Dobór zestawu pod mój komputer.
#1
System operacyjny:
Windows Vista Home Premium x64 SP2 PL - na bieżąco aktualizowany.


Zastosowanie:
Komputer "domowy"- do wszystkiego Grin.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera (brak jakiegokolwiek OC):
C2D e8400
MSI P35 NEO2-FIR
3x2 gb ram ddr2 Goodram (800mhz)
Gainward GeForce GTS450 512mb/128bit gddr5
Corsair CX 600W
HDD Samsung 500GB SATA II
HDD WD 160GB PATA

Witam- jestem tu nowy; na starcie mam pytanie odnośnie zabezpieczenia mojego komputera. Aktualnie posiadam KIS2013 (licencja wygasa za niecały miesiąc)+Mamutu+2skanery na żądanie (MBAM+ Emsisoft Emergency Kit- ten drugi zainstalowany wczoraj). Gdy skończy mi się licencja na KIS rozważam opcję taką: zainstalowanie Aviry Free/Avasta/AVG/Comodo?+ jakiś firewall. Nie wiem co najlepiej byłoby mi zainstalować- w szczególności firewall''a. W sprawie AV najbliżej pasuje mi Avira (męczy mnie problem z reklamami- dalej tak sypie nimi na prawo i lewo?). Oczywiście narazie interesuję mnie opcja darmowych rozwiązań. Z góry dziękuje, czekam na szybkie i rzeczowe wypowiedzi.
Pozdrawiam, Krystian.
Odpowiedz
#2
Jeśli ma być coś z firewallem to albo CIS (Comodo Internet Security, jest za free) albo Avast! free + Comodo firewall.Ten drugi to taka mała forteca Wink
0x DEADBEEF
Odpowiedz
#3
A Windowsowy firewall jest dobry? Koniecznie muszę instalować jakiś zewnętrzny firewall aby poczuć się bezpieczniejszym? Myślę nad Avira/AVG/AVAST/Comodo. Ucieszyłbym się gdyby te pakiety nie spowalniały mi znacząco komputera... Bo przy KIS czasem odczuwam obłęd... Craze
Odpowiedz
#4
Napisałem konkretny post, ale nie dodało tak więc w skrócie. Windowsowy firewall dobry powinien spełniać swoją funkcję. Co do Aviry albo jestem trochę ślepy albo i nie ale ja tam żadnych reklam nie widzę albo nie chcę widzieć Wink Komputer do wszystkiego czyli przelewy, konta do gier, hasła itd. Przyda się jakiś drugi system zabezpieczeń np. zemana antilogger free bądź pro. Zestaw z mojego opisu funkcjonuje na leciwym już komputerze rodzinnym z jednym rdzeniem, 1,5 GB ram i całość działa naprawdę lekko. Ja jestem zadowolony. Oczywiście privatefirewall można zastąpić tym z comodo. Wszystko wedle upodobań. Najważniejsze to to, że zestaw zabezpieczający ma działać dla dobra komputera a nie odwrotnie.

Ps. Co do aviry ba... nawet folderu z paskiem toolbar ASK do przeglądarek nie widze. Beer
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
Odpowiedz
#5
Ja mam Avire,windows 7 firewall control ("nakładka" na systemowego firewalla) i Zemana antilogger
polecam
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#6
Mógłby ktoś podać mi dobre linki do tego Firewall Control i Zemana Antilogger?Google pokazuje mi różne wersje tych programów (oczywiście wersji Free nie widzę- albo jestem ślepyLol ) Tak więc: Avira+Mamutu+Windows 7 Firewall Control+Zemana Antilogger?Aha, ten Windows 7 Firewall Control i Zemana AntiLogger działałyby bez problemów na mojej Viście?
Pozdrawiam, Krystian. Smile
Odpowiedz
#7
W7FC x86:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W7FC x64:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To są linki do wersji free.
Odpowiedz
#8
Ok, dzięki;Zemana AntiLogger jest niestety płatny- także odpada...Tą zaporę trzeba sobie samemu skonfigurować, czy domyślne ustawienia są najlepsze? Wiem, głupie pytania, ale z drugiej strony: kto pyta nie błądzi :E.
EDIT: Znalazłem tego AntiLogger''a- wersję free opłaca się instalować? Zapewnia dobrą ochronę?
Odpowiedz
#9
Tu masz wątek o Zemana Free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poczytaj, przetestuj i sam dojdziesz do tego, czy potrzebujesz tego programu czy nie Wink
Odpowiedz
#10
Dziękuję zastanawiam się czy nie wyrzucić KIS''a już teraz; ciekawią mnie te rozwiązania, gdyby ten firewall mi nie przypasował to jaki inny zamiennik polecilibyście? Wink
Odpowiedz
#11
krychu921 napisał(a):gdyby ten firewall mi nie przypasował to jaki inny zamiennik polecilibyście?

WFC:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

TinyWall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo ten poradnik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Ok, także na razie w ramach testu widzę to tak: Avira Free,Zemana Free, Windows 7 Firewall Control, Mamutu-> nic nie będzie się gryzło ze sobą? Grin Gdyby coś mi nie pasowało to skorzystam z alternatyw zaproponowanych w tym wątku.
Odpowiedz
#13
Powinno być OK.
Odpowiedz
#14
Ok, bardzo wszystkim dziękuję. Gdybym miał jeszcze jakieś inne głupie pytania to napiszę w tym wątku.Craze
Odpowiedz
#15
Pisz, pisz. Po to tu jesteśmy Wink
Odpowiedz
#16
Zainstalowałem już wszystko. Avira coś krzyczała, że nie podoba jej się obecność Mamutu, ale i tak nie odinstalowałem go pomimo próśb Aviry- wszystko chyba śmiga Grin.
Dziękuję , gdyby były jeszcze jakieś problemy to chętnie się z nimi podzielę w tym wątku. Grin
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
SteFaN napisał(a):Ps. Co do aviry ba... nawet folderu z paskiem toolbar ASK do przeglądarek nie widze. Beer


Temat wyczerpany, aleu mnie toolbar Aviry skutecznie uniemożliwił mi korzystanie z Chrome''a.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#18
Jest problem, bo komputer po dniu użytkowania trochę zwolnił- może być to wina konfiguracji Aviry? Bo zmieniałem ustawienia pod swoje wymogi, oczywiście dla jak najlepszej ochrony. Aktualnie posiadam: Avira Free, Mamutu, Windows 7 Firewall Control,Zemana Free+2 skanery na żądanie. Wink
EDIT: Usunąłem Avirę i zainstalowałem AVG- wszystko wróciło do normy...
Odpowiedz
#19
U mnie dostępu broni COMODO firewall 6 + AVIRA free, do tego PeerBlock, keyscrambler free, dodatki do mozilla firefox, no i skanowanie Malwarebytes... a to wszystko za darmo! czyli dobra ochrona bez wydawania pieniędzy Smile
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości