Lekki i darmowy zestawik
#1
System operacyjny:
Windows 7 x64


Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, portale społecznościowe, gry (większość to MMORPG), webmastering, programowanie (na razie na etapie naukowym)


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E5300 2.62 GHz
RAM: 4 GB
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#2
Na twojej konfiguracji spokojnie polecam avast! free + comodo firewall. Można jeszcze jakieś dodatki do przeglądarki typu WOT, NoScript i adblock. Dodatkowo skaner na żądanie typu Hitman Pro albo MalwareBytes.
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#3
Tak się zastanawiałem nad AV: Kingsoft, albo Panda Cloud.
A FW: Privatefirwall.

A więc co polecacie? Zależy mi na lekkości, ale ta lekkość może przejść na 1,5. plan (tak pomiędzy 1. planem, a 2. Tongue), ważne aby zabezpieczenia wykrywalność była w miarę spora.
Do tego, komputer jest współdzielony z innymi użytkownikami, na "koncie standardowym", więc dobrze by było, żeby zestaw nie był jakiś inwazyjny...
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#4
Jeśli ma być nie inwazyjny to odradzam Comodo... Więc to co pisałeś; PrivateFirewall powinien być wystarczający.Na twojej konfiguracji tak jak pisałem -Avast. Nie będzie on odczuwalny a jego skuteczność w ostatnich dniach znacząco wzrasta. To to co ja mogę powiedzieć na ten temat. Pozdrawiam
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#5
A więc do tego dodam jeszcze MBAMa. Opłaca się kupować wersję PRO? (np. od Łukasza admina za niecałe 50 zł) A może jakiś inny skaner?
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#6
Moja propozycja: Avast + PrivateFirewall + Sandboxie (w wersji darmowej) + dodatki do przeglądarki.
MBAM działający w trybie real-time z pewnością byłby dodatkowym wzmocnieniem Smile
Odpowiedz
#7
ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall ---> Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO ) ---> Kingsoft Antivirus ( Cloud, nie Avira )

Do przeglądarki polecam WOT + Adblock Plus + Flag / SiteAdvisor

Moja propozycja - nie przymula i dobrze chroni
Odpowiedz
#8
@up
Zone Alram AV+FW to kobyla jakich malo....

Lepiej Kingsoft+PFw+Piaskownica
Jag ser mig om och ser
Mitt hem försvinna bort
Min tid där hemma känns
Nu alldeles för kort
Odpowiedz
#9
Private Firewall = rzeszoto ( użytkowałem i wyleciał )

A na temat Avasta nie wypowiadam się bo jest przereklamowany

U mnie przy 1,5 Gb Ram te 3 programy które wcześniej wymieniłem działają wyśmienicie i nic nie zamula
Odpowiedz
#10
us_er napisał(a):Private Firewall = rzeszoto ( użytkowałem i wyleciał )

A na temat Avasta nie wypowiadam się bo jest przereklamowany

Może jednak więcej szczegółów...skoro tak radykalne oceny, to i pewnie powody były jakoś bardziej spektakularne. Opinie typu "źle, bo...bo tak" jest bezwartościowa.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Avast jest najpopularniejszym z darmowych rozwiązań antywirusowych - najwięcej pobrań

Ilość nie zawsze oznacza jakość - to, że Avast jest najczęściej pobierany wcale nie oznacza, że jest najlepszy.

Co do private firewall to raz nie sprawdził się - kilka szkodników zdarzyło mu się przepuścić; dwa - początkowo były problemy z siecią - w przeglądarce wywalało błędy o braku sieci mimo zalecanej konfiguracji.

Ja już napisałem jakie programy preferuję a tłumaczyć się nie muszę dlaczego nie popieram tego czy tego rozwiązania.

Każdy ma swoje gusta a o gustach się nie dyskutuje
Odpowiedz
#12
@us_er
Tu nie chodzi o jednomyślność w ocenie programów, tym bardziej tę w jakiś sposób wymuszaną...chodzi jedynie o rzetelność i wiarygodność wygłaszanych opinii w miejscu, jakby nie było ogólnie w sieci dostępnym...to forum takie jest. Oczywiście możesz mieć swoje zdanie, gusta i preferencje, ale powinieneś mieć argument, więc spytam:
- czy to, że program jest reklamowany i popularny oznacza, że jest gorszej jakości?
- czy oznacza to również, że firmy nie powinny się reklamować, więc i zarabiać na swoich produktach, bo to się może nie podobać?
- czy używamy tylko programów najlepszych...i co w ogóle znaczy najlepszy?
- czy znasz inny darmowy AV...nie pakiet IS...tak rozbudowany i wszechstronny jak Avast?
- a propos PFW...co znaczy "kilka szkodników zdarzyło mu się przepuścić", bo brzmi to dość intrygująco, kiedy mówimy o zaporze...a jeśli o module ochrony proaktywnej, to czy nie dlatego, że to wina użytkownika?
Bez obrazy...ale czekam na jakąś odpowiedź Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Przepraszam ale czy tutaj jest szkoła??

Nie a czuje się tak jakbym w niej był - dużo pytań i pytań

Swoje programy już poleciłem
Odpowiedz
#14
us_er napisał(a):Przepraszam ale czy tutaj jest szkoła??

Nie a czuje się tak jakbym w niej był - dużo pytań i pytań

Swoje programy już poleciłem

Jesteś jakiś mało społeczny. Pytania zadane przez kolegę ichito są jak najbardziej trafne i sam chętnie zapoznam się z Twoimi odpowiedziami. Nie widzę sensu w porównaniu dyskusji do szkoły. Jeśli powiedziałeś A, to pociągnij ten temat i powiedź też B. Chyba że po prostu brakuje Ci konstruktywnych argumentów. Wybacz, ale tak to wygląda...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#15
@us_er:
Nie dziw się. Tak się właśnie wychodzi gdy pisze się opinię nie podając żadnych konkretnych argumentów.
Z tym Private Firewall... no sorki, to jest zapora. Moduł ochronny to w niej tylko dodatek (chociaż wcale nie słaby) i powinien być wspierany przez coś jeszcze.

Oczywiście możesz polecać czy negować "tak i tak... bo tak", no ale wtedy Twoja wypowiedź jest warta naprawdę niewiele.
Odpowiedz
#16
No to czyli co brać?Tongue.
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#17
Widzę tutaj wielu sympatyków tego czeskiego " antywirusa " - jak zaczynałem przygodę ( wiele, wiele lat temu ) z komputerami i informatyką też posiadałem Avasta na swoim pierwszym komputerze - jeszcze to była wersja Home Edition.

Byłem jego sympatykiem dopóki nie poważna awaria komputera w skutek czego trafił do serwisu.

Już tam zalecano mi na przyszłość bym zainwestował w coś lepszego - nie koniecznie płatnego.

Nie mam nic do reklam antywirusów ale jak widzę, że Avast tu, Avast tam to już mam dosyć. Wcale nie jest on taki skuteczny.

Po za tym niedawno naprawiałem zainfekowanego laptopa znajomej i oczywiście na pokładzie był nie kto inny niż Avast.

Z sympatyka zrobiłem się wrogiem i to nie ze względu na jego reklamy tylko za jego super skuteczność

Co do firewalla to wolę Comodo lub Online Armor niż Private Firewall - w moim odczuciu ( to co przetestowałem ) są o niebo lepsze

Ichito jak chcesz znać moje zdanie na temat najlepszego i darmowego " antywirusa " to Tobie odpowiem.

Ludzki rozum - darmowy, rozbudowany

Nie sztuką jest z hackować system - sztuką jest z hackować człowieka.

Dopóki będziesz myślał i rozważnie korzystał z komputera i zasobów internetu będziesz bezpieczny

Softwarowe antywirusy są tylko dodatkiem ( chociaż zalecanym przez wszystkich dodatkiem )

Tak jak napisałem wcześniej: Comodo Firewall / Online Armor zamiast Private Firewall

A z antywirusów to wspomniany Zone Alarm A+F lub Avira

Dodatkowy Kingsoft Antivirus ( Cloud ) - nie full ( Avira ) bo potrafi przyciąć kompa przy drugim antywirusie.

Malwarebytes Anti- Malware lub Hitman Pro - skaner na żądanie

Avast i Private Firewall nie - jeżeli chodzi o moje zdanie
Odpowiedz
#18
us_er napisał(a):Widzę tutaj wielu sympatyków tego czeskiego " antywirusa " - jak zaczynałem przygodę ( wiele, wiele lat temu ) z komputerami i informatyką też posiadałem Avasta na swoim pierwszym komputerze - jeszcze to była wersja Home Edition.

Byłem jego sympatykiem dopóki nie poważna awaria komputera w skutek czego trafił do serwisu.

Już tam zalecano mi na przyszłość bym zainwestował w coś lepszego - nie koniecznie płatnego.

Nie mam nic do reklam antywirusów ale jak widzę, że Avast tu, Avast tam to już mam dosyć. Wcale nie jest on taki skuteczny.

Po za tym niedawno naprawiałem zainfekowanego laptopa znajomej i oczywiście na pokładzie był nie kto inny niż Avast.

Z sympatyka zrobiłem się wrogiem i to nie ze względu na jego reklamy tylko za jego super skuteczność

Co do firewalla to wolę Comodo lub Online Armor niż Private Firewall - w moim odczuciu ( to co przetestowałem ) są o niebo lepsze

Ichito jak chcesz znać moje zdanie na temat najlepszego i darmowego " antywirusa " to Tobie odpowiem.

Ludzki rozum - darmowy, rozbudowany

Nie sztuką jest z hackować system - sztuką jest z hackować człowieka.

Dopóki będziesz myślał i rozważnie korzystał z komputera i zasobów internetu będziesz bezpieczny

Softwarowe antywirusy są tylko dodatkiem ( chociaż zalecanym przez wszystkich dodatkiem )

Tak jak napisałem wcześniej: Comodo Firewall / Online Armor zamiast Private Firewall

A z antywirusów to wspomniany Zone Alarm A+F lub Avira

Dodatkowy Kingsoft Antivirus ( Cloud ) - nie full ( Avira ) bo potrafi przyciąć kompa przy drugim antywirusie.

Malwarebytes Anti- Malware lub Hitman Pro - skaner na żądanie

Avast i Private Firewall nie - jeżeli chodzi o moje zdanie


Widzę, że jesteś wielkim przeciwnikiem Avasta! który w ostatnim czasie naprawdę się wzmacnia. Jeśli chodzi o private firewall to bardzo dobrze się uzupełniają. A tak po za tym jedziesz na opinii z przed kilku lat... Może spróbujesz zainstalować go na VMware albo na VirtualBox i go przetestujesz? Według mnie nie jest najlepszy ale zapewnia i to w darmowej wersji mnóstwo modułów (jak mówił @ichito) oraz całkiem silną ochronę... Wcześniej moją propozycję napisałem ale jeszcze raz ją powtórzę AV: AVAST! Free | Firewall: PrivateFirewall | Skaner na żądanie: Malwarebytes bądź HitmanPro
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#19
Wybiorę Avirę zamiast Avasta Wink
Odpowiedz
#20
@us_er:
Napisałeś coś bardzo ważnego, co niestety stoi w konflikcie z niemal całą resztą Twojej wypowiedzi:

us_er napisał(a):Ludzki rozum - darmowy, rozbudowany
Nie sztuką jest z hackować system - sztuką jest z hackować człowieka.
Dopóki będziesz myślał i rozważnie korzystał z komputera i zasobów internetu będziesz bezpieczny
Softwarowe antywirusy są tylko dodatkiem ( chociaż zalecanym przez wszystkich dodatkiem )


Sam sobie tym odpowiadasz na swoje zarzuty.
Może wtedy nie zachowałeś ostrożności, sam Avast też był słabszy, stało się.
Podobnie mogło być u znajomej.

Możesz stawiać na inne rozwiązania i im zaufać... ale będziesz to robił tak samo jak w wypadku Avasta do momentu pierwszej "gleby".
Potem będzie taka sama sytuacja i znowu zmienisz na coś innego.
Nie znajdziesz jednak softu idealnego, bo taki nie istnieje.
Tu na forum gdy polecamy coś, to niejako oczywistością jest, że zachęcamy do użytkowania komputera, a przede wszystkim Internetu z głową. Niektórzy budują bunkry, inni zdają się na w pełni automatyczne pakiety, jeszcze inni używają bardzo lekkich aplikacji i nie mają żadnych infekcji. Kwestia tego jak korzystamy + odrobinę przypadku Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości