Darmowy/płatny pakiet
#1
System operacyjny:
Windows 7/8 x64


Zastosowanie:
Zakupy, portale społecznościowe, bankowość elektroniczna, programowanie, webmastering


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i3 2330m - to najwazniejsze

Witajcie, potrzebuję pomocy w doborze zabezpieczeń na komputer brata. Brat jest w miarę ogarnięty, korzysta z chrome z adblockiem i WOTem.
Co do pakietu - cena nie gra roli, może być darmowy, ale nie może być składany (np. avast+comodo).
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#2
Ja na miejscu twojego brata, jak nie musi być pakiet darmowy.. Kupił bym licencje na Bitdefender IS 2013 Smile, oczywiście wersje polską.

Pakiet jest na prawdę bardzo lekki i nie odczuwalny dla systemu, a przy tym zabójczo skuteczny Smile

Ma on wszystko co jest potrzebne w zastosowaniach, zakupy, portale społecznościowe, bankowość.
Odpowiedz
#3
kapitan zawada napisał(a):Windows 7/8 x64


Jeżeli będzie Win8, to zostawiłbym Defendera.
Skoro brat jest ogarnięty, to mu w zupełności wystarcza.
Jedynie UAC przestawiony na max.
Odpowiedz
#4
Z tą zabójczą skutecznością Bitdefendera to nie ma co przesadzać , pakiet ma dobrą detekcję , co nie oznacza jednoznacznie najlepszej ochrony.
Jakbym miał już płacić , to NIS i KIS w tej kolejności , ale i za darmo można mieć podobną albo i nawet lepszą ochronę , poza tym nie każdy potrzebuje aż tak się bunkrować.
A jak popytasz na forum, może ktoś sprezentuje Ci lickę na jakiś komercyjny produkt , sporo promocji było ostatnio .
Z darmowych pakietów jeśli brat ogarnięty (ma być to pakiet kompletny, a nie składak) polecam leciutkiego CIS-a , ochrona potężna .
Odpowiedz
#5
Wbudowanego defendera? A jest on w ogóle czegoś wart?

//
Powiedzcie czy McAfee jest czegoś wart? Bo jest dostępny po promocyjnej cenie i może z bratem byśmy go "łyknęli".
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#6
kapitan zawada napisał(a):Wbudowanego defendera? A jest on w ogóle czegoś wart?


W wypadku Windows 8 to Defender jest tak naprawdę MSE ze zmienioną nazwą no i faktem, że jest od początku zintegrowany z systemem.
Odpowiedz
#7
Zdążyłem to zauważyć Smile Jednak nie odpowiedziałeś - czy jest czegoś wart?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#8
Jeżeli jest świadomym użytkownikiem to moim zdaniem jak najbardziej tak.
MSE jest coraz lepszy. Może to nie najwyższa liga, ale biorąc pod uwagę że jest za darmo, to uważam go za dobre rozwiązanie.
Jeżeli nie będzie zabaw z paczkami, to po pełnym skanie będzie również dosyć lekki.
Odpowiedz
#9
Wołałbym jednak coś co jest bardziej zaufanym produktem (MSE nie jest dnem rozwojowym, ale nadal wg mnie raczkuje, widzę to po komputerach znajomych i niektórych szkolnych), jak jest z Nortonem, może F-Sec?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#10
Outpost Security Suite Pro jest jeszcze za darmo na rok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
facecik napisał(a):poza tym nie każdy potrzebuje aż tak się bunkrować


facecik napisał(a):polecam leciutkiego CIS-a , ochrona potężna


Trochę się jedno z drugim nie klei Smile
Już nie chodzi o poziom ochrony, bo CIS to naprawdę coś świetnego i lekkiego, ale raczej o to, że trzeba mu poświęcić nieco uwagi.
Nadal nie wiadomo jaki system jest dokładnie używany, a to robi przy 64-bitach i w aktualnej sytuacji ogromną różnicę.
Nawet CIS na domyślnych ustawieniach pod Windows 8 x64 jest kiepski i przepuści bardzo dużo.
Odpowiedz
#12
a tak dołączając się do waszych wypowiedzimam pytanie odnośnie
Cytat: Nawet CIS na domyślnych ustawieniach pod Windows 8 x64 jest kiepski i przepuści bardzo dużo.


Bo zastanawiam się nad instalacją CIS-aponieważ kończy mi się licka na Eseta.. miałem już kiedyś do czynienia z 5 CiS-a.. ale jakoś długo nie był u mnie..

Możesz podpowiedzieć jak go ustawić na Windows 8 x64 ? Tak abychronił jak najlepiej Tongue
Odpowiedz
#13
Tu masz instrukcję/poradnik do konfiguracji CIS6 Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
@J@nusz23:
A widzisz tam słowo o Windows 8? x64?Facepalm
Zresztą to nie poradnik, a opis funkcji.


@Jasioo997
Przełącz go w tryb proactive.
Odpowiedz
#15
No właśnie grzebałem w ustawieniach i się zastanawiałem co to jest w tych ustawieniach
" Comodo - Internet Security"
" Comodo - Proactive Security"
" Comodo - Firewall Security"

Standardowo widzę jest ustawione na Internet Security, Czy To nie jest przypadkiem maxymalna ochrona ? Co oznacza ten Proactive Security ? Czym się te opcje różnią tak łopatologicznie jak by mi ktoś wytłumaczyłBeer
Odpowiedz
#16
lukasamd napisał(a): @J@nusz23:
A widzisz tam słowo o Windows 8? x64?Facepalm
Zresztą to nie poradnik, a opis funkcji.


Czyli instrukcja.
Wydawało mi się, że program ma swoją funkcjonalność nie zależnie od systemu na jakim jest instalowany. Jeśli się mylę to sorry za wprowadzenie w błąd. Cool
Odpowiedz
#17
Powiedzcie jeszcze jedno: jak wygląda ochrona USB w Comodo, Nortonie, McAfee, moze avascie?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości