PC Tools...ograniczenie czy koniec działalności?
#1
Dziś na Wildersach pojawił się rzadki news...dotyczy PC Tools - utworzonej w 2003 (kurcze 10 lat już mają Smile) znanej większości firmy produkującej zabezpieczenia (np. ThreatFire, SpywareDoctor, PC Tools Firewall Plus), która w 2008 została przejęta przez giganta czyli Symantec. Informacja brzmi tak
Cytat: We''ve just received an official document from the Symantec legal department stating that they are scrapping the PC Tools reseller portal.

What this means is that retailers won''t be able to buy further serial codes from PC Tools.

With distributors stopping distribution of the boxed versions of PC Tools product, getting hold of them will be much more difficult.

I wonder if this means that PC Tools, as a brand will be discontinued soon? Was interesting that the cessation of the PC Tools reseller portal came from Symantec, not PC Tools.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy ma to oznaczać ograniczenie działalności?...czy nie daj Boże likwidację tej marki przez obecnego właściciela, który po przejęciu kilku firm i programów oraz po zaimplementowaniu ich do własnych rozwiązań zamyka je po kolei? Potwierdzać te przypuszczenia może zaprzestanie wsparcia dla zapory PC Toolsów od ponad roku i oficjalne zamknięcie w listopadzie 2012 wsparcia dla ThreatFire - nie da się go już aktualizować po instalacji.
Możliwe, że Mikołaj się u nas odezwie i naświetli nieco temat.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Witaj Ichito.

Generalnie, nie jestem upoważniony do udzielania informacji marketingowych. Zważywszy także na fakt, iż nie utrzymuję na co dzieńkontaktu z zespołem odpowiedzialnym za działania marketingowe, a jedynie Supportowe, oraz Product Managerskie, gdyż jestem prostym człowiekiem z "1-ej pomocy technicznej".
Jednak postaram się odpowiedzieć, na niektóre pytania.

Cytat: Was interesting that the cessation of the PC Tools reseller portal came from Symantec, not PC Tools.

Nie doszukiwałbym się tutaj teorii spiskowych. W końcu w 2008 roku Norton przejął władzę. <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Z informacji jakie posiadam na ten czas, w przeciągu kilku 4, może więcej miesięcy ... planowane są dalsze aktualizacje produktów.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#3
Dzięki za informacje...rozumiem, że odpowiedziałeś na tyle, na ile mogłeśBeer
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Można powiedzieć, iż napisałem nawet za dużo o jedno zdanie niż powinienemWink

"Zamknięcie programu online Reseller nie będzie miało wpływu na już istniejących klientów PC Tools."
Taki komunikat pojawił się na oficjalnym wallu na FB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości