem WSA, to leciałem na podwyższonej heurystyce i ani razu nie wyskoczył mi żaden komunikat.
Poza tym, tak jak napisałem - jeżeli chcesz, to możesz "podrasować" ustawienia WSA ale nie jest to konieczne.
Jedyne ustawienie jakie wypadałoby zmienić, to włączyć ochronę przed modyfikacją pliku HOSTS (to jest jako opcja gdzieś w ustawieniach zaawansowanych).
asg , wersja Antivirus również posiada FW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
Odpowiedz
#8
ktośtam napisał(a):...
asg , wersja Antivirus również posiada FW:...
Tongue

Tongue oj tam... dawno tam nie patrzyłem ..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości