Lekki i darmowy zestaw
#1
Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na tym forum.

Nie chciałem zaśmiecać forum, więc podpiąłem się pod temat, bo także szukam lekkiego, darmowego a zarazem dobrego pakietu ochronnego. Korzystam z laptopa dlatego ważne jest, aby nie obciążał procesora. Od jakiegoś czasu przeglądam portal ale jestem raczej laikiem w tych sprawach dlatego do końca nie jestem pewny.

- posiadany system operacyjny
Windows 7 x32

- zastosowanie komputera
Bankowość internetowa, zakupy, od czasu do czasu torrenty, portale społecznościowe, gg, skype, serfowanie po necie.

- specyfikacja komputera(opcjonalnie)
asus k50ij
Procesory Intel® Pentium® Dual Core T4200 : 2.0 GHz FSB 800MHz, 1M L2 Cache
Pamięć3GB

Wstępnie rozważam coś takiego: Avast - free,Private firewall - free, Spy Sweeper - free.

Czy takie połączenie będzie wystarczającą ochroną do użytku domowego? Czy wymienione softy nie będą się gryzły? Jak je najlepiej skonfigurować aby później nie męczyć się z pojawiającymi się non stop wiadomościami a także zrobić możliwie szczelną ochronę.

Private firewall wybrałem dlatego, że nie jest pazerny na pamięć. Jednak nie wiem jak jest z obciążeniem procka (ważna sprawa dla mnie). Chciałem Online Armour ale z tego co przeczytałem, to chyba strasznie zamula system i procesor. Spy Sweeper dlatego, że jest lekki i o ile wiem - skuteczny. Może jeszcze coś dodać albo inne sugestie, bo od tego wszystkiego już w głowie mi się pomieszałoSmile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Malwarebytes i HitmanPro jako skan na żądanie.
Avast Free może być jak najbardziej, a jeśli to nie problem zainwestuj w wersję chociażby Pro - Sandbox i wirtualny pulpit.
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#3
Dokładnie Avast IS sam w zupełności wystarczy,dodatkowo chyba najlżejszy pakiet IS na rynku..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#4
Najlżejszy jest Webroot
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#5
Twoja stara napisał(a):Najlżejszy jest Webroot


testowałeś???
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#6
Ja testowałem. Jest najlżejszy. Ale darmowy jest przez 30 dniCool
Odpowiedz
#7
Przepraszam że się wpycham.
Panowie zauważyłem że macie w sygnaturach avast IS, powiedźcie kilka słów jakie są wasze odczucia po aktualizacjiz 7-ki do 8-ki, "lżejszy", "cięższy" ?
Odpowiedz
#8
jazzin napisał(a):Przepraszam że się wpycham.
Panowie zauważyłem że macie w sygnaturach avast IS, powiedźcie kilka słów jakie są wasze odczucia po aktualizacjiz 7-ki do 8-ki, "lżejszy", "cięższy" ?


Piotrex to dalej ma 6.0Cool
Odpowiedz
#9
jazzin napisał(a):Przepraszam że się wpycham.
Panowie zauważyłem że macie w sygnaturach avast IS, powiedźcie kilka słów jakie są wasze odczucia po aktualizacjiz 7-ki do 8-ki, "lżejszy", "cięższy" ?


Może minimalnie lżejszy.
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#10
Zapomniałem dodać. Malwarebytes i Avasta 8 freeużywam obecnie. Więc sugerujesz Twoja staraaby z Private firewall i Spy Sweeper dać sobie spokój? O Sandboxie coś czytałem ale o wirtualnym pulpicie pierwszy raz mam styczność. To jest rodzaj ochrony czy nazwa programu?
Skłaniałbym się raczej do darmowego zestawu. Do tej pory jechałem na Avaściei Malwarebytes, jednak myślę, że to jednak jest niewystarczające. Dlatego bym coś jeszcze dołożył.
Odpowiedz
#11
Ja polecam samego Avasta 8 + zapora systemowa, jeśli nigdzie się nie szlajasz po dziwnych stronkach Smile

Odpowiedz
#12
Arkovianin napisał(a):Ja polecam samego Avasta 8 + zapora systemowa, jeśli nigdzie się nie szlajasz po dziwnych stronkach Smile


Dokładnie,do tego MBAM na żądanie od czasu do czasu w zupełności wystarczy..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#13
Piotrex44 napisał(a):
Arkovianin napisał(a):Ja polecam samego Avasta 8 + zapora systemowa, jeśli nigdzie się nie szlajasz po dziwnych stronkach Smile


Dokładnie,do tego MBAM na żądanie od czasu do czasu w zupełności wystarczy..


ale piszemy wciąż o IS czy o free ?
Podpytuje bo mam podobny (powiedzmy) config jak kolega i w moim temacie tu na forum polecano mi defensewall ale zdecydowanie za drogi mimo licencji lifetime. Juz byłem prawie zdecydowany na webroot-a antivirus ale widziałem testy na plikach i mnie odstraszył. Głównym kandydatem dla mnie pozostał avast free lub IS, ewentualnie ESET jakiś.
Odpowiedz
#14
morfeusz napisał(a):Zapomniałem dodać. Malwarebytes i Avasta 8 freeużywam obecnie. Więc sugerujesz Twoja staraaby z Private firewall i Spy Sweeper dać sobie spokój? O Sandboxie coś czytałem ale o wirtualnym pulpicie pierwszy raz mam styczność. To jest rodzaj ochrony czy nazwa programu?
Skłaniałbym się raczej do darmowego zestawu. Do tej pory jechałem na Avaściei Malwarebytes, jednak myślę, że to jednak jest niewystarczające. Dlatego bym coś jeszcze dołożył.


Już Ci odpowiadam
Każda ochrona jest niewystarczająca jeśli nie myślisz podczas surfowania po necie.

Zestaw jaki mam w podpisie mam od dwóch lat i nigdy nie miałem żadnej poważnej infekcji (normalnie mam Avast Free - teraz tylko mam wersję IS na 20 dni.)

Zaporę systemową w 7 możesz zostawić chociaż na pewno skuteczniejsze będą np. PC Tools, Private Firewall (program po angielsku), Comodo Firewall.

Spy Sweeper - nie korzystam, więc się nie wypowiem

SafeZone w Avast - wirtualna przeglądarka, która jest odizolowana od reszty systemu - przydatne do zakupów czy bankowości

Co do torrentów - gry ?
Cracki mają mały rozmiar możesz sprawdzić czy plik jest bezpieczny dodatkowo na VirusTotal.
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#15
kurde spac nie dacieGrin
jazzin napisał(a):... Juz byłem prawie zdecydowany na webroot-a antivirus ale widziałem testy na plikach i mnie odstraszył. ...
niepotrzebnie. Ja właśnie wy-waliłem Eseta na rzecz Webroota na niejednym kompie -> (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) i nie żałuje. Na własnym mam go już kilka lat i skany MBAM, HITMAN i EMSI tylko potwierdzają czysty system.
Co wy z tym SpySweeperem? To nie istnieje już kilka lat.
Odpowiedz
#16
asg napisał(a):kurde spac nie dacieGrin
jazzin napisał(a):... Juz byłem prawie zdecydowany na webroot-a antivirus ale widziałem testy na plikach i mnie odstraszył. ...
niepotrzebnie. Ja właśnie wy-waliłem Eseta na rzecz Webroota na niejednym kompie i nie żałuje. Na własnym mam go już kilka lat i skany MBAM, HITMAN i EMSI tylko potwierdzają czysty system.
Co wy z tym SpySweeperem? To nie istnieje już kilka lat.


Czytałem ostatnio testy chłopaków tu z forum coś w stylu "darmowe vs płatne" i webroot był tam jako przedstawiciel płatnych, później doszedł eset, chodziło o antywirusy w chmurze ogólnie.
To ESET (chyba już 6.0) wypadł najlepiej na paczkach z forum, jakieś 90% skuteczności a webroot mocno w tyle stawki chyba około 60% skuteczności, lepiej od niego wypadł nawet kingsoft. testy były na plikach (paczki z forum)
Odpowiedz
#17
Testy na paczkach nie odzwierciedlają rzeczywistości. DWPF nie wyłapie żadnego zagrożenia a komp będzie działał normalnie i jego użytkowanie będzie bezpieczniejsze niż przy GDacie czy Emsi na pokładzie które wykoszą 99,9%. Podobnie z Webrootem. Paczki może 85% ale bezpieczniej niż GDatą 95%. To moje doświadczenia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Błąd w ocenie WRSA na podstawie paczek polega na innej filozofii ochrony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Brak sygnatur i oparcie na chmurze dają słabe wyniki na paczkach ale doskonałe w realu. Najbliżej 100% ochrony jest DWPF. Pozostałe mogą się tylko zbliżać i - wierz mi na słowo, nie ma specjalnie różnicy co weźmiesz z czołówki, a do niej zaliczam jak najbardziej Webroota.
Odpowiedz
#18
Siedzę chwilowo na avascie free i zapora win i myślę, myślę, czytam, czytam. Jak nie avast IS to może jednak webroot ale AV bo kalkuluje kasę. eseta chyba sobie jednak odpuszczę.
Odpowiedz
#19
Jak kasa istotna to Avast free+Privatefirewall+MBAM na żądanie i śpij spokojnie. Masz co trzeba za free. Możesz dać jeszcze SpySheltera (bo nie jestem pewien czy Zemana jest darmowa)
Odpowiedz
#20
Avast IS jest teraz w promocji za 79zł, Webrot AV widziałem na aukcji zagranicznej za około 50zł. Jak dla mnie 100zł to max na rok - tak juz mam. Wymienione programy mieszczą sie w tej skali, więc nie musi to być darmowe rozwiązanie, chyba że takie darmowe wcale nie odstaje od płatnych propozycji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości