Nowy komputer - Co sądzicie o takiej konfiguracji?
#1
Tak jak w temacie. Co sądzicie o takiej konfiguracji? Składam sobie komputer... Oto specyfikacja:
-Intel i5-3470 3.4GHz, 22nm 4 rdzenie,
-Płyta głowna MSI Z77A-G43,
-Karta Graficzna GeForce GTX 650Ti 2gb,
-RAM Kingston HyperX 1600MHz 2x8gb
-Dysk Twardy SATA HDD 1tb 3.5"
-System: Tymczasowo na Win8 enterprise
-Zasilacz: 500-600 W ATX

Dopiero zamierzam kupić. Wychodzi po znajomości 2300zł. To chyba dobra cena Smile Z systemem miało by być 2700zł ale potem sobie dokupię.

P.S Podobno ta płyta główna posiada wbudowanego bootowalnego linuxa. Wiecie coś o tymQuestion
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#2
chomikos napisał(a):-Zasilacz: 500-600 W ATX

Nie wpakuj się w no-name tylko.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
a do czego głownie miałby być wykorzystywana ów konfiguracja i czy będziesz planował dalsza rozbudowę o np. dodatkowa karta graficzna, itd
jak kolega buri zauważył trzeba wybrać dobry markowy zasilacz aby komputer nie zakończył przed wcześnie żywot Wink
Odpowiedz
#4
chomikos napisał(a):P.S Podobno ta płyta główna posiada wbudowanego bootowalnego linuxa. Wiecie coś o tymQuestion


Mam wersje G45 tej płyty i pierwsze słyszę Grin cfg spoko, jedno ale - kup markowy zasilacz, żaden TRACER CZY MODECOM. Polecam coś od beQuiet, Corsair czy Enermax.
Uważaj też na hdd, nie daj sobie wrzucić np. WD Green Smile który jest diaaabelnie wolny.
Odpowiedz
#5
Polecam dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX) , trochę trudno dostępny ale bardzo szybki (Sam mam takiTongue)
Odpowiedz
#6
ELWIS1 napisał(a):Polecam dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 (WD10EZEX) , trochę trudno dostępny ale bardzo szybki (Sam mam takiTongue)


Ja mam WD Caviar "Green" WD10EZRX 1TB Sata3. To chyba podobna seria co Twoja? Jest naprawdę cichy tak jak go reklamują i mimo wszystko szybki - przynajmniej dla moich oczekiwań.
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#7
narvego napisał(a):Ja mam WD Caviar "Green" WD10EZRX 1TB Sata3. To chyba podobna seria co Twoja? Jest naprawdę cichy tak jak go reklamują i mimo wszystko szybki - przynajmniej dla moich oczekiwań.

Doczytaj lepiej o seriach bo jest ich aż 4 obecnie: Green, Red, Blue, Black.Na główny system najlepiej Blue/Black, bo są najszybsze, a do przechowywania danych służą właśnie Green oraz Red. Green jest sporo wolniejszy z uwagi na mniejszą prędkość obrotową.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
doinwestuj najlepiej w 128GB SSD i postaw na nim system - naprawdę widać różnicę Smile
Odpowiedz
#9
Ewentualnie dysk hybrydowy np. Seagate Momentus. System działa na nich naprawdę szybko. Jeśli cena jest bardzo ważna to jak dla mnie lepiej wziąć 8GB RAM i lepszy dysk.

W zeszłym tygodniu składałem w firmie 2 komputery (i5-3470, 8BG Corsair XMS 3, Gigabyte GA-B75M, 500GB Momentus XT Hybrid Flash, HD 7750) i jestem bardzo zadowolony z szybkości startu i działania. Koszt 2300 pln bez OS. Szef dał mi niestety ograniczony budżet i nie mogłem zaszalećWink
Odpowiedz
#10
płyta - Gigabyte GA-B75M beznadzieja Smile
Odpowiedz
#11
Zasilacz bierz ten: SilentiumPC Deus G1 500W (lub wersje 600W)
Za duzo ramu, 8GB (najlepiej 2x4GB) wystarczy z duzym zapasem.
Warto kupic dysk SSD pod system jak nie teraz to w przyszlosci, poczytaj sobie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#12
grzechu1999 napisał(a):Zasilacz bierz ten: SilentiumPC Deus G1 500W (lub wersje 600W)


żart? zasilacze silentium pc to dno ;]oni tylko dobre/tanie obudowy mają.
Odpowiedz
#13
Tu jest test bardzo rzetelny tego zasilacza, firma dobra i warta ceny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
imho, kupuj zasilacz modularny. Kable sobie ładnie poukładasz w obudowie, co niepotrzebne odepniesz ;]do 200zł, jeśli chodzi o moc 500W, lepszym wyborem będzie Enermax ENP500AGT albo Fortron ATX HEXA 500W
Odpowiedz
#15
TeGEZ napisał(a):
grzechu1999 napisał(a):Zasilacz bierz ten: SilentiumPC Deus G1 500W (lub wersje 600W)


żart? zasilacze silentium pc to dno ;]oni tylko dobre/tanie obudowy mają.


Wypadaloby poprzec ta opinie odpowiednimi argumentami.
Masz poczytaj sobie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Za ta cene nic lepszego nie znajdziesz.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości