Komp mi przymula - logi do sprawdzenia
#1
Ostatnio komp mi zaczął przymulać, niektóre aplikacje uruchamiają się dłużej a czasami przy próbie wejścia do opcji: "określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne"(w menu start) wywala mi monit że nie mam uprawnień (a jadę na koncie admina). Pomaga dopiero restart. Do tego jeszcze te problemy z google o których pisałem na forum wczoraj. Przeskanowałem system: MBAM, Eset Online i A-Squared. Czysto. Mimo to obawiam się że mógł mi się zalęgnąć jakiś syf na kompie (kompa mam od września 2008 i ani razu nie robiłem formata)
Zrobiłem więc dzisiaj logi w HijackThis i w Combo. Proszę fachowców o ich sprawdzenie.

Oto logi na wklej.org:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z góry dzięki i sorry jeśli coś zrobiłem nie tak :shy:
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#2
wklej jeszcze raz te logi na wklej.org bo na wklej to nie ma ukośników i utrudnia to pracę Smile

CTonguerogram FilesAtherosACU.exe -> znasz ten plik? jesli nie to wyślij na Virustotal

Poza tym proponuję skan CCleanerem kompa i rejestru. Może coś wyczyści.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
ja by na początek zainstalował nowy av i przeskanował kompa avira lub kasper wchodzą w grę tylko oczywiscie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Najdziwniejsze jest to że przy próbie zainstalowania Aviry Premium wywala mi że system nie może uzyskać uprawnień i instalacja kończy się niepowodzeniem. Tym bardziej mnie to dziwi dlatego że Avira Free instaluje się bezproblemowo. To jak myślicie przeskanować Avirą Free?

Cytat: CTonguerogram FilesAtherosACU.exe -> znasz ten plik? jesli nie to wyślij na Virustotal

Ten plik jest czysty
Tak sobie myślę. A może to Wise Registry Cleaner usunął o jeden wpis za dużo i coś mi namieszał bo gdzieś czytałem że potrafił on usunąć wpisy w rejestrze z SP3 Sad
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#5
przeskanuj tylko skonfiguruj ją dobrze
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Jeżeli używasz nadal avasta to go odradzam pobierz narzedzie norman malware cleaner i wcisnij skan./
Odpowiedz
#7
W logu nic nie widać, ale autostart masz zawalony na potęgę. Tongue
Przeczytaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#8
Cytat: CTonguerogram FilesAtherosACU.exe


To jest plik od karty bezprzewodowej Atheros a dokładniej od utility: Atheros Card Utility.

Czysty.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
Udało mi się uruchomić Avirę Premium. Przeskanowałem na max. ustawieniach i nic nie znalazło.
W autostarcie zostawiłem antywira i antyspyware(strażnik real-time) oraz programy niezbędne do uruchomienia systemu. Mam bezprzewodowego neta więc wpis od programu uruchamiającego neta też zostawiłem, tak samo wpisy od kart: grafiki i dźwiękowej oraz od wskaźnika baterii i touchpada(mam notebooka więc są potrzebne). Zostało mi bodaj 17 programów w autostarcie. Zrobiłem nawet analizę autostartu w HiJack Free. System uruchamia mi się w nieco ponad 50 sekund.
Boje się wyłączać coś jeszcze żeby nie było jakichś kłopotów.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
Jako, ze sam mam lapka (tyle, że Tośką) to w/g mnie wyłącz w autostarcie wszystkie programy od ASUSA (zostaw tylko ten odpowiadający za zarządzanie baterią, o ile taki tam jest). Poza tym spokojnie możesz wyłączyć te wpisy od ATI (spowoduje to po porostu to, że nie będzie startować z systemem CCC, ale stery do karty już tak, niektórzy zresztą nie instalują wcale CCC i też mają się dobrze). Jeżeli wyłączysz touchpada to najpewniej przestanie Ci działać pasek szybkiego przewijania (przynajmniej u mnie tak się stało, plus przyciski funkcyjne na touchpadzie które ma moja Tośka), potem wyłącz Javę, ten programik od Motoroli, oraz jeżeli Ci to do szczęścia nie potrzebne O4 - Global Startup: GlobeTrotter Connect.lnk = CTonguerogram FilesERAGlobeTrotter ConnectGlobeTrotter Connect.exe.

To, że to wyłączysz nie spowoduje, że te programy przestaną działać, zawsze będziesz mógł je włączyć po starcie systemu jeżeli najdzie Cię ochota.

No i najlepiej wyłączaj sukcesywnie po kilka pozycji, nie wszystkie na raz, to wtedy będziesz wiedział co przestało działać i dlaczego.
Odpowiedz
#11
Dzięki Gnome. Zrobiłem tak jak radziłeś. Nic złego się nie porobiło ale też nie zauważyłem żeby system jakoś znacznie szybciej startował. No może o 4-5 sekund
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#12
OK w takim razie pobierz ten program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(wersja płatna, ale jako, że już starsza to przez 180 dni za free) i przeczyść nim system, zrób defragmentację dysku oraz rejestru (może naprawdę przyspieszyć system), ogólnie ''pobaw'' się nim trochę (moim zdaniem to chyba najlepszy tego typu pakiecik) i powinno Ci pomóc.

Poza tym jaki tryb zarządzania energią masz ustawiony (u mnie są zrównoważony, oszczędzanie energii i wysoka wydajność), im "oszczędniejszy" tryb tym start będzie dłuższy.
Odpowiedz
#13
Gnome napisał(a):Poza tym jaki tryb zarządzania energią masz ustawiony (u mnie są zrównoważony, oszczędzanie energii i wysoka wydajność), im "oszczędniejszy" tryb tym start będzie dłuższy.

Nie wiem czy to o to ci chodzi bo ja mam coś takiego jak:
high performance, game, dvd movie, quiet office, presentation, cd audio i battery saving. Tu mam ustawione:quiet office. To jest ustawione w trayu.
W panelu sterowania jest opcja wydajność i konserwacja a następnie opcje zasilania. Są tu następujące schematy zasilania: power4 gear, stacjonarny w domu/biurze, przenośny/laptop, prezentacja, zawsze włączony, minimalne zarządzanie energią, maksimum baterii. Co najlepiej z tych ustawień wybrać? Bo ja mam aktualnie Power4 Gear(system jest wstrzymywany po 15 min. a dysk wyłączany po 20 min.)
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#14
Proszą zapoznać się jeszcze z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tematem.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.Znajdziesz tam równiez link do programu Boot Log który pozwoli ci określić co ci muli w trakcie uruchamiania.
Za rejestr się nie bierz jeśli masz o nim niewielkie pojęcie.Tu najprościej sobie rozwalić system.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Wyłaczenie zbędnych również odciaza system.
Nie zdawaj się na automaty bo mozna się "przejechać" nie wiedzac co się porobiło.
Zdefragmentuj dysk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości