Sejf Tożsamości od nortona lub coś podobnego ?
#1
Witam, ostatnio spodobała mi się funkcja zapamiętywania loginów, haseł, kodów PIN w Programie a właściwie dodatku do oprogramowania Norton..Moje pytanie brzmi czy istnieje coś takiego podobnego i bezpiecznego jak to narzędzie od nortona ? Mam wiele różnych haseł i loginów i nie chce mi się ich czasem zapamiętywać Grin
Odpowiedz
#2
Norton Identity Safe jest dostępny jako oddzielna aplikacja i możesz go używać nie posiadając Norton Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Norton Identity Safe:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


KeePass Password Safe - darmowy i po polsku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sticky Password - jest wersja pro(płatna) i free(darmowa), posiada język PL:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
No i jeszcze 1Password:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Widzę jest tego trochę... Szukałem teraz po necie i napotkałem się na program a w zasadzie na dodatek do przeglądarek który nazywa się LastPassużywał ktoś tego ? i w ogóle czy bezpieczne są tego typu programy ?
Odpowiedz
#6
LastPass przechowuje loginy i hasła na swoim serwerze a np. taki KeePass Password Safe na twoim dysku. Nie używam tego typu programów, ale osobiście wolałbym żeby hasła były zaszyfrowane u mnie na dysku.
Odpowiedz
#7
A więc mi bardziej zależy na tych programach co przechowują loginy i hasła na serwerach ponieważ korzystam z 2-3 komputerów i za każdym razem nie chce mi się wypisywać haseł...
Odpowiedz
#8
Dodatek Nortona działa bardzo sprawnie, osobiście korzystam, tyle że często trzeba czekać na wydanie nowych wersji kompatybilnych z Firefoxem oraz potrafi wysypać się czasem na Google Chrome lub wręcz w ogóle nie włączyć. Ogólnie Norton w najnowszym wydaniu jest lekko problemowy, ale uważam że warto go zainstalować.
Odpowiedz
#9
Mewa napisał(a):LastPass przechowuje loginy i hasła na swoim serwerze a np. taki KeePass Password Safe na twoim dysku.


Prawda, ale połowiczna.
LastPass przechowuje dane u siebie, ale w postaci zaszyfrowanej.
Dane są odszyfrowywane u nas na dysku po pobraniu gdy podamy dobre hasło.

Zresztą, wystarczy zapomnieć hasła do LastPass aby przekonać się, jak on działa.
Można z użyciem emaila co najwyżej zresetować całe konto, nie ma możliwości odzyskania dostępu do danych.
Odpowiedz
#10
lukasamd napisał(a):Można z użyciem emaila co najwyżej zresetować całe konto, nie ma możliwości odzyskania dostępu do danych.


Czyli? zapisane hasła przepadaja, nie da sie odzyskac?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Nie da się. Przepada.
Są zaszyfrowane naszym hasłem. Jak je zapomnisz, to pozostaje walka z AES-256... czyli zabawa na długie lata.
Można zresetować konto, ale wtedy plik-baza od nich też wylatuje, no a klucz mamy my (tzn. nie mamy, zapomnieliśmy = nikt nie ma klucza), a nie oni.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości