Google Chrome a Prywatność ? Jakie Rozszerzenia ?
#1
Jak każdy wie Google Chrome nie do końca dba o naszą prywatność dlatego mam do was parę pytań czy istnieją jakieś wtyczki które poprawiają naszą prywatność w tej przeglądarce ?
Odpowiedz
#2
Jeżeli masz na myśli ochronę przed śledzeniem, to wystarczy, że w adblocku dodasz filtry: Fanboy''s Tracking/Stats Blocking, Fanboy''s Annoyances oraz dodatek Ghostery.
Odpowiedz
#3
Tak chodzi mi o śledzenie... i Te rzeczy wystarczą ? A w ustawieniach przeglądarki gdzieś kiedyś czytałem że się coś zaznacza ale nie widzę tu żadnej takiej opcji "nie śledź"
Odpowiedz
#4
Jasioo997a próbowałeś zamienniki chrome bez dodatków szpiegujących np. Chromium,SRWare Iron
Odpowiedz
#5
Wiesz jakoś zamienniki nie przemawiają za mnąTongue testuje jeszcze FF 19 ale na windows 8 cały czas mi się zamyka i wywala Awarie przeglądarki...Obecnie zainstalowałem 20 BETA i na razie nie zamyka jej ale to BETA..

A jak to jest z tą prywatnością w Chrome ? szkodliwe to w ogóle jest bo się na tym nie znam.. o co w tym biega:/
Odpowiedz
#6
Kiedyś w GC było coś takiego jak installation ID ale już od dawna tego nie ma, więc nie słuchaj bzdur o rzekomym śledzeniu użytkownika przez GC.
Wiadomo - maksymalna integracja z Google, synchronizacja konfiguracji, zakładek i haseł na koncie G (oczywiście nie musisz jak nie chcesz).
Wyszukiwanie w pasku adresu idzie szyfrowanym protokołem, więc też nie masz się czego obawiać.
Odpowiedz
#7
Jasioo997 napisał(a):Tak chodzi mi o śledzenie... i Te rzeczy wystarczą ? A w ustawieniach przeglądarki gdzieś kiedyś czytałem że się coś zaznacza ale nie widzę tu żadnej takiej opcji "nie śledź"


Pewnie chodzi Ci o funkcję "Do Not Track". Tak naprawdę ta funkcja i tak niewiele daje - informujesz tylko że nie chcesz być śledzony a czy naprawdę tak będzie to już inna sprawa...
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#8
Z tym, że funkcja "Do Not Track" informuje odwiedzane witryny o tym, że nie chcesz być śledzony, więc nie ma najmniejszego wpływu na jakiekolwiek funkcjonalności samej przeglądarki.
Odpowiedz
#9
ktośtam napisał(a):Kiedyś w GC było coś takiego jak installation ID ale już od dawna tego nie ma, więc nie słuchaj bzdur o rzekomym śledzeniu użytkownika przez GC.
Wiadomo - maksymalna integracja z Google, synchronizacja konfiguracji, zakładek i haseł na koncie G (oczywiście nie musisz jak nie chcesz).
Wyszukiwanie w pasku adresu idzie szyfrowanym protokołem, więc też nie masz się czego obawiać.


Też mi się wydaje że to bzdury ale wszędzie o tym piszą tak się naczytałem i się trochę obawiam jej używać ale czy to takie straszne jeśli google się dowiaduje jakie strony przeglądam....A czy w Firefoxie coś takiego nie występuje ? Przecież też się wchodzi na wyszukiwarkę Google i się tam wpisuje różne słowa itd....
Odpowiedz
#10
Dokładnie...
Ja nie mam z tym problemu Wink
Odpowiedz
#11
Widzę że wtyczki Ghostery dla FF i Chrome się różnią bo np na stronie demotywatory.pl wtyczka w chrome blokuje 3 strony śledzące a na wtyczce w FF blokuje aż 8 stron na innych stronach również FF więcej blokuje<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->to tak na marginesie...
Odpowiedz
#12
Tak jest w każdym dodatku tego typu. Na Firefoksie mają one znacznie większe możliwości, wiec nic dziwnego, że blokują więcej.
Odpowiedz
#13
Jasioo997 napisał(a):Jak każdy wie Google Chrome nie do końca dba o naszą prywatność dlatego mam do was parę pytań czy istnieją jakieś wtyczki które poprawiają naszą prywatność w tej przeglądarce ?

Ale nie masz się czym przejmować, bo filtry Fanboy''a też sporo blokują.
Odpowiedz
#14
ktośtam napisał(a):Jeżeli masz na myśli ochronę przed śledzeniem, to wystarczy, że w adblocku dodasz filtry: Fanboy''s Tracking/Stats Blocking, Fanboy''s Annoyances oraz dodatek Ghostery.


A czasem Ghostery nie robi tego samego co Fanboy''s Tracking/Stats Blocking, Fanboy''s Annoyances????
Odpowiedz
#15
Sorgi napisał(a):A czasem Ghostery nie robi tego samego co Fanboy''s Tracking/Stats Blocking, Fanboy''s Annoyances????

Ghostery grzebie podobno nieco głębiej w kodzie strony i potrafi wychwycić nieco więcej (był wątek na ten temat na Wildersach, jak znajdę go to podlinkuję) ale faktem jest, że różnice są na tyle niewielkie, że ja na przykład, zrezygnowałem z Ghostery i lecę na samych filtrach Fanboya.
Odpowiedz
#16
Ktośtam ale co filtry Fanboya są lżejsze dla przeglądarki niż ghostery twoim zdaniem?
Odpowiedz
#17
Sorgi napisał(a):Ktośtam ale co filtry Fanboya są lżejsze dla przeglądarki niż ghostery twoim zdaniem?

Czy lżejsze tego nie wiem ale na pewno mniej inwazyjne. Ghostery blokował mi obsługę czytnika kart na stronie banku i nie pomagało dodanie strony do whitelist a dopiero całkowite wyłączenie dodatku.
Odpowiedz
#18
Sorgi napisał(a):Ktośtam ale co filtry Fanboya są lżejsze dla przeglądarki niż ghostery twoim zdaniem ?


Nie wiem czy używasz Adblocka do blokowania reklam, ale jeżeli tak to będzie lżej.
Adblock + wszystkie listy Fanboya jest lżejszy niż Adblock + Ghostery.
Odpowiedz
#19
ok dzieki za odpowiedz
Odpowiedz
#20
a czy te filtry Fanboya pasują do Adblocka "PLUS"w Firfoxie ? bo jak wrócę do domu to bym na stacjonarce do Liska dograł..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości