Coś darmowego i bezobsługowego zamiast ciężkiego MSE
#1
System operacyjny:
Windows 7 Home Premium x86


Zastosowanie:
zakupy, bankowość, programy graficzne.


Specyfikacja komputera:
i3 2330m, 2gb, intel hd graphics 3000, dysk 250gb

Witam. Na domowym laptopie korzystam z MSE i systemowej zapory, full automat i zero fałszywych alarmów, do użytku domowego jest ok.
Natomiast z pracy dostałem trochę gorszy sprzęt i MSE zamula, w dwóch procesach zabiera ok 50mb,do tego dochodzi otwarty jakiś program do obróbki grafiki i przeglądarka, także nie jest za ciekawie. Szukam darmowego, lekkiego i automatycznego zabezpieczenia (nie mam za bardzo czasu uczyć się programu i konfiguracji) może dobrze się zgrywać z systemową zaporą, ale oczywiście mogę też zainstalować inną bezobsługową. Dopiero niedawno znalazłem to forum i dowiedziałem się o czymś takim jak piaskownice i mbamy na żądanie Wink Może jak zestaw się sprawdzi to przeniosę go na domowy komputer.
Odpowiedz
#2
Polecam Ci KingSoft Antivirus 2012.
Jest lekki, nieodczuwalny i zapewnia wystarczającą ochronę.
Musisz się znać trochę na angielskim, gdyż program jest w angielskiej wersji językowej.

Ja sam osobiście używam CIS, ale skoro mówisz, że masz wolny komputer, to ci go nie polecę.

Pozdrawiam,
Konrad
Odpowiedz
#3
Dzięki, sprawdzę go. Gdzieś tu na forum ktoś go polecał, ale pisał o wersji w chmurze, to to samo?
Odpowiedz
#4
Tak, to jest to samo.
KingSoft korzysta z chmury, jest jeszcze wersja z silnikiem Aviry.

Pozdrawiam,
Konrad
Odpowiedz
#5
Mogę polecić Avasta. Jest lekki bo zbiera tylko 11mb ramu, z systemową zaporą będzie OK. Do tego skaner na żadanie, np. MBAM Free lub Hitman pro (skan jest nieskończony ale przy usuwaniu zagrożeń masz traila 30 dni). To to co ja polecam Smile
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#6
11mb to by było to! Chyba trochę poprawili tego Avasta. Jakieś 2 lata temu wybierałem właśnie między Avastem a MSE, jeśli dobre pamiętam to Avast był cięższy i długo się ładował.
Odpowiedz
#7
Nadal nie jest idealnie, bo spowalnia ładowanie stron ale ogólnie rozwój na plus pod względem funkcji i skuteczności.
Jedna rzecz, która mnie strasznie irytowała to gdy przesyłane są dane i wyłączymy osłonę WWW to połączenie zostanie przerwane.
Odpowiedz
#8
Flash999 napisał(a):Nadal nie jest idealnie, bo spowalnia ładowanie stron ale ogólnie rozwój na plus pod względem funkcji i skuteczności.
Jedna rzecz, która mnie strasznie irytowała to gdy przesyłane są dane i wyłączymy osłonę WWW to połączenie zostanie przerwane.


Prawda, ale wątpię by ktoś przerywał tą osłonę, zwłaszcza niezbyt doświadczony użytkownik. Mi zdarzyło się to raz i to jeszcze za wersji 6, co, to prawda, zirytowało bo miałem zgrane już 1,2gb z 1,5gb pliku...
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#9
Takim zabezpieczeniem jest Panda Cloud Antivirus 2013,automatyczna i korzysta z technologi chmury

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A na dodatkową ochronę polecam skaner na żądanie Emsisoft Emergency Kit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Plus dodatek przeglądarki TrafficLight:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
A Emsisoft Emergency Kit to tylko skaner nie antywirus i nie będzie się ,,chlał'''' z Kaspersky?
Chroniony antywirusem - Kaspersky Internet Security 2013.
Dodatki do ochrony - Malwarebytes anti-malware free 1.70.0.1100.
Odpowiedz
#11
kacper200111 napisał(a):A Emsisoft Emergency Kit to tylko skaner nie antywirus i nie będzie się ,,chlał'''' z Kaspersky?


Nie, nie będzie. Możesz spokojnie go używać jako dodatkowy skaner, lecz mając na pokładzie Kaspersky Internet Security 2013,bezsens.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości